Reklama
reklama

Řidiči městské hromadné dopravy dostanou nové uniformy za 24 milionů korun

24 milionů korun. Tolik bude stát v prvním roce výměna stejnokrojů pro zaměstnance Dopravního podniku města Brna. Nové uniformy by měly disponovat kvalitnějším materiálem i lepším střihem. Řidiči by v nich mohli vyjet na jaře příštího roku.

Zaměstnanecká uniforma sestává z kompletního oblečení od bundy přes svetr, kalhoty, košili, vestu až po tričko, v letním i zimním provedení. Celkem bude třeba ušít stejnokroje pro 1 400 řidičů. „Stávající uniformy jsou jak střihově, tak materiálově zastaralé, proto jsme se rozhodli pro jejich kompletní obměnu,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna (DPMB) Miloš Havránek.

Dvě nové kolekce uniforem momentálně testuje skupina dvaceti řidičů a řidiček. Na konci srpna na základě jejich hodnocení komise vybere vítěznou kolekci, na kterou podnik provede výběrové řízení na dodavatele. V nových uniformách by tak řidiči mohli vyjet už na jaře příštího roku. „S ohledem na důraz na kvalitu materiálu se jedná o obrovskou investici, která je ale smysluplná. Po řidičích vyžadujeme kompletní ustrojenost, zároveň ale chceme, ať jsou pro ně pohodlné, když v nich tráví velkou část dne,“ uvedl provozní ředitel Jan Seitl.

Kromě řidičů DPMB disponuje dalšími 400 zaměstnanci. Stávající podoba uniforem řidičům slouží již dvacet let.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
O Velikonocích poprvé vyjel na Ústřední hřbitov minibus, který zdarma vozil návštěvníky po celém areálu. Osvědčil se, proto jej o Dušičkách dopravní podnik vypraví znovu.
21.08.2019 - 20:07
Rada města Brna dnes doporučila brněnskému zastupitelstvu schválit podporu ve výši 275 tisíc korun pro soutěž CZECH PRESS PHOTO 2020. Ta každoročně přehledně mapuje a představuje veřejnosti události...
21.08.2019 - 16:38
Komentáře