Reklama
reklama

Přežvýkavého fantoma na jihu Brna zradilo vlastní ego

Téměř čtrnáct dní se strážníci věnovali četným oznámením o čtyřnohém fantomovi na jihu Brna. V Holáskách a Brněnských Ivanovicích běhal mezi domy a vnikal do zahrad kozel kamerunský. Odchytová služba dopadla uprchlého sudokopytníka včera 8. března poté, co kozel nezkrotil své narcistické sklony a dlouze se prohlížel v zrcadlové fólii.

Jako mazaný a úskočný soupeř se ukázal být kozel kamerunský, jež několik dní unikal jak strážníkům, tak obyvatelům Holásek a Brněnských Ivanovic. Počínal si velmi šikovně a mrštně. Byl v neustálém pohybu. Na žádném z pozemků, po nichž pobíhal, se nezdržel dlouho. Bylo li potřeba, přeskakoval vysoké ploty a kapoty zaparkovaných aut. Svědci jej tudíž nedokázali zdržet ani sledovat. Přežvýkavce zradilo až vlastní ego, když se ve čtvrtek 8. března neudržel a dlouze se obdivoval svému odrazu v zrcadlové fólii. Strážníci městské odchytové služby sudokopytníka následně uspali.

Černý kozel kamerunský si při svém dobrodružství vypěstoval specifický rituál. Kromě obchůzek kolem železniční trati a přebíhání silnic, vždy absolvoval obvyklý okruh městskou částí a zastavil se u jednoho konkrétního rodinného domu, kde se prohlížel v zrcadlové fólii umístěné v prosklených dveřích. Strážnici, kteří přežvýkavcův pohyb několik dní monitorovali, už na místě čekali a předali kozlovy souřadnice odchytové službě městské policie. Ta kozla uspala, načež jej převezla ke specialistovi, který mu připravil prostorný, ale především dobře zabezpečený výběh.

Majitel zvířete zatím není známý.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Festival Foto: TIC
Největší oslava letošního 100. výročí založení samostatného Československa se odehrála na téměř 6,5 hektaru se po 3 týdny a 4 víkendy. Přinesla 85 koncertů, 55 besed, dala vzniknout jednomu novému...
19.06.2018 - 08:00
Rozšířená realita, autentické historické příběhy a šifry – tyto novinky mohou zažít návštěvníci hradu Špilberk v Brně. Hra „Příběhy z kasemat“ jim představí tuto klasickou brněnskou památku...
18.06.2018 - 21:18
Fotografie z festivalu Foto: Kamenka open facebook
V Kamenné čtvrti v Brně se bude od pátku do neděle konat festival nesoucí název Kamenka open. Představí se například cimbálový soubor a další živá muzika, divadlo nebo cirkus.
18.06.2018 - 11:08
Komentáře