Reklama
reklama

První třetina přihrála Orlům vítězství

Znojemští hokejisté předvedli hned v úvodní dvacetiminutovce své střelecké umění, tři přesné trefy předurčily další vývoj utkání. Přestože Dornbirn v závěru hodně kousal, Orli v čele s výborným Lassilou větší komplikace nepřipustili.

Na první gól nemuseli diváci v Dorbnirnu čekat příliš dlouho, již ve 4. minutě utkání došlo k první změně skóre. Po bleskovém útoku a ukázkové spolupráci první znojemské formace zakončoval z prostoru mezi kruhy Tomáš Svoboda. Dobře naladění Orli pokračovali dál v aktivní hře a další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Po polovině třetiny se hosté v rozmezí pouhých třiceti vteřin prosadili hned dvakrát. Nejdříve těžil ze šikovné přihrávky Aleš Sova, jenž střelou zápěstím poslal puk nad betony Rinneho. Následně se po další rychlé akci zapsal do střelecké listiny Aaron Berisha, a navýšil tak na velmi nadějných 3:0 pro Jihomoravany.

V prostředním dějství si Znojemští dlouho strážili svůj náskok, Buldoci tahali za kratší konec provazu. Ideální šanci k dalšímu navýšení měli Orli v přesilovce, kterou však nedokázali využít. Záhy poté smazali nulu na své straně skóre i domácí. Lassilou vyražený kotouč zametl za brankovou čáru Philipp Pöschmann. Zápas přinesl i ostřejší bitku Stehlíka se Subbanem, po níž následovala nevyužitá početní výhoda Dornbirnu. Další gól už tak týmy před odchodem do šaten nenabídly.

Do třetí části hry nastoupili rakouští hokejisté s o poznání větší aktivitou, Lassila měl plné ruce práce s odrážením ataků soupeře. V jeho snaze mu navíc pomáhala dobře pracující defenzíva Orlů. Tlak hráčů Dornbirnu s přibývajícími minutami gradoval, přišla na řadu i hra bez gólmana. Znojemští ale pozorně a obětavě odbránili i poslední minuty duelu, z něhož si tak zcela po právu odnesli plný počet bodů.

Branky a nahrávky: 30. Pöschmann (Tamminen) – 4. Svoboda (Matuš, Luciani), 12. Sova (Luciani, Mikliš), 13. Berisha (McRae, Bořuta).
Rozhodčí: Bulovec, Trilar – Martin, Schauer.
Vyloučení: 3:1, navíc Stehlík (ZNO), Subban (DOR) 5 minut.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský basketbalový klub mmcité1 má nového spolumajitele. Stala se jím izraelská společnost True Player Group.
04.06.2020 - 14:29
Opravy kolejí, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení i zastávek městské hromadné dopravy. To vše čeká frekventovanou Lesnickou ulici v Černých Polích.
04.06.2020 - 07:44
Výherci čtenářské soutěže zavítali s magazínem Centrum news na premiéru představení Legenda do Cirkusu Humberto. Ta se odehrála v brněnském Komárově na Hněvkovského ulici.
03.06.2020 - 18:11
Na velmi nezvyklou situaci upozornil včera v podvečer městskou policii muž procházející přes prostranství před Janáčkovým divadlem. U světelné kašny tam seděli muž se ženou a ve vodě oplachovali...
03.06.2020 - 15:33
Zcela nový pohled na okolí vlakového nádraží se Brňanům naskytne zřejmě již za dva roky. Podle plánů skupiny Crestyl půjde k zemi obchodní dům na Dornychu v roce 2022 a následně se tu začne stavět....
03.06.2020 - 08:17
Dlouhodobý nedostatek míst v mateřinkách a stále rostoucí počet obyvatel Bystrce. Právě z těchto důvodů připravují brněnští radní výstavbu mateřské školky při ulici Nad Dědinou. Projektovat ji bude...
02.06.2020 - 16:35
Komentáře