Reklama
reklama

Senior v bytě upadl a nemohl vstát. Na pomoc čekal dlouhé tři dny

Starší muž čekal na pomoc tři dny potom, co ve svém bytě v centru Brna upadl a nemohl sám vstát. Strážníky přivolal až jeho soused v neděli odpoledne, jelikož seniora delší dobu neviděl vyjít z bytu.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga

Děvětašedesátiletý senior si pomoc nezvládl po pádu na zem přivolat sám. Na seniora upozornil skrz tísňovou linku městské policie jeden z nájemníků domu v centru města, který souseda nějaký čas neviděl vycházet z bytu.

"Strážníci pak skrz otvor v poštovní schránce uviděli na podlaze ležícího muže," uvedl policejní mluvčí Pavel Šoba. Z vnitřní strany dveří byly ale zastrčené klíče, a tak strážníci přivolali hasiče, aby jim umožnili vstup do bytu.

Uvnitř pak strážníci našli zesláblého devětašedesátiletého seniora, který se hlídce svěřil, že upadl na zem a na pomoc čekal dlouhé tři dny. "Strážníci mu obratem přivolali sanitku, která ho odvezla do nemocnice," dodal Šoba.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
Komentáře