Reklama
reklama

Půlmiliardový obchod: Brno ovládne Technologický park

Město Brno se chce stát jediným majitelem Technologického parku, ve kterém sídlí inovativní společnosti a výzkumné instituce. Dokoupí proto tu polovinu akcií, kterou ještě nevlastní. Současný majitel, dubajská firma P&O, chce za akcie více než půl miliardy korun.
Technologický park Foto: Google maps

Zastupitelé schválili, že Brno koupí akcie Technologického parku od firmy P&O za 559 milionů korun. Po koupi se město stane jediným vlastníkem Technologického parku. Jednu akcii má také Vysoké učení technické v Brně, se kterým chce magistrát následně jednat a akcii také odkoupit.

Pro nákup akcií hlasovalo 46 zastupitelů, nikdo nebyl proti, zatímco devět zastupitelů z koaliční ČSSD a opoziční SPD se zdrželo hlasování. Pro byli poslanci z ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ANO. Přitom sama primátorka Markéta Vaňková (ODS) již dříve o koupi pochybovala. Technologický park má podle jejích slov akcionáře jak z veřejného, tak ze soukromého sektoru a má to své opodstatnění. "Pokud ho město koupí, dostane se čistě do veřejného sektoru a vidím v tom některá negativa," řekla Vaňková.

Současný vlastník navíc nabídl akcie městu až po neúspěšném vyjednávání o koupi poloviny podílu Technologického parku Jihomoravským krajem.

Technologický park na severu Brna poskytuje kancelářské prostory inovativním společnostem a výzkumným institucím.

 
 
Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Situace na české klubové scéně je už delší dobu alarmující. Hudební kluby, které v první vlně koronavirové krize zavřely jako první, aby mohly opět otevřít jako poslední, se nyní potýkají s vážnými...
30.09.2020 - 12:31
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Komentáře