Reklama
reklama

První třetina přihrála Orlům vítězství

Znojemští hokejisté předvedli hned v úvodní dvacetiminutovce své střelecké umění, tři přesné trefy předurčily další vývoj utkání. Přestože Dornbirn v závěru hodně kousal, Orli v čele s výborným Lassilou větší komplikace nepřipustili.

Na první gól nemuseli diváci v Dorbnirnu čekat příliš dlouho, již ve 4. minutě utkání došlo k první změně skóre. Po bleskovém útoku a ukázkové spolupráci první znojemské formace zakončoval z prostoru mezi kruhy Tomáš Svoboda. Dobře naladění Orli pokračovali dál v aktivní hře a další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Po polovině třetiny se hosté v rozmezí pouhých třiceti vteřin prosadili hned dvakrát. Nejdříve těžil ze šikovné přihrávky Aleš Sova, jenž střelou zápěstím poslal puk nad betony Rinneho. Následně se po další rychlé akci zapsal do střelecké listiny Aaron Berisha, a navýšil tak na velmi nadějných 3:0 pro Jihomoravany.

V prostředním dějství si Znojemští dlouho strážili svůj náskok, Buldoci tahali za kratší konec provazu. Ideální šanci k dalšímu navýšení měli Orli v přesilovce, kterou však nedokázali využít. Záhy poté smazali nulu na své straně skóre i domácí. Lassilou vyražený kotouč zametl za brankovou čáru Philipp Pöschmann. Zápas přinesl i ostřejší bitku Stehlíka se Subbanem, po níž následovala nevyužitá početní výhoda Dornbirnu. Další gól už tak týmy před odchodem do šaten nenabídly.

Do třetí části hry nastoupili rakouští hokejisté s o poznání větší aktivitou, Lassila měl plné ruce práce s odrážením ataků soupeře. V jeho snaze mu navíc pomáhala dobře pracující defenzíva Orlů. Tlak hráčů Dornbirnu s přibývajícími minutami gradoval, přišla na řadu i hra bez gólmana. Znojemští ale pozorně a obětavě odbránili i poslední minuty duelu, z něhož si tak zcela po právu odnesli plný počet bodů.

Branky a nahrávky: 30. Pöschmann (Tamminen) – 4. Svoboda (Matuš, Luciani), 12. Sova (Luciani, Mikliš), 13. Berisha (McRae, Bořuta).
Rozhodčí: Bulovec, Trilar – Martin, Schauer.
Vyloučení: 3:1, navíc Stehlík (ZNO), Subban (DOR) 5 minut.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Další z brněnských škol se dočká modernizace – tentokrát je řeč o základní škole Otevřená v Žebětíně. Vznikne zde nový pavilon a stavaři zároveň upraví současnou budovu školy. V případě, že...
16.10.2019 - 18:59
AC/DC, Led Zeppelin, Lynyrd Snynyrd, ZZ Top. Revivaly legend světového rocku zavítají do Brna. Osmnáctý Večer legend se uskuteční v pátek 15. litopadu 2019 tradičně v brněnském Semilasse.
16.10.2019 - 16:00
Fontána se dnes rozsvítí na růžovo Foto: MMB
Každá tisící žena v Česku ročně onemocní rakovinou prsu. To je neúprosná statistika tohoto zhoubného onemocnění. S osvětou a prevencí pomáhá již léta organizace Mamma HELP, která pořádá kampaň Říjen...
16.10.2019 - 12:53
Ukradené šperky Foto: PČR JMK
Zatím neznámý pachatel se za pravého poledne vloupal do rodinného domu v Tuřanech. Rozbil okno a ukradl rodinné šperky. Způsobil škodu za 54 tisíc korun.
16.10.2019 - 06:00
Areál dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno na Riviéře se ve dnech 16. a 17. října stane dějištěm Národních dnů prevence.
15.10.2019 - 20:00
Jihomoravský kraj bude mít své zástupce na dětské zimní olympiádě. Ta se uskuteční v Karlovarském kraji ve dnech 19. až 24. ledna 2020. O účasti včera rozhodla krajská rada.
15.10.2019 - 15:38
Komentáře