Reklama
reklama

Senior Bus navyšuje kapacitu. Nově bude jezdit i třetí auto

Služba Senior Bus se za rok své funkce těší velkému zájmu ze strany cestujících. Dopravní podnik se společně s vedením města rozhodl zareagovat na situaci a od dnešního dne zařadil do provozu i třetí vůz.

Služba Senior Bus funguje od loňského června ve spolupráci DPMB a Odboru sociální péče Magistrátu města Brna. Za tu dobu ji využilo více než osm a půl tisíce spokojených zákazníků a je určena především pro držitele průkazů ZTP, ZTP/P a seniory starší sedmdesáti let s trvalým bydlištěm ve městě Brně. Téměř v pětasedmdesáti procentech využívají senioři tuto službu pro jízdy do zdravotnických zařízení jako jsou lékárny, nemocnice, rehabilitace apod. Služba je provozována pouze na území města Brna a je zpoplatněna jednotnou částkou ve výši 50 Kč, přičemž doprovázející osoba má cestu zdarma.

Služba Senior Bus je zajišťována po celý týden, i ve státem uznávaných svátcích, vždy od 6:00 do 22:00 hodin a zajišťuje hladkou přepravu od dveří ke dveřím, přepravu osob na invalidním vozíku a také možnost přepravy asistenčního psa a jiných kompenzačních pomůcek. Službu si zájemci objednávají na telefonním čísle 731 518 348, a to minimálně jeden pracovní den dopředu od 7:00 do 15:00 hodin. Službu doteď zajišťovaly dva automobily, jeden byl přizpůsoben pro cestující na invalidním vozíku. Nově přibude třetí vůz, který bude také přizpůsoben pro cestující na vozíku.

„Je patrné, že tato služba v rámci městské hromadné dopravy je u starších spoluobčanů ve velké oblibě. Poptávka je ale mnohem vyšší než kapacita dvou vozidel. Měsíčně musí pracovníci DPMB odmítat v průměru třicet procent zájemců. Právě z tohoto důvodu bude služba rozšířena tak, abychom byli schopni uspokojit maximum žádostí našich starších spoluobčanů, a tím jim usnadnili každodenní život,“ sdělil primátor města Brna Petr Vokřál.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře