Reklama
reklama

Řidiče čekají další opravy komunikací

V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které potrvají šestnáct měsíců.

Brno za více než devadesát milionů korun opraví frekventované ulice Gorkého a Arne Nováka, které se nacházejí v blízkosti samotného centra. Důvodem oprav je především zlepšení tamní kanalizace a vodovodu, současně však dojde i k celkové modernizaci povrchu obou ulic. „Cílem rekonstrukce je zlepšení nevyhovujícího stavu kanalizace a vodovodu v ulicích Gorkého v úseku mezi ulicemi Veveří a Úvoz a v ulici Arne Nováka. Díky rekonstrukci zde dojde ke zlepšení odtokových poměrů v kanalizaci a zlepšení stavu zásobování pitnou vodou v dané lokalitě. Po dokončení prací na kanalizaci a vodovodu bude následně provedena obnova povrchů v souladu se zpracovanou studií, která byla po dohodě s městskou částí Brno-střed již projednána s občany,“ uvedl náměstek primátora Richard Mrázek.

Projekt rozsáhlé modernizace obou ulic se začal diskutovat již před dvěma lety a mělo by v rámci něj dojít k vybudování míst k posezení, zasazení nových stromů, vybudování záhonů a k celkovému zklidnění a zpřehlednění dopravy, které je možné především díky tomu, že se obě ulice nacházejí ve zklidněné zóně 30. Drobných úprav se dočkají křižovatky ulic Gorkého a Jaselská a Gorkého s Jiráskovou ulicí. Dále vzniknou předzahrádky, nové lavičky i stojany na kola. Přes všechny tyto novinky město ubezpečuje obyvatele obou ulic, že místa pro parkování se nesníží. Počítá se také s výsadbou alejí nových stromů, jelikož některé ze stávajících jsou umístěny v těsné blízkosti vozovky a při opravě vodovodu nebude možné zamezit zásahu do jejich kořenů. „Zachovány budou ty stromy, které nebudou zasaženy plánovanou stavební činností – jasan před domem na Gorkého 12 a také dvojice mohutných javorů před Filozofickou fakultou, neboť stromy takového vzrůstu a stáří už ve městě s ohledem na podmínky těžko kdy vyrostou,“ sdělila Alexandra Koutná z Veřejné zeleně města Brna.

Počítá se také s vybudováním řady záhonů s růžemi, trvalkami a jinými travinami. Rozsáhlá modernizace obou ulic by měla trvat zhruba šestnáct měsíců a podle prvotních informací by se s drobnými úpravami mohlo začít již na podzim. Je ovšem možné, že se začne i později, konkrétní termín bude upřesněn podle délky samotného výběrového řízení a také technologických možností ve stavební zóně.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Vánoční trhy začnou v pátek
Jako každý rok, brněnské Vánoce odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody. To se letos bude konat v pátek 24. listopadu v 17 hodin.
20.11.2017 - 08:00
V noci na neděli spěchali strážníci do Židenic, aby prověřili oznámení o údajném napadení na zastávce hromadné dopravy.
19.11.2017 - 19:13
Konstrukční i programovací schopnosti středoškoláků prověří oblíbená soutěž Merkur perFEKT Challenge. Mladí studenti téměř ze všech koutů republiky se utkají v úterý 21. listopadu 2017 v montování...
19.11.2017 - 15:00
Rozhodli jste se investovat finanční prostředky a pořídit si byt či dům a následně jej dále pronajímat? Nebo již s pronájmem nemovitosti zkušenosti máte? Pak jistě víte, že právě v případě pronájmu...
19.11.2017 - 08:33
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Komentáře