Reklama
reklama

Převlečený za policistu se snažil dostat z lidí peníze. Vymýšlel si různé důvody

Muž v policejní čepici a černé pracovní bundě, který se vydával za policisty, kontaktoval na konci ledna dva znojemské podnikatele. Snažil se od nich získat různými způsoby peníze.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga

Za jedním zajel přímo do autoservisu a požadoval doklady od všech vozidel. Prý má informaci, že některá auta jsou tam kradená, a on to musí prověřit. Zároveň dodal, že by to nemuselo jít úřední cestou, a navrhl mu pokutu bez písemného potvrzení. Oslovenému muži se toto jednání zdálo podivné, proto odmítl osvědčení o registraci vozidel ke kontrole předložit.

Druhému podnikateli nejprve zatelefonoval. Vydával se opět za muže zákona a domluvil si s ním setkání. Osobně mu pak slíbil vymožení dluhu. Jako policista je prý zárukou, že vše dobře dopadne. Za tuto službu však požadoval šedesát tisíc korun. Ani tentokrát nebyl úspěšný.

"Oba muži, které falešný policista kontaktoval, nám vše oznámili. Díky zjištěným informacím vyšlo najevo, že se jedná o šestačtyřicetiletého muže z Brněnska, jenž se zřejmě tímto způsobem snažil získat peníze," uvedla policejní mluvčí  Lenka Drahokoupilová. 

To se mu naštěstí díky obezřetnosti obou podnikatelů nepovedlo. "Nyní je důvodně podezřelý z trestného činu přisvojení pravomoci úřadu a podle trestního zákoníku mu hrozí až dva roky odnětí svobody," dodala Drahokoupilová.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Průměrná cena za metr čtvereční bytu v brněnských novostavbách poprvé v historii přesáhla 80 tisíc korun. Na nový šedesátimetrový byt teď musí zájemci našetřit průměrně 4,86 milionu korun, stoupají...
21.07.2019 - 18:46
Ovlivněte výsledky největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR.
21.07.2019 - 17:18
Multifunkční hala v novém Foto: STAREZ – SPORT, a. s.
DRFG Aréna prošla přes léto rozsáhlou modernizací. Kvůli bezpečnosti hráčů byly nainstalovány nové mantinely včetně plexiskel, střídaček, trestných lavic, časoměřičů a sítí. Rovněž byla provedena...
19.07.2019 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
18.07.2019 - 12:02
Komentáře