Reklama
reklama

Salzburg si pohlídal zápas od první třetiny

Znojemští hokejisté nedokázali Salzburgu oplatit porážku z minulého týdne a město skladatele Mozarta opouštějí bez bodového zisku. Jedinou trefu Orlů zaznamenal na začátku třetí třetiny obránce Jakub Stehlík.

Hráči Salzburgu odstartovali utkání o poznání lépe a už od prvních vteřin se usídlili před Halászem. Brzy se tak urodila první přesilovka domácích a krátce po ní také úvodní branka. Rychlý útok býků zakončoval po křižné přihrávce Alexander Rauchenwald. Znojemští se do šancí prokousávali o poznání obtížněji a Starkbaum v rakouské kleci neměl tolik práce. To Halász si na nedostatek zákroků stěžovat nemohl. Dlouho odolával tlaku soupeře, ale další přesné trefy ze strany Salzburgu přeci jen přišly. V šestnácté minutě proklouzl Orlům do samostatného úniku Brant Harris a jeho bekhend skončil za zády znojemského gólmana. A o chvíli později uzavřel účet první třetiny z mezikruží John Hughes.

Prostřední část hry již přinesla větší aktivitu na hokejkách Znojma. Ovšem gólově se hosté vyjádřit nedokázali. Přestože si několikrát vytvořili tlak a usadili se ve svém útočném pásmu, Starkbaum si s šancemi Orlů bez větších obtíží poradil. Navíc defenzíva Salzburgu svému brankáři výrazně pomáhala s případnými dorážkami. Jihomoravanům nevyšla ani slibná přesilovka v polovině duelu. Na druhé straně kluziště byli domácí blízko gólu po střele Harrise, po níž zazvonila tyčka Halászovy svatyně.

Vstup do třetí třetiny ulehčila Orlům přesilovka, která sice ještě zůstala nevyužita, ale dvě vteřiny po jejím skončení snížil Jakub Stehlík. Znojemští záhy ještě víc ožili a tentokrát se už Starkbaum ve svém brankovišti hodně zapotil při odrážení útoků hostujícího celku. Orli velmi toužili po kontaktním gólu, ale střeleckou smůlu ne a ne protrhnout. A tak vzali závěr utkání do svých rukou domácí. Peter Mueller rezolutně odmítl jakékoliv drama a gólem na 4:1 uhasil i poslední naději Znojma.

Třetiny: 3:0, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 6. Rauchenwald (Hughes, Raffl), 16. Harris, 18. Hughes (Raffl, Štajnoch), 56. Mueller (Schremp, Harris) – 44. Stehlík (Yellow Horn, Lattner). Rozhodčí: Fichtner, Gatol – Piragič, Rakovič. Vyloučení: 2:4. Bez využitíDiváci: 2515. Střely na branku: 26:23. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Odtahová služba na Zelném trhu v Brně Foto: Centrum news
Neoprávněné parkování v modrých zónách se řidičům v Brně nemusí vyplatit. Místo pokuty je čeká rovnou odtažené auto.
16.10.2018 - 10:35
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zmateného muže skákajícího před projíždějící auta zahlédl muž na Lesné. Kvůli obavě o jeho zdraví přivolal strážníky. Muž hlídce ale nedokázal říct ani své jméno.
16.10.2018 - 08:00
Zábrdovický most Foto: Google maps
Na celých 15 měsíců uzavřou opravy Zábrdovický most spolu se Zábrdovickou ulicí. Uzavírka začne v sobotu 20. října. Chodci mohou pro přechod řeky Svitavy využít lávku, řidiči ale budou muset most...
15.10.2018 - 13:50
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Komentáře