Reklama
reklama

Senior v bytě upadl a nemohl vstát. Na pomoc čekal dlouhé tři dny

Starší muž čekal na pomoc tři dny potom, co ve svém bytě v centru Brna upadl a nemohl sám vstát. Strážníky přivolal až jeho soused v neděli odpoledne, jelikož seniora delší dobu neviděl vyjít z bytu.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga

Děvětašedesátiletý senior si pomoc nezvládl po pádu na zem přivolat sám. Na seniora upozornil skrz tísňovou linku městské policie jeden z nájemníků domu v centru města, který souseda nějaký čas neviděl vycházet z bytu.

"Strážníci pak skrz otvor v poštovní schránce uviděli na podlaze ležícího muže," uvedl policejní mluvčí Pavel Šoba. Z vnitřní strany dveří byly ale zastrčené klíče, a tak strážníci přivolali hasiče, aby jim umožnili vstup do bytu.

Uvnitř pak strážníci našli zesláblého devětašedesátiletého seniora, který se hlídce svěřil, že upadl na zem a na pomoc čekal dlouhé tři dny. "Strážníci mu obratem přivolali sanitku, která ho odvezla do nemocnice," dodal Šoba.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře