Reklama
reklama

Rogalista spadl z výšky dvaceti metrů. Zraněním při cestě do nemocnice podlehl

Šedesátiletý rogalista spadl z výšky asi dvaceti metrů u Prušánek na Hodonínsku. Mnohočetným vážným zraněním během transportu do nemocnice podlehl.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

K pádu rogalisty mezi Prušánkami a Novým Poddvorovem došlo v sobotu před sedmou hodinou večerní. Muž, který ovládal padákový kluzák s motorem, se údaně zřítil z výšky asi dvaceti metrů do vinice nedaleko rozhledny Na Podluží.

Na místo operátorky ihned vyslaly nejbližší lékařskou i nelékařskou posádku a taky záchranářský vrtulník. Při příjezdu první posádky byl pacient při vědomí, jeho zranění však byla velmi vážná a stav muže se rychle zhoršoval. "Zdravotníci museli zahájit resuscitaci pacienta. O život rogalisty bojovaly tři zdravotnické týmy víc než hodinu. Pacient bohužel během transportu vrtulníkem do brněnské nemocnice na následky mnohočetných vážných zranění zemřel," uvedli záchranáři.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ohňostroj Foto: MMB
Významná brněnská výročí, charleston a rozzářené brněnské nebe. Tak by šlo charakterizovat letošní ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů Ignis Brunensis. První ohňostroj osvítí nebe nad Špilberkem už...
23.05.2019 - 17:42
Už po jedenácté se tento pátek vydají lidé v Brně a okolí do kostelů, kaplí a klášterů. Řada z nich nikoli za modlitbou, ale za zážitkem. Ten pro ně organizátoři letos připravili na rekordních 204...
23.05.2019 - 17:28
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Komentáře