Reklama
reklama

Senior Bus navyšuje kapacitu. Nově bude jezdit i třetí auto

Služba Senior Bus se za rok své funkce těší velkému zájmu ze strany cestujících. Dopravní podnik se společně s vedením města rozhodl zareagovat na situaci a od dnešního dne zařadil do provozu i třetí vůz.

Služba Senior Bus funguje od loňského června ve spolupráci DPMB a Odboru sociální péče Magistrátu města Brna. Za tu dobu ji využilo více než osm a půl tisíce spokojených zákazníků a je určena především pro držitele průkazů ZTP, ZTP/P a seniory starší sedmdesáti let s trvalým bydlištěm ve městě Brně. Téměř v pětasedmdesáti procentech využívají senioři tuto službu pro jízdy do zdravotnických zařízení jako jsou lékárny, nemocnice, rehabilitace apod. Služba je provozována pouze na území města Brna a je zpoplatněna jednotnou částkou ve výši 50 Kč, přičemž doprovázející osoba má cestu zdarma.

Služba Senior Bus je zajišťována po celý týden, i ve státem uznávaných svátcích, vždy od 6:00 do 22:00 hodin a zajišťuje hladkou přepravu od dveří ke dveřím, přepravu osob na invalidním vozíku a také možnost přepravy asistenčního psa a jiných kompenzačních pomůcek. Službu si zájemci objednávají na telefonním čísle 731 518 348, a to minimálně jeden pracovní den dopředu od 7:00 do 15:00 hodin. Službu doteď zajišťovaly dva automobily, jeden byl přizpůsoben pro cestující na invalidním vozíku. Nově přibude třetí vůz, který bude také přizpůsoben pro cestující na vozíku.

„Je patrné, že tato služba v rámci městské hromadné dopravy je u starších spoluobčanů ve velké oblibě. Poptávka je ale mnohem vyšší než kapacita dvou vozidel. Měsíčně musí pracovníci DPMB odmítat v průměru třicet procent zájemců. Právě z tohoto důvodu bude služba rozšířena tak, abychom byli schopni uspokojit maximum žádostí našich starších spoluobčanů, a tím jim usnadnili každodenní život,“ sdělil primátor města Brna Petr Vokřál.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře