Reklama
reklama

Pro bezpečný návrat domů. Na krizové situace řidiče připraví kurz bezpečné jízdy

Téměř 300 dopravních nehod za jeden den se v průměru stane na českých silnicích. Kvůli hustému provozu, havarijnímu stavu vozovek nebo lidské nepozornosti všem neustále hrozí, že se z cest nevrátí v pořádku domů. Jak tohle riziko minimalizovat a cítit se za volantem bezpečněji?
Na Polygonu Brno nabízí i speciální kurz pro seniory.
Polygon Brno
Trénink zvládnutí smyku

Nejúčinnějším způsobem je trénink. Všichni řidiči mají možnost absolvovat specializovaný kurz bezpečné jízdy, díky kterému si osvojí správné reakce na různé typy krizových situací. Na jižní Moravě školu smyku nabízí moderní tréninkové centrum Polygon Brno

Jen brzdit nestačí

Typickým příkladem cvičení ve škole smyku je trénink zvládnutí smyku. Jak správně zareagovat, když auto na kluzké vozovce nečekaně ujede? Řidič musí prakticky ve vteřině udělat hned několik věcí správně a na přemýšlení není čas. Pokud nemá správný postup zautomatizovaný, velice pravděpodobně to nedopadne dobře.

Ve škole smyku se účastník kurzu pod dohledem profesionálních instruktorů naučí nezazmatkovat a automaticky správně zareagovat. K účinnosti tréninku přispívají moderní technologie jako speciální kluzná plocha, odtrhová deska, vodní trysky nebo aquaplanningová vana. Díky tomu je možné simulovat široké spektrum hrozících problémů v naprosto bezpečném prostředí pro řidiče i jeho auto.

Na detailech záleží

V rámci kurzu se účastníci mimo jiné dozvědí, jak problémům předejít. Často o tom rozhodují maličkosti, které každodenní řidiči přestali dávno vnímat. Ideální nastavení sedačky, správné uchopení volantu nebo dostatečná kontrola zpětných zrcátek – to jsou zdánlivé detaily, které ale mohou zachránit život.

Pro řidiče-začátečníky i profíky za volantem

Škola bezpečné jízdy na Polygonu Brno je odstupňovaná podle řidičských schopností účastníka. Zdokonalit se za volantem mohou jak úplní začátečníci, tak každodenní řidiči. Kurz bezpečné jízdy je zároveň ideálním dárkem k blížícím se Vánocům. Na Polygonu Brno nabízí zvýhodněné kurzy pro seniory nebo zážitkový program Gangster.

Veškeré informace včetně cen za kurzy a volných termínů mohou zájemci zjistit na webových stránkách Polygonu Brno.

Autor: 
PR
Aktuálně
Dva nápisy ztvárněné sprejerem se objevily na ulici Bašty. Sprejera odhalil kamerový systém.
30.09.2020 - 19:08
Situace na české klubové scéně je už delší dobu alarmující. Hudební kluby, které v první vlně koronavirové krize zavřely jako první, aby mohly opět otevřít jako poslední, se nyní potýkají s vážnými...
30.09.2020 - 12:31
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
Komentáře