Reklama
reklama

Senior v bytě upadl a nemohl vstát. Na pomoc čekal dlouhé tři dny

Starší muž čekal na pomoc tři dny potom, co ve svém bytě v centru Brna upadl a nemohl sám vstát. Strážníky přivolal až jeho soused v neděli odpoledne, jelikož seniora delší dobu neviděl vyjít z bytu.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga

Děvětašedesátiletý senior si pomoc nezvládl po pádu na zem přivolat sám. Na seniora upozornil skrz tísňovou linku městské policie jeden z nájemníků domu v centru města, který souseda nějaký čas neviděl vycházet z bytu.

"Strážníci pak skrz otvor v poštovní schránce uviděli na podlaze ležícího muže," uvedl policejní mluvčí Pavel Šoba. Z vnitřní strany dveří byly ale zastrčené klíče, a tak strážníci přivolali hasiče, aby jim umožnili vstup do bytu.

Uvnitř pak strážníci našli zesláblého devětašedesátiletého seniora, který se hlídce svěřil, že upadl na zem a na pomoc čekal dlouhé tři dny. "Strážníci mu obratem přivolali sanitku, která ho odvezla do nemocnice," dodal Šoba.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Festival Foto: TIC
Největší oslava letošního 100. výročí založení samostatného Československa se odehrála na téměř 6,5 hektaru se po 3 týdny a 4 víkendy. Přinesla 85 koncertů, 55 besed, dala vzniknout jednomu novému...
19.06.2018 - 08:00
Rozšířená realita, autentické historické příběhy a šifry – tyto novinky mohou zažít návštěvníci hradu Špilberk v Brně. Hra „Příběhy z kasemat“ jim představí tuto klasickou brněnskou památku...
18.06.2018 - 21:18
Fotografie z festivalu Foto: Kamenka open facebook
V Kamenné čtvrti v Brně se bude od pátku do neděle konat festival nesoucí název Kamenka open. Představí se například cimbálový soubor a další živá muzika, divadlo nebo cirkus.
18.06.2018 - 11:08
Komentáře