Reklama
reklama

Poliklinika Lesná se dočká rekonstrukce, první etapa začne v letošním roce

V následujících měsících dojde k rekonstrukci polikliniky na Halasově náměstí. Radní v pondělí rozhodli o vyhlášení výběrového řízení na výběr zhotovitele, přičemž první z deseti etap by měla začít již v letošním roce. Kvůli rekonstrukci dojde k částečnému omezení provozu, lékaři i pacienti však budou informováni s dostatečným předstihem.
Poliklinika Lesná se dočká rekonstrukce

Poliklinika Lesná byla otevřena v srpnu 1974 a v letošním roce ji čeká první etapa rozsáhlé rekonstrukce. V ní by mělo dojít k opravám suterénu, výměně oken a rekonstrukci celého obvodového pláště, který bude mít podstatně lepší tepelnou izolaci. Kvůli rekonstrukci dojde k částečnému uzavření jednotlivých ordinací. Lékaři i pacienti však budou s půlročním předstihem vědět, kdy konkrétně bude jejich ordinace uzavřená. Uzavírka by neměla trvat déle než dva týdny, během této doby dělníci opraví vždy příslušnou část budovy. 

Současný obvodový plášť je pokryt boletickými panely, které budou muset dělníci demontovat a odvézt k likvidaci. Namísto nich namontují za parapety oken sádrokartonové přepážky, aby nedošlo k šíření prachu a dalších nečistot do prostor polikliniky. Celá rekonstrukce se vyšplhá na 127 milionů a neměla by přesáhnout dvanáct měsíců. 

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře