Reklama
reklama

Přípravy na velikonoční trhy na náměstí Svobody jsou v plném proudu

Již tento pátek se mohou Brňané těšit na zahájení tradičních Velikonočních slavností na náměstí Svobody. Chybět nebude zboží s velikonoční tematikou, bohatý kulturní program a rozmanitá nabídka občerstvení. Novinkou pak bude Velikonoční stezka.
Kompletní program
Rozmístění jednotlivých stánků

Již osmý ročník Velikonočních slavností na hlavním brněnském náměstí startuje v pátek 7. dubna a potrvá až do Velikonoční neděle 16. dubna. Návštěvníci zde najdou na čtyřicet stánků, kde budou moci zakoupit tradiční velikonoční dekorace jako proutěné zboží, pomlázky, keramiku, perníky, či velikonoční stuhy a kraslice. K zakoupení budou také různé výrobky ze dřeva, šperky nebo koření. Chybět nebude ani bohaté občerstvení, kdy kromě bramborových spirál, nakládaných sýrů či farmářských pochoutek bude pro návštěvníky připravena i kvalitní nabídka několika vinařství, medovina a typický brněnský turbomošt.

Novinkou letošních trhů je Velikonoční stezka, která oživí prostor kolem morového sloupu a formou informačních bannerů seznámí zájemce s tradičními velikonočními obyčeji. Návštěvníci se tak blíže seznámí nejen s lidovou, ale i křesťanskou stránkou Velikonoc. Samozřejmostí je bohatý doprovodný program, během něhož se představí například dětské folklórní soubory Javorníček, Pramínky nebo Rozmarýnek, cimbálové muziky Veronica, Brněnský Valášek, Trnka a další. Chybět nebudou ani divadelní představení a každé odpoledne mezi 15 a 17 hodinou bude otevřena velikonoční výtvarná dílna pro malé i velké.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře