Reklama
reklama

Přibývá nálezů munice. V žádném případě s předměty nemanipulujte

V poslední době přibývá případů, kdy lidé naleznou nějaký podezřelý předmět podobný munici. Souvisí to s pracemi na polích, ale takové pozůstatky druhé světové války můžete najít i při procházkách lesem, hlásí je i tzv. hledači kovů, dělníci provádějící výkopové práce a zahrádkáři.

Policisté se nálezy municí zabývají celoročně, ovšem nejvíce nálezů hlásí lidé právě na jaře a na podzim, kdy se nejvíce obdělává půda na polích. „Pokud naleznete předmět připomínající munici, vždy volejte policii. S nálezem v žádném případě nemanipulujte, ani jej neodnášejte s sebou na policejní stanici. Pokud jste sám a máte u sebe mobilní telefon, volejte přímo z místa nebo místo nálezu označte. Pokud jste ve dvojici, jeden zůstaňte v bezpečné vzdálenosti od nálezu a druhý volejte nebo běžte nález ohlásit“, vyjmenovává rady policejní mluvčí Alice Musilová.

Čas od času se stává, že lidé v dobré víře přinesou nález přímo na služebnu. Na obvodním oddělení ve Vyškově se s tím také již v několika případech setkali. Naposledy k tomu došlo počátkem týdne, kdy nálezce přinesl munici na policii. Nebezpečný je i postup vzít nález domů a pak volat policii. „Počátkem září takto donesly děti z Vyškovska nalezený granát domů, kdy přivolaný pyrotechnik naštěstí zjistil, že se jedná o munici, která již neobsahuje výbušnou náplň“, doplňuje Musilová. Nejčastější lokality, kde se tyto předměty vyskytují, je okolí Rychtářova, Ruprechtova, Lulče, ale i obce na Slavkovsku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře