Reklama
reklama

Rekonstrukce části ulice Vodní usnadní parkování v celé délce opravované vozovky

Jedná se o málo frekventovaný úsek komunikace podél domu č. 21 a řadových garáží, který slouží převážně k šikmému parkování osobních vozidel. Rada města Brna v úterý souhlasila se zpracováním investičního záměru na rekonstrukci této části komunikace.

„Tato část ulice Vodní bude rekonstruována jako jednosměrná ulice. Díky rozšíření komunikace dojde ke splnění norem pro stání vozidel a bude tu zakresleno 24 parkovacích stání. Výjezdy z komunikací do okolních nemovitostí zůstanou zachovány a bude upravena navazující zeleň. Zdravé vzrostlé stromy zde zůstanou zachovány,“ uvedl k investičnímu záměru náměstek primátora pro oblast dopravy Matěj Hollan.

V současné době je pro šikmá parkovací stání hojně využívána nezpevněná část přilehlého parčíku, která po rekonstrukci bude legálním pásem pro parkování s dostatečnou nosností. Vozovka bude konstrukčně řešena jako lehká, s živičným krytem. Nový i opravený chodník z betonové zámkové dlažby bude šířkově navazovat na ten stávající. Orientační cena oprav se pohybuje nad 3 miliony korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře