Reklama
reklama

Přežil zázrakem: Mladého řidiče smetl na přejezdu vlak

Vyškovští policisté řeší páteční nehodou, při které osobní auto s mladým řidičem smetl vlak. Řidič auta vjel na železniční přejezd i přesto, že svítilo a zvonilo výstražné zařízení.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

"Automobil se střetl s projíždějícím vlakem a byl odhozen mimo komunikaci. Mladý řidič jako zázrakem vyvázl bez nějakého viditelného zranění, nicméně z preventivních důvodů jej záchranáři převezli do nemocnice k vyšetření," uvedla policejní mluvčí Alice Musilová.

Ve vlaku z Bohumína do Brna cestovala asi stovka lidí, nikdo se nezranil. Dechová zkouška i test na přítomnost návykových látek u devatenáctiletého řidiče měly negativní výsledek. Rovněž strojvedoucí nebyl pod vlivem alkoholu.

Z důvodu vyšetřování této nehody byl zastaven železniční provoz na trati, obnoven byl až po půlnoci. Poškozeno bylo nejen auto a vlak, ale i železniční přejezd a fasáda přilehlého domu. "Předběžná škoda přesahuje 280 tisíc korun. Řidič vozidla je podezřelý z trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení," dodala Musilová.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Brněnským sportovcem roku je opět Adam Ondra Foto: MMB
Adam Ondra opět kraluje brněnským sportovcům. Titul sportovce Brna vybojoval již pošesté v řadě. Druhý se umístil střelec Jiří Lipták a pomyslný bronz vybojoval cyklista Tomáš Bábek. Nejlepším...
13.12.2019 - 11:38
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru...
13.12.2019 - 08:44
V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy Foto: MMB
V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s...
12.12.2019 - 13:07
Zastávka se zelenou střechou Foto: MMB
Ústřední hřbitov a Výstaviště – hlavní vstup. Na těchto zastávkách MHD využijí cestující nové přístřešky. Na rozdíl od ostatních mají zelenou střechu, díky kterým budou částečně ochlazovat své okolí.
12.12.2019 - 07:00
Nového moderního bazénu se dočkali žáci ze základní školy Arménská v městské části Brno – Bohunice. Zdejší keramický bazén byl v provozu od roku 1977. V posledních letech už však byl jeho stav...
11.12.2019 - 21:26
Po roce se hlavní nádraží znovu otevře Foto: MMB
V neděli 15. prosince skončí výluka na hlavním vlakovém nádraží v Brně. Vlaky, které kvůli jeho rekonstrukci stavěly na židenickém a provizorním dolním nádraží, se vracejí zpět na hlavní nádraží.
11.12.2019 - 10:53
Komentáře