Reklama
reklama

Přípravy na velikonoční trhy na náměstí Svobody jsou v plném proudu

Již tento pátek se mohou Brňané těšit na zahájení tradičních Velikonočních slavností na náměstí Svobody. Chybět nebude zboží s velikonoční tematikou, bohatý kulturní program a rozmanitá nabídka občerstvení. Novinkou pak bude Velikonoční stezka.
Kompletní program
Rozmístění jednotlivých stánků

Již osmý ročník Velikonočních slavností na hlavním brněnském náměstí startuje v pátek 7. dubna a potrvá až do Velikonoční neděle 16. dubna. Návštěvníci zde najdou na čtyřicet stánků, kde budou moci zakoupit tradiční velikonoční dekorace jako proutěné zboží, pomlázky, keramiku, perníky, či velikonoční stuhy a kraslice. K zakoupení budou také různé výrobky ze dřeva, šperky nebo koření. Chybět nebude ani bohaté občerstvení, kdy kromě bramborových spirál, nakládaných sýrů či farmářských pochoutek bude pro návštěvníky připravena i kvalitní nabídka několika vinařství, medovina a typický brněnský turbomošt.

Novinkou letošních trhů je Velikonoční stezka, která oživí prostor kolem morového sloupu a formou informačních bannerů seznámí zájemce s tradičními velikonočními obyčeji. Návštěvníci se tak blíže seznámí nejen s lidovou, ale i křesťanskou stránkou Velikonoc. Samozřejmostí je bohatý doprovodný program, během něhož se představí například dětské folklórní soubory Javorníček, Pramínky nebo Rozmarýnek, cimbálové muziky Veronica, Brněnský Valášek, Trnka a další. Chybět nebudou ani divadelní představení a každé odpoledne mezi 15 a 17 hodinou bude otevřena velikonoční výtvarná dílna pro malé i velké.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře