Reklama
reklama

Pošťačka na Znojemsku vybírala peníze za dobírky, do práce už je nedonesla

Listovní doručovatelka ze Znojemska vybírala od lidí peníze za dobírky, už je ale nedonesla do práce. Takto si přišla na padesát tisíc korun. Nyní ji hrozí zákaz činnosti a dva roky za mřížemi.
Ilustrační foto Foto: Centrum news
 

Sdělení obvinění ze zpronevěry si v předvánočních dnech vyslechla osmatřicetiletá žena ze Znojemska. Jedná se o listovní doručovatelku, která se měla dopustit v rámci své pracovní pozice zpronevěry téměř padesáti tisíc korun.

"Na základě zjištěných informací vyšlo najevo, že v polovině letošního roku v průběhu tří měsíců předala zhruba padesáti adresátům ze dvou obcí na Znojemsku zásilku s dobírkovou platbou. Finanční hotovost převzala, ale svému zaměstnavateli již nepředala," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Peníze měla použít pro svoji potřebu. Nyní jí podle trestního zákoníku hrozí až dva roky odnětí svobody i zákaz činnosti.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Průměrná cena za metr čtvereční bytu v brněnských novostavbách poprvé v historii přesáhla 80 tisíc korun. Na nový šedesátimetrový byt teď musí zájemci našetřit průměrně 4,86 milionu korun, stoupají...
21.07.2019 - 18:46
Ovlivněte výsledky největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR.
21.07.2019 - 17:18
Multifunkční hala v novém Foto: STAREZ – SPORT, a. s.
DRFG Aréna prošla přes léto rozsáhlou modernizací. Kvůli bezpečnosti hráčů byly nainstalovány nové mantinely včetně plexiskel, střídaček, trestných lavic, časoměřičů a sítí. Rovněž byla provedena...
19.07.2019 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
18.07.2019 - 12:02
Komentáře