Reklama
reklama

Rekonstrukce části ulice Vodní usnadní parkování v celé délce opravované vozovky

Jedná se o málo frekventovaný úsek komunikace podél domu č. 21 a řadových garáží, který slouží převážně k šikmému parkování osobních vozidel. Rada města Brna v úterý souhlasila se zpracováním investičního záměru na rekonstrukci této části komunikace.

„Tato část ulice Vodní bude rekonstruována jako jednosměrná ulice. Díky rozšíření komunikace dojde ke splnění norem pro stání vozidel a bude tu zakresleno 24 parkovacích stání. Výjezdy z komunikací do okolních nemovitostí zůstanou zachovány a bude upravena navazující zeleň. Zdravé vzrostlé stromy zde zůstanou zachovány,“ uvedl k investičnímu záměru náměstek primátora pro oblast dopravy Matěj Hollan.

V současné době je pro šikmá parkovací stání hojně využívána nezpevněná část přilehlého parčíku, která po rekonstrukci bude legálním pásem pro parkování s dostatečnou nosností. Vozovka bude konstrukčně řešena jako lehká, s živičným krytem. Nový i opravený chodník z betonové zámkové dlažby bude šířkově navazovat na ten stávající. Orientační cena oprav se pohybuje nad 3 miliony korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře