Reklama
reklama

Psychicky deptala učitelku svého syna. Vydělala si tak 5 milionů

Sedmačtyřicetiletá žena si za dva roky přišla na 5 milionů korun deptáním učitelky svého syna. Chtěla po ní peníze pod nejrůznějšími hrozbami. Například, že jinak její syn skončí v dětském domově.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga

Vymlouvala se na nemoc syna, náhlý vznik dluhu na elektřině, nutnosti likvidace štěnic v bytě a následné deratizaci, stěhování, její zdravotní komplikace nebo nutné úhrady advokátovi v Německu řešícího dědictví po zesnulém otci, ze kterého měla půjčky splácet.

Vyhlédla si učitelku svého syna, kterou dokázala deptat 36 zprávami ve dne i v noci. "Neustále naléhala, prosila nebo vyhrožovala, například i tím, že kvůli tomu, když jí poškozená nepůjčí peníze, bude muset dát nejmladšího syna do dětského domova," uvedla policejní mluvčí Petra Hrůzová.

Psychický nátlak byl tak velký stejně jako půjčky, že dvaašedesátiletá žena skončila v rukou lékaře. Za dva roky dokázala obviněná z poškozené vylákat bez mála 5 milionů korun.

Když se policisté dotazovali, kde peníze skončily, přišla žena s další výmluvou, že peníze použila na splácení dluhů svého staršího údajně drogově závislého syna, který nepracuje. "Kriminalisté, ale vyšetřováním zjistili, že syn obviněné, je řádně zaměstnán, není drogově závislý a žádné dluhy nemá, ba naopak i po něm matka žádala půjčení peněz. Žena je stíhaná vazebně," dodala Hrůzová.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Foto z loňského ročníku Foto: MMB
Po stopách vládců, osobností s tragickými osudy nebo soch? Nebo raději na prohlídku vnitrobloků či bývalých dělnických kolonií? Turistické informační centrum vyzvalo Brňany, aby si vytvořili vlastní...
25.03.2019 - 19:55
Z důvodu opravy mostů bude od 30. března 2019 uzavřen sjezd z dálnice D1 na 226. kilometru Vyškov-západ. Řidiči jedoucí od Brna mohou sjet z D1 na sjezdu u Marchanic – EXIT 230, Vyškov-východ.
25.03.2019 - 16:00
Třetím rokem si mohou Brňané zažádat o dotaci na roční elektronickou šalinkartu ve výši 1 425 korun. Loni si o ni zažádalo 33 025 občanů. Letos zatím 20 970.
25.03.2019 - 12:02
Poničené toalety Foto: PČR JMK
Rozbitá toaleta v čekárně lékaře v Králově Poli zůstala v pátek odpoledne po návštěvě mladého muže. Strážníky požádala prostřednictvím linky 156 o pomoc zdravotní sestra, která si nevěděla s...
25.03.2019 - 08:00
Galerie s obchody, restaurace, rakouský konzulát nebo kanceláře. Prostory dlouhá léta zející prázdnotou opět zaplaví ruch a život.
24.03.2019 - 07:24
Běh Lužánkami Foto: Centrum news
Na své si tento víkend přijdou příznivci sportu. Dnes si běžci porovnají své síly v již tradičním závodu Běh Lužánkami. Do neděle se navíc v plaveckém stadionu Lužánky koná Evropský pohár ve vodním...
23.03.2019 - 08:00
Komentáře