Reklama
reklama

PonavaFest proběhne letos jako série menších koncertů od května do srpna

Zatímco většina kulturních akcí byla zrušena, organizátoři PonavaFestu, největšího festivalu v centru Brna, se rozhodli letošní, již pátý ročník realizovat jako sérii menších volně přístupných akcí. Festival tak letos proběhne pouze na jedné z pěti původně plánovaných stagí. Některé koncerty se budou také streamovat. První díl festivalu s podtitulem Eine kleine Nachtmusik se odehraje již tento víkend, v noci z 23. na 24. května, a zaměří se na experimentální tvorbu a hlasy ptáků lužáneckého parku.

Doba nepřeje velkým událostem a tak úspěšný festival PonavaFest, který vloni hostil bezmála 4000 lidí, tentokrát mění podobu na sérii úzkoprofilovějších koncertů, které se budou konat od května do srpna.

První programový blok se koná již tento víkend, a to v nezvyklý čas od 22:00 do 05:00. Na přírodní stagi v lužáneckém parku poblíž restaurace Ponava se vystřídá hned několik hudebních experimentálních umělců. Vzhledem k nočnímu času budou účastníci většinu produkce poslouchat ve vypůjčených sluchátkách nebo jako online stream, a můžou se tak rozprostřít po celém parku, aby byly dodrženy hygienické předpisy.

Vstupné na akci bude dobrovolné, zpoplatněno bude jen zapůjčení sluchátek. Vzhledem k jejich omezenému množství je možné sluchátka rezervovat na stránkách festivalu.

Line up prvního večera se zaměří na “hudbu současného okamžiku”.

Nevšední zážitek zahájí ve 22:00 minimalistické hudební meditace Ireny a Vojtěcha Havlových na starobylé violy da gamba a na piano.

Ve 23:55 představí svou hudbu i ticho hudební duo Palagrachio. Peter Graham (doc. MgA. Jaroslav Šťastný, Ph.D.) “si bude hrát” na klavír a Ivan Palacký na amplifikovaný pletací stroj a další neobvyklé předměty a zvuky z okolí.

V 1:30 se posluchači budou moci zasnít do  noisovějšího okénka “akustické elektroniky” mosteckých Eine Stunde Merzbauten.

Od 3:00 vytvoří skladatel filmové a scénické hudby, performer a umělec Tomáš Vtípil speciálně pro PonavaFest 2020 zvukový projekt pracující s hlasy a zvuky ptáků, kterými zpřítomní zvukovou krajinu nočních Lužánek formou intenzívní "deep listening" události.

Celý koncert budou posluchači moci zhlédnout i ze svých domovů, a to na stránce stream.ponava.cafe.

TZ: ponavafest.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře