Reklama
reklama

První etapa opravy tramvajových zastávek Svratecká na lince číslo 1 je u konce

Jedna z mnoha stavebních prací, které hýbou žlučí řadě Brňanů, je hotová. Stavaři dnes dokončili opravu tramvajové zastávky Svratecké na lince číslo 1 ve směru na Bystrc. Rekonstrukce stála 2,1 milionů korun. Oprava zastávky směrem do centra města je naplánována na polovinu srpna.

Nástupiště zastávky má délku 63 metrů a proměnnou šířku 4,4 metru až pět metrů. Plochy zastávky jsou provedeny ze zámkové dlažby s reliéfními prvky pro orientaci nevidomých a slabozrakých osob. Přístup na tramvajovou zastávku je tedy zcela bezbariérový. „Jsem velice rád, že se oprava zastávky Svratecká podařila v tak krátkém časovém horizontu. Věřím, že přinese zlepšení komfortu cestování pro občany městské části Brno-Komín,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Začátek druhé etapy rekonstrukce – opravy zastávky směrem do centra města – je naplánován na 19. srpna 2019. Konec druhé etapy pak na závěr září.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
O Velikonocích poprvé vyjel na Ústřední hřbitov minibus, který zdarma vozil návštěvníky po celém areálu. Osvědčil se, proto jej o Dušičkách dopravní podnik vypraví znovu.
21.08.2019 - 20:07
Rada města Brna dnes doporučila brněnskému zastupitelstvu schválit podporu ve výši 275 tisíc korun pro soutěž CZECH PRESS PHOTO 2020. Ta každoročně přehledně mapuje a představuje veřejnosti události...
21.08.2019 - 16:38
Komentáře