Reklama
reklama

Přechod přes Koliště je znovu v provozu. Ale na jak dlouho?

Chodci mohou opět využívat přechod přes ulici Koliště na křižovatce s ulicí Bratislavskou. Dopravní značení bylo zrušeno v době velké rekonstrukce Koliště, která trvala do poloviny loňského prosince. Nicméně podle policistů by bylo z hlediska plynulosti dopravy lepší přechod zrušit úplně. Není tudíž jisté, zda přechod zůstane i do budoucna.

Přechod se nachází pod Zemanovou kavárnou blíže k Malinovského náměstí. Odstraněn byl kvůli zlepšení stavu dopravy při rekonstrukci. „Důvodem pro dočasné zrušení přechodu byla snaha o zvýšení propustnosti křižovatky ve směru výjezdu z ulice Bratislavské po dobu rekonstrukce," uvedl vedoucí oddělení místní a přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích brněnského magistrátu Jan Kaucký.

Nyní přechod opět slouží chodcům, avšak nemusí vydržet dlouho. Dle policistů, kteří již několikrát iniciovali jeho zrušení, uzavření přechodu přispívá ke zlepšení průjezdnosti obou silnic. „Situaci budeme dále prověřovat a konzultovat s policií a teprve poté o budoucnosti přechodu rozhodneme definitivně," uvedl náměstek primátorky města pro dopravu Robert Kerndl (ODS).  

Zdroj: Brno.cz

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Majitelé rodinného domku v Šitbořicích vykopali v předzahrádce munici. Pyrotechnik potvrdil, že jde o dělostřeleckou minu z druhé světové války. Na místě ji odpálil.
21.05.2019 - 06:00
Radní Jihomoravského kraje odklepli opravy mostů přes náhon a přes řeku Svitavu v ulici Fryčajova v Brně a rekonstrukci půlkilometrového úseku silnice ve Valtrovicích na Znojemsku. Práce podle...
20.05.2019 - 19:47
Zastávka v Modřicích je prázdná, lidé raději čekají venku Foto: Centrum news
Smrad a špína. Tak by se dal popsat stav čekárny na konečné zastávce tramvaje číslo 2 Modřice, smyčka. Stovky cestujících denně tam čeká na navazující spoj. Sednout si do čekárny se ale odváží...
20.05.2019 - 17:33
Komentáře