Reklama
reklama

Rezidentní parkování bude od příštího roku také v části Žabovřesk

Rezidentní parkování se rozšíří do další brněnské městské části. Jedná se o oblast 2-02, kterou ohraničují ulice Mučednická, Zeleného, částečně ulice Žabovřeská, Minská a Horova. Podle aktuálně schváleného harmonogramu budou pravidla v nové oblasti platná od 16. listopadu 2020.

Harmonogram rozšíření rezidentního parkování byl vypracovaný s přihlédnutím k aktuálnímu stavu parkování v daných lokalitách, k možnostem provedení dopravního značení, administrativním procesům nebo požadavkům městských částí. „Po zpracování projektových dokumentací a vyhodnocení časové i administrativní náročnosti jsme zjistili, že je v našich silách přidat v příštím roce o jednu oblast více. Nově se tedy v roce 2020 přidá oblast 2-02 – Sirotkova,“ řekl radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Již v září brněnští radní schválili oblasti, které se v příštím roce zapojí do rezidentního parkování. Celkem je jich i se Sirotkovou dvanáct. V červnu 2020 se přidají oblasti Křídlovická, Bezručova, Rybářská a Dřevařská. V červenci se systém rozšíří o oblasti Staňkova a Botanická. Od září se zapojí i Špitálka, Trnitá, Žižkova a Zborovská. Nakonec od listopadu se změny budou týkat oblasti Chodská.

Zdroj: TZ

Autor: 
návštěvník
Aktuálně
Dva nápisy ztvárněné sprejerem se objevily na ulici Bašty. Sprejera odhalil kamerový systém.
30.09.2020 - 19:08
Situace na české klubové scéně je už delší dobu alarmující. Hudební kluby, které v první vlně koronavirové krize zavřely jako první, aby mohly opět otevřít jako poslední, se nyní potýkají s vážnými...
30.09.2020 - 12:31
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
Komentáře