Reklama
reklama

Prezident má za sebou třídenní návštěvu v Jihomoravském kraji

Prezident Miloš Zeman se během své třídenní návštěvy Jihomoravského kraje setkal s krajskými zastupiteli, starosty, významnými podnikateli i s občany. Na všech setkáních odpovídal na dotazy a z jižní Moravy si odváží jako dar nejen moravské víno, ale také například lavičku s názvem Vysočina nebo míč od házenkářských dorostenek z Ivančic.

První den, v pondělí 29. května, zahájil prezident návštěvu v brněnském sídle Jihomoravského kraje, kde se setkal se členy krajského zastupitelstva a starosty obcí s rozšířenou působností. Odpoledne prezident navštívil Ivančice, kde zavítal do místní nemocnice, poté následovala diskuse s představiteli města i s jeho občany. Při ní prezident na ivančickém náměstí vyzval přítomné k účasti v parlamentních volbách a trpělivě odpovídal na dotazy. Od mladších dorostenek házenkářského klubu HK Ivančice, které po vítězství v celostátní lize uplynulý víkend zvítězily v Československém poháru, dostal prezident republiky darem míč podepsaný celým vítězným týmem.

V úterý navštívil prezident Hodonínsko. Při návštěvě Jihomoravské armaturky, která je významným zaměstnavatelem v tomto regionu, debatoval nejen s vedením společnosti, ale také s jeho zaměstnanci. Druhou zastávkou během úterního dne byla vesnice Kozojídky, která se může pyšnit vítězstvím v krajském kole soutěže Vesnice roku 2016 a která přivítala hlavu státu zpěvem místních mužáků a pozváním do vinného sklípku. V Kozojídkách debatoval s občany a podepsal pamětní knihu obce. Následně Miloš Zeman a Bohumil Šimek navštívili město Veselí nad Moravou.

Třetí den své návštěvy prezident Miloš Zeman slavnostně přestřihl pásku na brněnském výstavišti a v doprovodu hejtmana Bohumila Šimka tak symbolicky zahájil mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET. Po návštěvě brněnského výstaviště zamířila prezidentská kolona do společnosti ABB. Zde se prezident setkal opět jak s vedením, tak i se zaměstnanci podniku. Posledním místem, které při své již čtvrté návštěvě Jihomoravského kraje prezident navštívil, bylo město Kuřim. I zde si vyhradil prostor na seznámení s představiteli města a následnou besedu s občany z Kuřimi i blízkého okolí.

Závěr prezidentské návštěvy na jižní Moravě byl završen tiskovou konferencí hlavy státu a hejtmana kraje, která se konala v Golf Resortu Kaskáda. Hejtman Šimek ve svém závěrečném projevu především poděkoval panu prezidentovi za návštěvu v kraji. „Jsem rád, že jsem v rámci návštěvy měl možnost osobně s panem prezidentem probrat některé záležitosti týkající se našeho kraje, jako je doprava, tolik diskutované navýšení rozpočtového určení daní pro kraje, ale také seznam chátrajících památek,“ uvedl mimo jiné hejtman.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře