Reklama
reklama

Přípravy na velikonoční trhy na náměstí Svobody jsou v plném proudu

Již tento pátek se mohou Brňané těšit na zahájení tradičních Velikonočních slavností na náměstí Svobody. Chybět nebude zboží s velikonoční tematikou, bohatý kulturní program a rozmanitá nabídka občerstvení. Novinkou pak bude Velikonoční stezka.
Kompletní program
Rozmístění jednotlivých stánků

Již osmý ročník Velikonočních slavností na hlavním brněnském náměstí startuje v pátek 7. dubna a potrvá až do Velikonoční neděle 16. dubna. Návštěvníci zde najdou na čtyřicet stánků, kde budou moci zakoupit tradiční velikonoční dekorace jako proutěné zboží, pomlázky, keramiku, perníky, či velikonoční stuhy a kraslice. K zakoupení budou také různé výrobky ze dřeva, šperky nebo koření. Chybět nebude ani bohaté občerstvení, kdy kromě bramborových spirál, nakládaných sýrů či farmářských pochoutek bude pro návštěvníky připravena i kvalitní nabídka několika vinařství, medovina a typický brněnský turbomošt.

Novinkou letošních trhů je Velikonoční stezka, která oživí prostor kolem morového sloupu a formou informačních bannerů seznámí zájemce s tradičními velikonočními obyčeji. Návštěvníci se tak blíže seznámí nejen s lidovou, ale i křesťanskou stránkou Velikonoc. Samozřejmostí je bohatý doprovodný program, během něhož se představí například dětské folklórní soubory Javorníček, Pramínky nebo Rozmarýnek, cimbálové muziky Veronica, Brněnský Valášek, Trnka a další. Chybět nebudou ani divadelní představení a každé odpoledne mezi 15 a 17 hodinou bude otevřena velikonoční výtvarná dílna pro malé i velké.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře