Reklama
reklama

Semifinálová bitva dospěla do nájezdů, které vyhrál Hradec

Boj o každý metr ledu, tak by se dal nazvat druhý souboj na brněnském stadiónu. Kometa i ve čtvrtém zápase dřela a vytvářela si obrovské šance, ale Hradec díky obraně a brankáři odolával a po výsledku 0:0 se šlo do prodloužení. I tam bylo k vidění několik šancí, Knotek trefil tyč, Nečas těsně minul. Muselo se jít do nájezdů, které rozhodl hostující Tomáš Knotek.

Již od samotného začátku se hrálo pořádně od podlahy. Dohrávaly se souboje, oba týmy si rozhodně nic nedarovaly. Hrál se však vyrovnaný hokej a na pořádnou šanci se čekalo do desáté minuty. Vojtěch Němec se ocitl sám před Rybárem, ale ten zachránil situaci betonem. Kometě pět minut před koncem třetiny dostala k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3, Kvapil v ní trefil z bezprostřední blízkosti břevno, další tutovky pochytal Rybár. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Ve druhé třetině měla Kometa čtyři vyložené šance a další dvojnásobnou přesilovku. Jenže Rybár oproti předchozímu dnu držel svůj tým. Začalo to tečí Čermáka, puk ale šel těsně mimo. Poté pálil Erat a také Kvapil, skóre se stále neměnilo. V polovině mače střílel Hynek Zohorna těsně nad bránu a totéž zaznamenal i Dočekal. Domácí měli převahu, byli aktivnější, v závěru třetiny mohl sám před bránou zavěsit Hruška, hosté znovu odolali.

Ve druhé periodě měl Hradec několik náznaků šancí a brejků, jeden nebezpečný byl k vidění u Dragouna se Šimánkem. Ti jeli dva na jednoho, první jmenovaný ale promáchl přihrávku od spoluhráče a kotouč tak projel vedle brněnské tyče. Napínavý duel po čtyřiceti minutách gól nenabídl.

Třetí třetina byla opět jako přes kopírák. Hradec čekal na brejky, Kometa měla převahu a šance, ale zároveň myslela na zadní vrátka. Svého soupeře Brňané vysoko přestříleli, vytvářeli si v útočném pásmu pořádný tlak, který kouč Sýkora v závěru musel přerušit oddechovým časem, ale nakonec duel dospěl do prodloužení.

Prodloužení začalo obrovskou šancí Nečase, kterému se ale nepovedlo tečovat puk do poloprázdné brány. Největší tutovku Hradce měl v 71. minutě Knotek, který mohl rozhodnout, ale trefil jen tyč. Vzápětí z úniku nedal z mezikruží Haščák a šlo se do nájezdů. Napínavé prodloužení o vítězi nerozhodlo.

Skóre v nájezdech otevřel Ondřej Němec, jelo se celkem pět sérií, ale ani tady se nerozhodlo. Až Knotek v sedmé sérii poslal kotouč za Čiliaka a bylo jasné, že po čtyřech zápasech bude stav nerozhodný 2:2.

Branky a nahrávky: Rozhodující nájezd Knotek. Rozhodčí: Pešina, Hejduk - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:11, navíc Jarůšek 10. minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 39:27.Průběh utkání: 0:0. Hráči utkání: Marek Čiliak - Patrik Rybár. Stav série: 2:2.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře