Reklama
reklama

Přežil zázrakem: Mladého řidiče smetl na přejezdu vlak

Vyškovští policisté řeší páteční nehodou, při které osobní auto s mladým řidičem smetl vlak. Řidič auta vjel na železniční přejezd i přesto, že svítilo a zvonilo výstražné zařízení.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

"Automobil se střetl s projíždějícím vlakem a byl odhozen mimo komunikaci. Mladý řidič jako zázrakem vyvázl bez nějakého viditelného zranění, nicméně z preventivních důvodů jej záchranáři převezli do nemocnice k vyšetření," uvedla policejní mluvčí Alice Musilová.

Ve vlaku z Bohumína do Brna cestovala asi stovka lidí, nikdo se nezranil. Dechová zkouška i test na přítomnost návykových látek u devatenáctiletého řidiče měly negativní výsledek. Rovněž strojvedoucí nebyl pod vlivem alkoholu.

Z důvodu vyšetřování této nehody byl zastaven železniční provoz na trati, obnoven byl až po půlnoci. Poškozeno bylo nejen auto a vlak, ale i železniční přejezd a fasáda přilehlého domu. "Předběžná škoda přesahuje 280 tisíc korun. Řidič vozidla je podezřelý z trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení," dodala Musilová.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
V neděli 5. května 2019 se v areálu brněnské Riviéry uskuteční již 5. ročník Festivalu těhotenství a rodiny. Pro návštěvníky je připravena řada odborných přednášek a workshopů, happening Mám svou...
19.04.2019 - 09:23
Minibus Foto: MMB
Překonat vzdálenosti na největším brněnském hřbitově pomůže zejména starším lidem minibus. Třikrát za hodinu objede hřbitov po vyznačené trase a zastaví kdekoli na znamení. Pokud se jeho využití...
18.04.2019 - 12:55
Hořící vlak Foto: HZS JMK
Osobní vagón blízko brněnského AZ Toweru začal ve středu před devátou hodinou večer hořet. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.
18.04.2019 - 05:00
Losování Foto: MMB
Celkem 47 jihomoravských firem si včera odneslo kreativní voucher v podobě poukazu na spolupráci s regionálními kreativci ve výši až 100 tisíc korun. O tom, kdo si voucher odnesl, rozhodl los.
17.04.2019 - 15:53
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Ke srážce nákladního auta s dodávkou došlo dnes před sedmou hodinou ráno na silnici u Polánky poblíž Ivančic. Šedesátiletý řidič dodávky na místě svým zraněním podlehl.
17.04.2019 - 11:52
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Čtvrtý ročník festivalu Ochutnej svět nabídne 26. a 27. dubna chutě a vůně z celého světa. Návštěvníci ochutnají hmyz, africkou kuchyni nebo třeba havajské Poke.
17.04.2019 - 08:00
Komentáře