Reklama
reklama

Přípravné práce na křižovatce Karlova/Provazníkova začnou o dva týdny dříve

Stavební práce v této lokalitě zahrnují kompletní modernizaci všech sítí, což je nutný předstupeň stavby velkého městského okruhu. Po dohodě města Brna se stavební firmou došlo k posunu termínu zahájení prací o dva týdny.

V Brně to bude přes léto jedno dopravní omezení za druhým. Řidičům již teď komplikují dopravu stavební práce na Kolišti, opravám se nevyhnulo ani hlavní vlakové nádraží, kde místo vlaků byla částečně nasezena náhradní autobusová doprava. Od 1. července měly začít stavební a demoliční práce na křižovatce ulic Karlova a Provazníkova, nakonec však došlo k mírné změně v termínu a přípravné práce v této lokalitě začnou již v těchto dnech. Podle náměstka primátora Richarda Mrázka si tímto uspíšením chtějí pojistit, že ani v případě nečekaných okolností se nebude stavět déle než do konce srpna.

Veškeré opravy a rekonstrukce na křižovatce těchto ulic se budou konat během prázdnin, kdy je veřejná i hromadná doprava méně intenzivní. V těchto dnech postupně začnou zábory na chodnících a od 26. června se práce dotknou i dopravy a již nebude možné odbočit z Provazníkovy do Karlovy ulice. Od 1. července dojde k samotnému jádru rekonstrukce, ale bude zachován průjezd po hlavním tahu ve dvou pruzích v obou směrech s výjimkou maximálně tří týdnů, kdy dojde k maximálnímu omezení na průjezd v jednom pruhu v obou směrech.

Vedlejší ulice Karlova bude po dobu rekonstrukce uzavřena, případné zprovoznění je v plánu podle možností ve směru z centra města. Objízdná trasa bude vedena ulicí Valchařskou. Omezení se dotkne také trolejbusových linek 25 a 26, které budou od zastávky Merhautova nahrazeny autobusy. Do Vinohrad bude posílena trolejbusová linka 27. Provoz ostatních linek bude zachován. Po prázdninách budou pokračovat pouze demolice, které by měly být hotové v lednu 2018.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře