Reklama
reklama

Rekonstrukce části ulice Vodní usnadní parkování v celé délce opravované vozovky

Jedná se o málo frekventovaný úsek komunikace podél domu č. 21 a řadových garáží, který slouží převážně k šikmému parkování osobních vozidel. Rada města Brna v úterý souhlasila se zpracováním investičního záměru na rekonstrukci této části komunikace.

„Tato část ulice Vodní bude rekonstruována jako jednosměrná ulice. Díky rozšíření komunikace dojde ke splnění norem pro stání vozidel a bude tu zakresleno 24 parkovacích stání. Výjezdy z komunikací do okolních nemovitostí zůstanou zachovány a bude upravena navazující zeleň. Zdravé vzrostlé stromy zde zůstanou zachovány,“ uvedl k investičnímu záměru náměstek primátora pro oblast dopravy Matěj Hollan.

V současné době je pro šikmá parkovací stání hojně využívána nezpevněná část přilehlého parčíku, která po rekonstrukci bude legálním pásem pro parkování s dostatečnou nosností. Vozovka bude konstrukčně řešena jako lehká, s živičným krytem. Nový i opravený chodník z betonové zámkové dlažby bude šířkově navazovat na ten stávající. Orientační cena oprav se pohybuje nad 3 miliony korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře