Reklama
reklama

Řidič taxi Michal: Výhod je mnoho

Časová flexibilita, dokonalá znalost Brna, ale i plusy zázemí profesionální taxislužby. O profesi řidiče taxislužby jsme si povídali s panem Michalem.

Jak jste se dostal k profesi řidiče taxislužby?

Původně jsem učitel, poté jsem přešel do obchodních služeb. Potřebuji, aby mě práce bavila. Dlouhá léta jsem jezdil i na drink and drive, poté ale přišly povinné taxikářské zkoušky a tak jsem rovnou přesídlil do taxi. Nyní jsem spokojený, baví mě to, každý den se těším do práce.  A vydělám si za standardní čas nestandardní výdělky.

Zmínil jste povinné taxikářské zkoušky. V čem spočívají?

Skládají se ze dvou částí. První jsou zákonné normy, které se vztahují k práci taxikáře a druhá část je místopis, tedy dokonalá znalost Brna.

Opravdu znáte všechny brněnské ulice?

Určitě neznám všechny ulice, ale dokážu si vždy poradit. Někdy pomůže navigace, někdy pomůže zákazník. A navíc se ulice, do kterých často jezdím, poměrně opakují. Mohu říci, že pokud znám start i cíl, tak vždy dokážu trefit nejkratší trasou. Aniž bych ale například dokázal pojmenovat úplně všechny ulice, po kterých jedu. Někdy se jezdí opravdu po zkratkách, které by běžného řidiče nenapadly. Dnes je to díky technice velice jednoduché. Brno je ale potřeba znát dobře.

Jaké jsou ideální vlastnosti profesionálního řidiče taxi?

Na prvním místě je komunikativnost.  A také to, že rád řídí auto a není nervák. A samozřejmě je potřeba mít i rád svou práci, pak má řidič dobrou náladu a baví ho to, což je poznat. A nakonec, měl by i mít rád svobodu, protože tato profese je velice svobodná.

Narazil jste na svobodu. Jaké jsou z vašeho pohledu výhody vaší profese?

Těch výhod je obrovská spousta. Nejsem si ani jistý, jestli dokážu všechny vyjmenovat. Znovu zopakuji svobodu, ta je na prvním místě. I pokud totiž řidič pracuje pro společnost, tak jako já, má možnost volby, protože směny se domlouvají týden dopředu a rozhoduje se tak podle své potřeby a svobodné vůle a organizace vlastního času. Dále se každý fantasticky zdokonalí v řízení auta a pozná Brno jako nikdo. Navíc je řidič v kontaktu s příjemnými lidmi a zákazníky a je to tak i úžasný informační zdroj.

A jaké jsou výhody být zaměstnán pod záštitou profesionální a moderní taxislužby?

Největší plus je, že nemáte s prací spojené vůbec žádné náklady. Dostanete auto, veškeré vybavení. Je to naprostá pohoda i pro člověka, který například nerad riskuje, nechce investovat do koupě auta a podobně. Výhoda je i to, že nejste na nic sám, máte kolem sebe kolektiv skvělých lidí, se kterými se můžete setkat, podělit se o zkušenosti a rady. Navíc tak mohu zákazníkům nabízet i nadstandard, jako je například ve voze nabíječka na všechny typy telefonů. Ty se často hodí. Z mého pohledu je to ta nejlepší varianta a mohu ji jen doporučit.

Kontaktní formulář k práci v taxislužbě zde.

Autor: 
PR
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře