Reklama
reklama

Prázdninový provoz MHD končí a začínají platit jízdní řády pro školní rok. Některé rekonstrukce tratí budou dále pokračovat

V sobotu 2. září 2017 skončil prázdninový provoz MHD. Na své původní trasy se tak vrátí spoje, které byly dotčeny prázdninovými rekonstrukcemi.

Od tohoto data začnou platit jízdní řády pro školní rok. U většiny spojů se jedná o zkrácení intervalu mezi jednotlivými vozy. Spoje tak budou jezdit častěji. Od 11. září, a to se začátkem akademického roku, bude  dopravní podnik v ranní špičce a také v neděli podvečer posilovat linky 1, 8, 12, 53. 

Období letních prázdnin využil Dopravní podnik města Brna k rekonstrukcím tramvajových tratí v ulici Kounicově, Líšeňské a na třídě Generála Píky. Tyto práce s novým školním rokem končí. Cílem investice za téměř 120 milionů korun byla modernizace jednotlivých úseků s ohledem na odhlučnění a snížení vibrací. V plánu je ještě oprava ulice Křenová, jejíž termín byl posunut po dohodě s ŘSD. Rekonstruovat se bude také na ulici Valchařská, kde od 11. září tramvajová linka 4 ukončí provoz na Tomkově náměstí a autobusová linka 57 bude prodloužena z Tomkova náměstí ulicí Karlovou do Obřan.

Hlavním cílem rekonstrukce na ulici Křenová je oprava kolejového svršku. V koordinaci se společností BKOM, a.s. dojde k přesunu zastávky Vlhká před úřad práce. Zastávka bude nově bezbariérová a navázaná na přechod pro chodce řízený světelnou signalizací u křižovatky s ulicí Špitálka. Součástí stavby je také úprava jízdních pruhů.

Bude zachován provoz tramvají linek 8, 9, 10 v jednokolejném úseku. Linky 31 a 33 pojedou ve směru do centra alternativní trasou, a to ulicí Hladíkova, Mlýnská a Rumiště. Ve směru z centra úsekem stavby projedou. Obdobně budou vedeny noční spoje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře