Reklama
reklama

Řidiče čekají další opravy komunikací

V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které potrvají šestnáct měsíců.

Brno za více než devadesát milionů korun opraví frekventované ulice Gorkého a Arne Nováka, které se nacházejí v blízkosti samotného centra. Důvodem oprav je především zlepšení tamní kanalizace a vodovodu, současně však dojde i k celkové modernizaci povrchu obou ulic. „Cílem rekonstrukce je zlepšení nevyhovujícího stavu kanalizace a vodovodu v ulicích Gorkého v úseku mezi ulicemi Veveří a Úvoz a v ulici Arne Nováka. Díky rekonstrukci zde dojde ke zlepšení odtokových poměrů v kanalizaci a zlepšení stavu zásobování pitnou vodou v dané lokalitě. Po dokončení prací na kanalizaci a vodovodu bude následně provedena obnova povrchů v souladu se zpracovanou studií, která byla po dohodě s městskou částí Brno-střed již projednána s občany,“ uvedl náměstek primátora Richard Mrázek.

Projekt rozsáhlé modernizace obou ulic se začal diskutovat již před dvěma lety a mělo by v rámci něj dojít k vybudování míst k posezení, zasazení nových stromů, vybudování záhonů a k celkovému zklidnění a zpřehlednění dopravy, které je možné především díky tomu, že se obě ulice nacházejí ve zklidněné zóně 30. Drobných úprav se dočkají křižovatky ulic Gorkého a Jaselská a Gorkého s Jiráskovou ulicí. Dále vzniknou předzahrádky, nové lavičky i stojany na kola. Přes všechny tyto novinky město ubezpečuje obyvatele obou ulic, že místa pro parkování se nesníží. Počítá se také s výsadbou alejí nových stromů, jelikož některé ze stávajících jsou umístěny v těsné blízkosti vozovky a při opravě vodovodu nebude možné zamezit zásahu do jejich kořenů. „Zachovány budou ty stromy, které nebudou zasaženy plánovanou stavební činností – jasan před domem na Gorkého 12 a také dvojice mohutných javorů před Filozofickou fakultou, neboť stromy takového vzrůstu a stáří už ve městě s ohledem na podmínky těžko kdy vyrostou,“ sdělila Alexandra Koutná z Veřejné zeleně města Brna.

Počítá se také s vybudováním řady záhonů s růžemi, trvalkami a jinými travinami. Rozsáhlá modernizace obou ulic by měla trvat zhruba šestnáct měsíců a podle prvotních informací by se s drobnými úpravami mohlo začít již na podzim. Je ovšem možné, že se začne i později, konkrétní termín bude upřesněn podle délky samotného výběrového řízení a také technologických možností ve stavební zóně.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Masarykova univerzita Foto: Centrum news
Brněnská Masarykova univerzita dnes otevřela přijímací řízení pro uchazeče o studium bakalářských a dlouhých magisterských studijních programů. Univerzita pozměnila nabídku studia a uchazeči se...
12.11.2018 - 16:04
Komentáře