Reklama
reklama

Původně dřevěná rozhledna Holedná se prodraží. Bude vyšší a z kovu

Bronzový projekt z prvního ročníku Dáme na vás, rozhledna Holedná, je o krok blíže realizaci. Lesy města Brna se chystají vybrat zhotovitele a začít stavět, jakmile to počasí dovolí. Do roka by měla rozhledna přivítat první návštěvníky.
Vizualizace rozhledny Foto: TJ architekti

Lesy města Brna od města získají 8 milionů korun, peníze z participativního rozpočtu nakonec stačit nebudou. 

Rozhledna vyroste na vyvýšené části severovýchodního úbočí kopce Holedná nad městskou částí Brno-Jundrov. Původní návrh počítal s rozhlednou ze dřeva vysokou 20 metrů. Vzhledem k výšce okolní vegetace však bylo potřeba tyto parametry upravit: rozhlednu vystavět alespoň do výšky 25 až 30 metrů a pro konstrukci zvolit spíše kov.

Z participativního rozpočtu, který byl pro bronzového vítěze z prvního ročníku 2 miliony, tak nakonec byla uhrazena jen projektová dokumentace. Rozhledna už získala stavební povolení. Bude mít 35,5 metrů a vyhlídková plošina bude ve 34 metrech.

Zdroj: MMB

 
Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Brněnský basketbalový klub mmcité1 má nového spolumajitele. Stala se jím izraelská společnost True Player Group.
04.06.2020 - 14:29
Opravy kolejí, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení i zastávek městské hromadné dopravy. To vše čeká frekventovanou Lesnickou ulici v Černých Polích.
04.06.2020 - 07:44
Výherci čtenářské soutěže zavítali s magazínem Centrum news na premiéru představení Legenda do Cirkusu Humberto. Ta se odehrála v brněnském Komárově na Hněvkovského ulici.
03.06.2020 - 18:11
Na velmi nezvyklou situaci upozornil včera v podvečer městskou policii muž procházející přes prostranství před Janáčkovým divadlem. U světelné kašny tam seděli muž se ženou a ve vodě oplachovali...
03.06.2020 - 15:33
Zcela nový pohled na okolí vlakového nádraží se Brňanům naskytne zřejmě již za dva roky. Podle plánů skupiny Crestyl půjde k zemi obchodní dům na Dornychu v roce 2022 a následně se tu začne stavět....
03.06.2020 - 08:17
Dlouhodobý nedostatek míst v mateřinkách a stále rostoucí počet obyvatel Bystrce. Právě z těchto důvodů připravují brněnští radní výstavbu mateřské školky při ulici Nad Dědinou. Projektovat ji bude...
02.06.2020 - 16:35
Komentáře