Reklama
reklama

Prezident má za sebou třídenní návštěvu v Jihomoravském kraji

Prezident Miloš Zeman se během své třídenní návštěvy Jihomoravského kraje setkal s krajskými zastupiteli, starosty, významnými podnikateli i s občany. Na všech setkáních odpovídal na dotazy a z jižní Moravy si odváží jako dar nejen moravské víno, ale také například lavičku s názvem Vysočina nebo míč od házenkářských dorostenek z Ivančic.

První den, v pondělí 29. května, zahájil prezident návštěvu v brněnském sídle Jihomoravského kraje, kde se setkal se členy krajského zastupitelstva a starosty obcí s rozšířenou působností. Odpoledne prezident navštívil Ivančice, kde zavítal do místní nemocnice, poté následovala diskuse s představiteli města i s jeho občany. Při ní prezident na ivančickém náměstí vyzval přítomné k účasti v parlamentních volbách a trpělivě odpovídal na dotazy. Od mladších dorostenek házenkářského klubu HK Ivančice, které po vítězství v celostátní lize uplynulý víkend zvítězily v Československém poháru, dostal prezident republiky darem míč podepsaný celým vítězným týmem.

V úterý navštívil prezident Hodonínsko. Při návštěvě Jihomoravské armaturky, která je významným zaměstnavatelem v tomto regionu, debatoval nejen s vedením společnosti, ale také s jeho zaměstnanci. Druhou zastávkou během úterního dne byla vesnice Kozojídky, která se může pyšnit vítězstvím v krajském kole soutěže Vesnice roku 2016 a která přivítala hlavu státu zpěvem místních mužáků a pozváním do vinného sklípku. V Kozojídkách debatoval s občany a podepsal pamětní knihu obce. Následně Miloš Zeman a Bohumil Šimek navštívili město Veselí nad Moravou.

Třetí den své návštěvy prezident Miloš Zeman slavnostně přestřihl pásku na brněnském výstavišti a v doprovodu hejtmana Bohumila Šimka tak symbolicky zahájil mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET. Po návštěvě brněnského výstaviště zamířila prezidentská kolona do společnosti ABB. Zde se prezident setkal opět jak s vedením, tak i se zaměstnanci podniku. Posledním místem, které při své již čtvrté návštěvě Jihomoravského kraje prezident navštívil, bylo město Kuřim. I zde si vyhradil prostor na seznámení s představiteli města a následnou besedu s občany z Kuřimi i blízkého okolí.

Závěr prezidentské návštěvy na jižní Moravě byl završen tiskovou konferencí hlavy státu a hejtmana kraje, která se konala v Golf Resortu Kaskáda. Hejtman Šimek ve svém závěrečném projevu především poděkoval panu prezidentovi za návštěvu v kraji. „Jsem rád, že jsem v rámci návštěvy měl možnost osobně s panem prezidentem probrat některé záležitosti týkající se našeho kraje, jako je doprava, tolik diskutované navýšení rozpočtového určení daní pro kraje, ale také seznam chátrajících památek,“ uvedl mimo jiné hejtman.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře