Reklama
reklama

Přípravné práce na křižovatce Karlova/Provazníkova začnou o dva týdny dříve

Stavební práce v této lokalitě zahrnují kompletní modernizaci všech sítí, což je nutný předstupeň stavby velkého městského okruhu. Po dohodě města Brna se stavební firmou došlo k posunu termínu zahájení prací o dva týdny.

V Brně to bude přes léto jedno dopravní omezení za druhým. Řidičům již teď komplikují dopravu stavební práce na Kolišti, opravám se nevyhnulo ani hlavní vlakové nádraží, kde místo vlaků byla částečně nasezena náhradní autobusová doprava. Od 1. července měly začít stavební a demoliční práce na křižovatce ulic Karlova a Provazníkova, nakonec však došlo k mírné změně v termínu a přípravné práce v této lokalitě začnou již v těchto dnech. Podle náměstka primátora Richarda Mrázka si tímto uspíšením chtějí pojistit, že ani v případě nečekaných okolností se nebude stavět déle než do konce srpna.

Veškeré opravy a rekonstrukce na křižovatce těchto ulic se budou konat během prázdnin, kdy je veřejná i hromadná doprava méně intenzivní. V těchto dnech postupně začnou zábory na chodnících a od 26. června se práce dotknou i dopravy a již nebude možné odbočit z Provazníkovy do Karlovy ulice. Od 1. července dojde k samotnému jádru rekonstrukce, ale bude zachován průjezd po hlavním tahu ve dvou pruzích v obou směrech s výjimkou maximálně tří týdnů, kdy dojde k maximálnímu omezení na průjezd v jednom pruhu v obou směrech.

Vedlejší ulice Karlova bude po dobu rekonstrukce uzavřena, případné zprovoznění je v plánu podle možností ve směru z centra města. Objízdná trasa bude vedena ulicí Valchařskou. Omezení se dotkne také trolejbusových linek 25 a 26, které budou od zastávky Merhautova nahrazeny autobusy. Do Vinohrad bude posílena trolejbusová linka 27. Provoz ostatních linek bude zachován. Po prázdninách budou pokračovat pouze demolice, které by měly být hotové v lednu 2018.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře