Reklama
reklama

Riviéra se po sezóně dočká rekonstrukce

Oblíbenému brněnskému koupališti Riviéra hrozilo kvůli prosakující vodě ukončení provozu, nakonec si však Brňané mohou oddechnout. Po skončení sezóny se začne s rekonstrukcí areálu, která by měla být hotová do začátku příští letní sezóny.

Pisárecký areál Riviéry je díky svému umístění v blízkosti centra Brna velmi oblíbeným relaxačním místem v letních měsících. Kaskáda tří bazénů vybudovaná uměle v přírodním říčním korytě v celkové délce necelých čtyři sta metrů je jedním z nejnavštěvovanějších brněnských koupališť, ovšem poslední dobou se potýká s průsakem vody, kvůli kterému by hrozilo uzavření areálu v horizontu několika let. „Z bazénů nyní každý den prosákne okolo dvou set metrů krychlových vody. Objem bazénů činí podle provozního řádu necelých osm tisíc metrů krychlových, z čehož jasně vyplývá, že takový průsak je dlouhodobě neúnosný, a rekonstrukce je tedy nezbytná,“ uvedl náměstek primátora Richard Mrázek.

V polovině května vyhlásila Rada města Brna výběrové řízení, do kterého se přihlásilo pět uchazečů. Komise následně na základě doporučení vybrala jako nejvhodnější nabídku účastníka společnosti Metrostav, přičemž s rekonstrukcí bazénů by se mělo začít v září. Návštěvníci Riviéry se tedy nemusejí bát, že by byli ochuzeni o poslední prázdninové radovánky v této lokalitě. Hlavní prioritou je podle náměstka primátora Mrázka to, aby bylo možné zrekonstruovaný areál otevřít již na začátku příští letní sezóny.

Samotná rekonstrukce by se měla dotknout především modernizace bazénové technologie a opravy stěn bazénu včetně nových přelivových žlábků. Modernizace bazénů bude provedena nerezovými vanami, které budou osazeny na stávající podkladový beton. Tím by se mělo zabránit průsakům vody do budoucna. Úprav se dočká také dětské brouzdaliště a dojde i na výstavbu různých zábavních prvků, jako je tobogán, skluzavky a další atrakce. Poslední rekonstrukce proběhla v roce 1993, od té doby se jednalo vždy jen o pár oprav. Nejvíce Riviéra utrpěla v letech 1994 až 2002, kdy ji město prodalo podnikateli a kolotočáři Josefu Kolaříkovi. Ten měl zpočátku s areálem velké plány, které ale nebyl schopen realizovat. Areál nebyl otevřen pro veřejnost a sloužil pouze jako úschovna pouťových atrakcí přes zimu. V roce 2002 jej opět získalo město a v červnu téhož roku se brány Riviéry opět otevřely návštěvníkům. Letošní kompletní rekonstrukce, kterou by mělo zaplatit město, by měla vyjít na necelých 210 milionů korun bez DPH.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře