Reklama
reklama

První etapa opravy tramvajových zastávek Svratecká na lince číslo 1 je u konce

Jedna z mnoha stavebních prací, které hýbou žlučí řadě Brňanů, je hotová. Stavaři dnes dokončili opravu tramvajové zastávky Svratecké na lince číslo 1 ve směru na Bystrc. Rekonstrukce stála 2,1 milionů korun. Oprava zastávky směrem do centra města je naplánována na polovinu srpna.

Nástupiště zastávky má délku 63 metrů a proměnnou šířku 4,4 metru až pět metrů. Plochy zastávky jsou provedeny ze zámkové dlažby s reliéfními prvky pro orientaci nevidomých a slabozrakých osob. Přístup na tramvajovou zastávku je tedy zcela bezbariérový. „Jsem velice rád, že se oprava zastávky Svratecká podařila v tak krátkém časovém horizontu. Věřím, že přinese zlepšení komfortu cestování pro občany městské části Brno-Komín,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Začátek druhé etapy rekonstrukce – opravy zastávky směrem do centra města – je naplánován na 19. srpna 2019. Konec druhé etapy pak na závěr září.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Požár haly v Holasicích se dlouhou dobu nedařilo dostat pod kontrolu. Hasiči na místo museli povolat další jednotky a vyhlásili třetí stupeň poplachu. Nakonec se povedlo požár pod kontrolu dostat a...
17.01.2020 - 13:30
Poškrábaná nebo poleptaná skla, posprejované karoserie vozů nebo vyvrácené označníky. Vandalové v řádění a ničení veřejného majetku nepolevují. Dopravní podnik města Brna za ně loni zaplatil 3,7...
17.01.2020 - 10:30
Na novomlýnských nádržích pátrala policie po muži, který před nimi utíkal. Když už neměl kam utéct, skočil do vody. Na místo byl přivolán i vrtulník. Muž byl nalezen mrtvý.
17.01.2020 - 07:30
V Bilovicích nad Svitavou nestihl šedesátiletý muž v zatáčce doběhnout. Na trati ho srazil vlak a k celé situaci musel být přivolán vrtulník.
16.01.2020 - 18:30
Komentáře