Reklama
reklama

Semifinálová bitva dospěla do nájezdů, které vyhrál Hradec

Boj o každý metr ledu, tak by se dal nazvat druhý souboj na brněnském stadiónu. Kometa i ve čtvrtém zápase dřela a vytvářela si obrovské šance, ale Hradec díky obraně a brankáři odolával a po výsledku 0:0 se šlo do prodloužení. I tam bylo k vidění několik šancí, Knotek trefil tyč, Nečas těsně minul. Muselo se jít do nájezdů, které rozhodl hostující Tomáš Knotek.

Již od samotného začátku se hrálo pořádně od podlahy. Dohrávaly se souboje, oba týmy si rozhodně nic nedarovaly. Hrál se však vyrovnaný hokej a na pořádnou šanci se čekalo do desáté minuty. Vojtěch Němec se ocitl sám před Rybárem, ale ten zachránil situaci betonem. Kometě pět minut před koncem třetiny dostala k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3, Kvapil v ní trefil z bezprostřední blízkosti břevno, další tutovky pochytal Rybár. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Ve druhé třetině měla Kometa čtyři vyložené šance a další dvojnásobnou přesilovku. Jenže Rybár oproti předchozímu dnu držel svůj tým. Začalo to tečí Čermáka, puk ale šel těsně mimo. Poté pálil Erat a také Kvapil, skóre se stále neměnilo. V polovině mače střílel Hynek Zohorna těsně nad bránu a totéž zaznamenal i Dočekal. Domácí měli převahu, byli aktivnější, v závěru třetiny mohl sám před bránou zavěsit Hruška, hosté znovu odolali.

Ve druhé periodě měl Hradec několik náznaků šancí a brejků, jeden nebezpečný byl k vidění u Dragouna se Šimánkem. Ti jeli dva na jednoho, první jmenovaný ale promáchl přihrávku od spoluhráče a kotouč tak projel vedle brněnské tyče. Napínavý duel po čtyřiceti minutách gól nenabídl.

Třetí třetina byla opět jako přes kopírák. Hradec čekal na brejky, Kometa měla převahu a šance, ale zároveň myslela na zadní vrátka. Svého soupeře Brňané vysoko přestříleli, vytvářeli si v útočném pásmu pořádný tlak, který kouč Sýkora v závěru musel přerušit oddechovým časem, ale nakonec duel dospěl do prodloužení.

Prodloužení začalo obrovskou šancí Nečase, kterému se ale nepovedlo tečovat puk do poloprázdné brány. Největší tutovku Hradce měl v 71. minutě Knotek, který mohl rozhodnout, ale trefil jen tyč. Vzápětí z úniku nedal z mezikruží Haščák a šlo se do nájezdů. Napínavé prodloužení o vítězi nerozhodlo.

Skóre v nájezdech otevřel Ondřej Němec, jelo se celkem pět sérií, ale ani tady se nerozhodlo. Až Knotek v sedmé sérii poslal kotouč za Čiliaka a bylo jasné, že po čtyřech zápasech bude stav nerozhodný 2:2.

Branky a nahrávky: Rozhodující nájezd Knotek. Rozhodčí: Pešina, Hejduk - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:11, navíc Jarůšek 10. minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 39:27.Průběh utkání: 0:0. Hráči utkání: Marek Čiliak - Patrik Rybár. Stav série: 2:2.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Komentáře