Reklama
reklama

Přežvýkavého fantoma na jihu Brna zradilo vlastní ego

Téměř čtrnáct dní se strážníci věnovali četným oznámením o čtyřnohém fantomovi na jihu Brna. V Holáskách a Brněnských Ivanovicích běhal mezi domy a vnikal do zahrad kozel kamerunský. Odchytová služba dopadla uprchlého sudokopytníka včera 8. března poté, co kozel nezkrotil své narcistické sklony a dlouze se prohlížel v zrcadlové fólii.

Jako mazaný a úskočný soupeř se ukázal být kozel kamerunský, jež několik dní unikal jak strážníkům, tak obyvatelům Holásek a Brněnských Ivanovic. Počínal si velmi šikovně a mrštně. Byl v neustálém pohybu. Na žádném z pozemků, po nichž pobíhal, se nezdržel dlouho. Bylo li potřeba, přeskakoval vysoké ploty a kapoty zaparkovaných aut. Svědci jej tudíž nedokázali zdržet ani sledovat. Přežvýkavce zradilo až vlastní ego, když se ve čtvrtek 8. března neudržel a dlouze se obdivoval svému odrazu v zrcadlové fólii. Strážníci městské odchytové služby sudokopytníka následně uspali.

Černý kozel kamerunský si při svém dobrodružství vypěstoval specifický rituál. Kromě obchůzek kolem železniční trati a přebíhání silnic, vždy absolvoval obvyklý okruh městskou částí a zastavil se u jednoho konkrétního rodinného domu, kde se prohlížel v zrcadlové fólii umístěné v prosklených dveřích. Strážnici, kteří přežvýkavcův pohyb několik dní monitorovali, už na místě čekali a předali kozlovy souřadnice odchytové službě městské policie. Ta kozla uspala, načež jej převezla ke specialistovi, který mu připravil prostorný, ale především dobře zabezpečený výběh.

Majitel zvířete zatím není známý.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře