Reklama
reklama

Riviéra se po sezóně dočká rekonstrukce

Oblíbenému brněnskému koupališti Riviéra hrozilo kvůli prosakující vodě ukončení provozu, nakonec si však Brňané mohou oddechnout. Po skončení sezóny se začne s rekonstrukcí areálu, která by měla být hotová do začátku příští letní sezóny.

Pisárecký areál Riviéry je díky svému umístění v blízkosti centra Brna velmi oblíbeným relaxačním místem v letních měsících. Kaskáda tří bazénů vybudovaná uměle v přírodním říčním korytě v celkové délce necelých čtyři sta metrů je jedním z nejnavštěvovanějších brněnských koupališť, ovšem poslední dobou se potýká s průsakem vody, kvůli kterému by hrozilo uzavření areálu v horizontu několika let. „Z bazénů nyní každý den prosákne okolo dvou set metrů krychlových vody. Objem bazénů činí podle provozního řádu necelých osm tisíc metrů krychlových, z čehož jasně vyplývá, že takový průsak je dlouhodobě neúnosný, a rekonstrukce je tedy nezbytná,“ uvedl náměstek primátora Richard Mrázek.

V polovině května vyhlásila Rada města Brna výběrové řízení, do kterého se přihlásilo pět uchazečů. Komise následně na základě doporučení vybrala jako nejvhodnější nabídku účastníka společnosti Metrostav, přičemž s rekonstrukcí bazénů by se mělo začít v září. Návštěvníci Riviéry se tedy nemusejí bát, že by byli ochuzeni o poslední prázdninové radovánky v této lokalitě. Hlavní prioritou je podle náměstka primátora Mrázka to, aby bylo možné zrekonstruovaný areál otevřít již na začátku příští letní sezóny.

Samotná rekonstrukce by se měla dotknout především modernizace bazénové technologie a opravy stěn bazénu včetně nových přelivových žlábků. Modernizace bazénů bude provedena nerezovými vanami, které budou osazeny na stávající podkladový beton. Tím by se mělo zabránit průsakům vody do budoucna. Úprav se dočká také dětské brouzdaliště a dojde i na výstavbu různých zábavních prvků, jako je tobogán, skluzavky a další atrakce. Poslední rekonstrukce proběhla v roce 1993, od té doby se jednalo vždy jen o pár oprav. Nejvíce Riviéra utrpěla v letech 1994 až 2002, kdy ji město prodalo podnikateli a kolotočáři Josefu Kolaříkovi. Ten měl zpočátku s areálem velké plány, které ale nebyl schopen realizovat. Areál nebyl otevřen pro veřejnost a sloužil pouze jako úschovna pouťových atrakcí přes zimu. V roce 2002 jej opět získalo město a v červnu téhož roku se brány Riviéry opět otevřely návštěvníkům. Letošní kompletní rekonstrukce, kterou by mělo zaplatit město, by měla vyjít na necelých 210 milionů korun bez DPH.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Jeden muž zemřel při autonehodě na silnici mezi obcemi Neslovice a Tetčice na Brněnsku při čelní srážce dvou osobních aut. Hasiči řidiče museli vyprostit. Jeden však svým zraněním podlehl.
15.12.2017 - 07:00
Brněnské letiště Foto: Centrum news
Do pěti míst bude od nového roku možné lítat přímými linkami z brněnského letiště. Do Milána, Říma, Barcelony, Bruselu a ukrajinského Lvovu s celoročním provozem a v období červen až září do Splitu a...
14.12.2017 - 16:11
Obsluha kamerového systému městské policie prokázala dnes po páté hodině ráno brilantní postřeh. V centru města si všimla muže odpovídajícího popisu pachatele, který se v noci na včerejšek vloupal do...
14.12.2017 - 14:23
Ilustrační foto Foto: FNUSA
Fakultní nemocnice u sv. Anny rozšíří svůj výzkum. Získala 10,8 milionů korun od Grantové agentury České republiky na čtyři výzkumné projekty. Zaměří se na plicní tkáně, krční tepny, na léčbu...
14.12.2017 - 07:05
Mercedes už na kluzišti nestojí Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Dnes v noci zmizel reklamní vůz značky Mercedes Benz z kluziště u Jošta na Moravském náměstí. Brno-střed jej spolu s reklamními nápisy muselo odstranit na popud Odboru památkové péče brněnského...
13.12.2017 - 13:20
Komentáře