Reklama
reklama

Přivítejte jaro na Zelňáku! V pátek po poledni proběhne Jarní pučení

Zima je nenávratně pryč a dočkali jsme se už i prvního jarního dne. Radní z městské části Brno-střed se proto rozhodli oslavit vítání jara v pátek 24. března na Zelném trhu. Návštěvníky čeká rozšířená nabídka čerstvého ovoce a zeleniny, ale také výběr různých sazenic. Akce bude patřit také dětem, které si budou moci osít jarní květináček a odnést si ho domů.

S ustupující zimou přibývá na Zelném trhu prodejců nabízejících ovoce, zeleninu, ale hlavně se už objevují zemědělci a pěstitelé s čím dál širším sortimentem jarních výpěstků. V nabídce už zcela běžně naleznete macešky, primule či sazenice různých druhů prvních salátů, bylinek i okrasných rostlin. Tato nabídka bude v rámci akce Jarní pučení, které začne v pátek od 13 hodin, navíc rozšířena o prodej sazenic ovocných stromků. Dále se zájemci mohou těšit na prodej různých řemeslných výrobků a také na chutné občerstvení. Celou akci bude provázet hudební doprovod, během odpoledne vystoupí s kytarou brazilský umělec Rhizo se svými latinsko-americkými a africkými rytmy, poté jarní atmosféru zpestří vystoupení dětí mateřských škol z městské části Brno-střed. V odpoledních hodinách se pak představí energický sbor Gospel Friends. 

Na Jarním pučení nebude chybět ani program pro děti. K vidění bude tematická výstava s názvem Děti malují jaro. Navíc, každé dítko, které donese vlastnoručně malovaný obrázek s jarní tematikou si za odměnu může vyzkoušet v dílničce zasadit semínko do květináče. Tento suvenýr z akce si může odnést domů a čekat, jaká rostlina mu vyroste. Kromě ovoce, zeleniny a sazenic se na akci budou dát koupit také ovocné horké nápoje a víno, datle, frgály, ručně vyráběné oblečení, řemeslné výrobky ze dřeva a ručně vyráběné korálky a náušnice. Od 15 hodin se pak návštěvníci mohou těšit na velmi oblíbenou Věruščinu kuchařskou show, která měla velký úspěch již v loňské sezoně. Druhá část kuchařské show proběhne o půl páté.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře