Reklama
reklama

Řidič taxi Michal: Výhod je mnoho

Časová flexibilita, dokonalá znalost Brna, ale i plusy zázemí profesionální taxislužby. O profesi řidiče taxislužby jsme si povídali s panem Michalem.

Jak jste se dostal k profesi řidiče taxislužby?

Původně jsem učitel, poté jsem přešel do obchodních služeb. Potřebuji, aby mě práce bavila. Dlouhá léta jsem jezdil i na drink and drive, poté ale přišly povinné taxikářské zkoušky a tak jsem rovnou přesídlil do taxi. Nyní jsem spokojený, baví mě to, každý den se těším do práce.  A vydělám si za standardní čas nestandardní výdělky.

Zmínil jste povinné taxikářské zkoušky. V čem spočívají?

Skládají se ze dvou částí. První jsou zákonné normy, které se vztahují k práci taxikáře a druhá část je místopis, tedy dokonalá znalost Brna.

Opravdu znáte všechny brněnské ulice?

Určitě neznám všechny ulice, ale dokážu si vždy poradit. Někdy pomůže navigace, někdy pomůže zákazník. A navíc se ulice, do kterých často jezdím, poměrně opakují. Mohu říci, že pokud znám start i cíl, tak vždy dokážu trefit nejkratší trasou. Aniž bych ale například dokázal pojmenovat úplně všechny ulice, po kterých jedu. Někdy se jezdí opravdu po zkratkách, které by běžného řidiče nenapadly. Dnes je to díky technice velice jednoduché. Brno je ale potřeba znát dobře.

Jaké jsou ideální vlastnosti profesionálního řidiče taxi?

Na prvním místě je komunikativnost.  A také to, že rád řídí auto a není nervák. A samozřejmě je potřeba mít i rád svou práci, pak má řidič dobrou náladu a baví ho to, což je poznat. A nakonec, měl by i mít rád svobodu, protože tato profese je velice svobodná.

Narazil jste na svobodu. Jaké jsou z vašeho pohledu výhody vaší profese?

Těch výhod je obrovská spousta. Nejsem si ani jistý, jestli dokážu všechny vyjmenovat. Znovu zopakuji svobodu, ta je na prvním místě. I pokud totiž řidič pracuje pro společnost, tak jako já, má možnost volby, protože směny se domlouvají týden dopředu a rozhoduje se tak podle své potřeby a svobodné vůle a organizace vlastního času. Dále se každý fantasticky zdokonalí v řízení auta a pozná Brno jako nikdo. Navíc je řidič v kontaktu s příjemnými lidmi a zákazníky a je to tak i úžasný informační zdroj.

A jaké jsou výhody být zaměstnán pod záštitou profesionální a moderní taxislužby?

Největší plus je, že nemáte s prací spojené vůbec žádné náklady. Dostanete auto, veškeré vybavení. Je to naprostá pohoda i pro člověka, který například nerad riskuje, nechce investovat do koupě auta a podobně. Výhoda je i to, že nejste na nic sám, máte kolem sebe kolektiv skvělých lidí, se kterými se můžete setkat, podělit se o zkušenosti a rady. Navíc tak mohu zákazníkům nabízet i nadstandard, jako je například ve voze nabíječka na všechny typy telefonů. Ty se často hodí. Z mého pohledu je to ta nejlepší varianta a mohu ji jen doporučit.

Kontaktní formulář k práci v taxislužbě zde.

Autor: 
PR
Aktuálně
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Vytvořit nový produkt pro zákazníky, vymyslet službu na bázi chytrých sítí, ale třeba i projet se elektromobilem noční Prahou, nebo se vypravit do 150-ti metrové chladicí věže jaderné elektrárny...
13.10.2018 - 20:00
Rozkymáceným stylem jízdy na sebe upoutal pozornost hlídky městské policie cyklista jedoucí včera po čtvrté hodině ranní Bubeníčkovou ulicí.
13.10.2018 - 16:53
Přemýšlíte nad tím, jak ideálně zhodnotit svoje finance? Jednou z možností je pořídit si nemovitost a tu pak dále pronajímat.
12.10.2018 - 06:26
Komentáře