Reklama
reklama

Poznávací hra v Technickém muzeu představí vynálezce. V Brně se otevírají muzea a galerie

Po koronavirové přestávce se Brňanům zpřístupňují prostory muzeí a galerií. Od úterý 12. května se vrátí život například do Technického muzea v Brně. Lektoři v jeho hlavní budově připravili i speciální hru.

Expozice, výstavy i všechny technické památky budou návštěvníkům od 12. května přístupné v Technickém muzeu jen s drobným omezením. To se týká například některých interaktivních částí, které budou fungovat v omezeném režimu.

Návštěvu především dětem zpestří i nová muzejní hra nazvaná Objevná cesta doktora Elektrona. „Pátrat budeme po stopách slavných vynálezců, jejichž jména stojí za objevy, které mohou najít návštěvníci přímo v muzeu,“ popsal lektor z Technického muzea v Brně Zbyněk Rederer. „Při zakoupení vstupenky do muzea zájemci obdrží hrací kartu na základě, které se stanou muzejními pátrači. Po rozluštění první nápovědy se ‚setkají‘ s nejstaršími vynálezci jako například Johann Guttenberg, Galileo Galilei, Viktor Kaplan nebo James Watt. Chybět nebude ani Karl Benz, vynálezce prvního motorového vozu na světě, jehož vzácnou replikou se pyšní ve svých expozicích právě Technické muzeum v Brně,“ doplnil Zbyněk Rederer. 

Do konce září je v muzeu k vidění trojice výstav Železná opona 1948–1989, V těžkých dobách nebo Retrogaming No. 2, které doplňuje expozice s tematikou vodicích psů přístupná do 7. června.

Od úterý si budou moci lidé opět prohlédnout i výstavu České korunovační klenoty na dosah v Letohrádku Mitrovských. Ta je k vidění do poslední červnové neděle. Své dveře Brňanům znovu otevřou například i Moravské zemské muzeum, výstavy a stálé expozice hradu Špilberk, Galerie TIC či Galerie Artikle. O den později se mohou vydat zájemci i do Moravské galerie v Brně.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře