Reklama
reklama

Prvorepubliková kavárna má nalákat na festival Re:publika. Jeho součástí bude i Slovanská epopej

Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke stému výročí založení Československa Re:publika 1918–2018. Ten se uskuteční na přelomu května a června a jeho součástí má být také Slovanská epopej od malíře Alfonse Muchy.
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna

"Jde o retrospektivní projekt s podtitulem Brno-lidé-století, jehož cílem bude připomenout klíčové okamžiky československé historie, zmapovat a oslavit národní historii, uměleckou tvorbu, vědu, vzdělání a zábavu. Neopomene ani duchovní rovinu a společenské hodnoty. Bude to největší akce letošního roku. I proto jsme chtěli nabídnout malou ochutnávku návštěvníkům brněnského stánku na veletrhu,“ řekl primátor města Brna Petr Vokřál.

Návštěvníci Regiontouru budou moci do soboty cestovat časem. Brněnská expozice se totiž letos přemění na kavárnu z doby první republiky, čímž bude odkazovat na festival Re:publika 1918–2018. Ten se v Brně uskuteční od 26. května do 17. června a který připomene výročí sta let založení Československa a devadesáti let od Výstavy soudobé kultury, resp. založení brněnských veletrhů. Od té doby se Brno stalo městem veletrhů a výstavnictví, v čemž ve střední Evropě figuruje na špici. 

V prvorepublikovém duchu se ponese i prezentace města Brna na stánku. Barista Adam Troubil předvede, jak se káva připravovala před 100 lety a jak ji správně připravit dnes. Návštěvníci se o víkendu zapojí do soutěží a ochutnávku kávy spolu s posezením v kavárně mohou vyhrát jako jednu z cen. 

Na programu bude také módní přehlídka nabízející průřez módními trendy uplynulého století. Na dobové oblečení si mohou lidé odnést i památku. K dispozici totiž bude po celou dobu konání veletrhu fotokoutek s profesionálním fotografem a s modely reprezentujícími jednotlivé dekády uplynulého století.

Dobovou atmosféru navodí swingové evergreeny skupiny Melody gentlemen, netradiční jazzová kapela s cimbálem Midnight Coffee Session, Perfect Time a jejich progresivní vintage jazz nebo Django Jet Swing & Gypsy Jazz.

Svou interaktivní show si připravilo i VIDA! Science Centrum, představí se také brněnská zoologická zahrada a v neposlední řadě partnerská města. Kromě cestování časem se tak návštěvníci mohou ocitnout v litevském Kaunasu, ruské Voroněži, německém Stuttgartu a dalších sedmi městech. 

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Lužánecký bazén Foto: Centrum news
Návštěvníci lužáneckého bazénu se mohou těšit na nový wellness. Dnes radní vybrali firmu, která jej do jara na plaveckém stadionu postaví za téměř 26 milionů korun.
23.10.2018 - 16:28
Konopné pivo KONOPEX 11° na ostravském Oktobeerfestu Karolina obsadilo stupně vítězů. Na první příčku ho poslali návštěvníci festivalu, kteří hlasovali v internetové anketě o nejoblíbenější pivo...
23.10.2018 - 12:18
Fotografie z akce Foto: Policie JMK
Opilého řidiče linkového autobusu ve Znojmě přistihli znojemští policisté. Šestačtyřicetiletý muž se jim přiznal k sedmi pivům a šesti vodkám. Nadýchal 1,8 promile.
23.10.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
KDU-ČSL společně s Piráty navrhnou na úterní radě města odsunutí druhé vlny rezidentního parkování na duben příštího roku. Druhá vlna rezidentního parkování je zatím naplánovaná na začátek listopadu.
22.10.2018 - 15:54
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Brněnští strážníci v pátek rozmluvili rozrušenému muži sebevraždu. Měl prý rodinné problémy a blízkým napsal, že už nechce žít. Strážníci ho našli sedět před chatou, vedle sebe měl položenou zbraň...
22.10.2018 - 08:13
Střední škola potravinářská, obchodu a služeb Brno, Hotelová škola Brno a Střední škola pro tělesně postižené GEMINI Brno se účastní 6. ročníku celostátní soutěže Svačina roku s Rio Mare. O titul...
21.10.2018 - 17:34
Komentáře