Reklama
reklama

Salzburg si pohlídal zápas od první třetiny

Znojemští hokejisté nedokázali Salzburgu oplatit porážku z minulého týdne a město skladatele Mozarta opouštějí bez bodového zisku. Jedinou trefu Orlů zaznamenal na začátku třetí třetiny obránce Jakub Stehlík.

Hráči Salzburgu odstartovali utkání o poznání lépe a už od prvních vteřin se usídlili před Halászem. Brzy se tak urodila první přesilovka domácích a krátce po ní také úvodní branka. Rychlý útok býků zakončoval po křižné přihrávce Alexander Rauchenwald. Znojemští se do šancí prokousávali o poznání obtížněji a Starkbaum v rakouské kleci neměl tolik práce. To Halász si na nedostatek zákroků stěžovat nemohl. Dlouho odolával tlaku soupeře, ale další přesné trefy ze strany Salzburgu přeci jen přišly. V šestnácté minutě proklouzl Orlům do samostatného úniku Brant Harris a jeho bekhend skončil za zády znojemského gólmana. A o chvíli později uzavřel účet první třetiny z mezikruží John Hughes.

Prostřední část hry již přinesla větší aktivitu na hokejkách Znojma. Ovšem gólově se hosté vyjádřit nedokázali. Přestože si několikrát vytvořili tlak a usadili se ve svém útočném pásmu, Starkbaum si s šancemi Orlů bez větších obtíží poradil. Navíc defenzíva Salzburgu svému brankáři výrazně pomáhala s případnými dorážkami. Jihomoravanům nevyšla ani slibná přesilovka v polovině duelu. Na druhé straně kluziště byli domácí blízko gólu po střele Harrise, po níž zazvonila tyčka Halászovy svatyně.

Vstup do třetí třetiny ulehčila Orlům přesilovka, která sice ještě zůstala nevyužita, ale dvě vteřiny po jejím skončení snížil Jakub Stehlík. Znojemští záhy ještě víc ožili a tentokrát se už Starkbaum ve svém brankovišti hodně zapotil při odrážení útoků hostujícího celku. Orli velmi toužili po kontaktním gólu, ale střeleckou smůlu ne a ne protrhnout. A tak vzali závěr utkání do svých rukou domácí. Peter Mueller rezolutně odmítl jakékoliv drama a gólem na 4:1 uhasil i poslední naději Znojma.

Třetiny: 3:0, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 6. Rauchenwald (Hughes, Raffl), 16. Harris, 18. Hughes (Raffl, Štajnoch), 56. Mueller (Schremp, Harris) – 44. Stehlík (Yellow Horn, Lattner). Rozhodčí: Fichtner, Gatol – Piragič, Rakovič. Vyloučení: 2:4. Bez využitíDiváci: 2515. Střely na branku: 26:23. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce v ulici Hladíkova v Brně-Černovicích započali dnes 24. března 2018. Pro Brňany to znamená uzavření pravého jízdní pruhu směrem do centra. Uzavírka z důvodu oprav krytu vozovky potrvá...
24.03.2018 - 12:00
Centrum města se dlouhodobě potýká s nedostatečným počtem veřejných toalet. Městská část Brno- -střed vymyslela poněkud zvláštní řešení.
24.03.2018 - 09:08
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Komentáře