Reklama
reklama

Senior Bus navyšuje kapacitu. Nově bude jezdit i třetí auto

Služba Senior Bus se za rok své funkce těší velkému zájmu ze strany cestujících. Dopravní podnik se společně s vedením města rozhodl zareagovat na situaci a od dnešního dne zařadil do provozu i třetí vůz.

Služba Senior Bus funguje od loňského června ve spolupráci DPMB a Odboru sociální péče Magistrátu města Brna. Za tu dobu ji využilo více než osm a půl tisíce spokojených zákazníků a je určena především pro držitele průkazů ZTP, ZTP/P a seniory starší sedmdesáti let s trvalým bydlištěm ve městě Brně. Téměř v pětasedmdesáti procentech využívají senioři tuto službu pro jízdy do zdravotnických zařízení jako jsou lékárny, nemocnice, rehabilitace apod. Služba je provozována pouze na území města Brna a je zpoplatněna jednotnou částkou ve výši 50 Kč, přičemž doprovázející osoba má cestu zdarma.

Služba Senior Bus je zajišťována po celý týden, i ve státem uznávaných svátcích, vždy od 6:00 do 22:00 hodin a zajišťuje hladkou přepravu od dveří ke dveřím, přepravu osob na invalidním vozíku a také možnost přepravy asistenčního psa a jiných kompenzačních pomůcek. Službu si zájemci objednávají na telefonním čísle 731 518 348, a to minimálně jeden pracovní den dopředu od 7:00 do 15:00 hodin. Službu doteď zajišťovaly dva automobily, jeden byl přizpůsoben pro cestující na invalidním vozíku. Nově přibude třetí vůz, který bude také přizpůsoben pro cestující na vozíku.

„Je patrné, že tato služba v rámci městské hromadné dopravy je u starších spoluobčanů ve velké oblibě. Poptávka je ale mnohem vyšší než kapacita dvou vozidel. Měsíčně musí pracovníci DPMB odmítat v průměru třicet procent zájemců. Právě z tohoto důvodu bude služba rozšířena tak, abychom byli schopni uspokojit maximum žádostí našich starších spoluobčanů, a tím jim usnadnili každodenní život,“ sdělil primátor města Brna Petr Vokřál.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře