Reklama
reklama

Přes déšť Majáles přilákal tisíce lidí. Titul krále i královny Majálesu putuje na VUT

Nejen studenti brněnských univerzit, ale i další tisíce lidí navštívili šestnáctý ročník Brněnského Majálesu. Neodradila je ani zamračená obloha a chladnější počasí. Celá akce začala v sobotu dopoledne na náměstí Svobody, hlavní program organizátoři přichystali na brněnském výstavišti.
Zahájení Majálesu průvodem Foto: MMB
Korunování Foto: MMB
Foto: MMB

Králem a královnou Majálesu se letos stali Honza a Kika z Vysokého učení technického. Slavit začali studenti už po desáté hodině dopolední na náměstí Svobody, odkud vyrazil slavnostní průvod s alegorickými vozy směrem k brněnskému výstavišti.

Jeho areál se otevřel ve dvanáct hodin a zúčastnilo se jej tisíce lidí. Pět brněnských vysokých škol mělo připraveno své zábavné zóny. Dvacítka kapel odehrála venkovní koncerty na třech pódiích, ty poslední končily před půlnocí. Mezi interprety byly například kapely Mirai nebo Kryštof, či zpěváci Ben Cristovao a Marek Ztracený.

Zdroj: MMB

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Brněnský basketbalový klub mmcité1 má nového spolumajitele. Stala se jím izraelská společnost True Player Group.
04.06.2020 - 14:29
Opravy kolejí, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení i zastávek městské hromadné dopravy. To vše čeká frekventovanou Lesnickou ulici v Černých Polích.
04.06.2020 - 07:44
Výherci čtenářské soutěže zavítali s magazínem Centrum news na premiéru představení Legenda do Cirkusu Humberto. Ta se odehrála v brněnském Komárově na Hněvkovského ulici.
03.06.2020 - 18:11
Na velmi nezvyklou situaci upozornil včera v podvečer městskou policii muž procházející přes prostranství před Janáčkovým divadlem. U světelné kašny tam seděli muž se ženou a ve vodě oplachovali...
03.06.2020 - 15:33
Zcela nový pohled na okolí vlakového nádraží se Brňanům naskytne zřejmě již za dva roky. Podle plánů skupiny Crestyl půjde k zemi obchodní dům na Dornychu v roce 2022 a následně se tu začne stavět....
03.06.2020 - 08:17
Dlouhodobý nedostatek míst v mateřinkách a stále rostoucí počet obyvatel Bystrce. Právě z těchto důvodů připravují brněnští radní výstavbu mateřské školky při ulici Nad Dědinou. Projektovat ji bude...
02.06.2020 - 16:35
Komentáře