Reklama
reklama

Poliklinika Lesná se dočká rekonstrukce, první etapa začne v letošním roce

V následujících měsících dojde k rekonstrukci polikliniky na Halasově náměstí. Radní v pondělí rozhodli o vyhlášení výběrového řízení na výběr zhotovitele, přičemž první z deseti etap by měla začít již v letošním roce. Kvůli rekonstrukci dojde k částečnému omezení provozu, lékaři i pacienti však budou informováni s dostatečným předstihem.
Poliklinika Lesná se dočká rekonstrukce

Poliklinika Lesná byla otevřena v srpnu 1974 a v letošním roce ji čeká první etapa rozsáhlé rekonstrukce. V ní by mělo dojít k opravám suterénu, výměně oken a rekonstrukci celého obvodového pláště, který bude mít podstatně lepší tepelnou izolaci. Kvůli rekonstrukci dojde k částečnému uzavření jednotlivých ordinací. Lékaři i pacienti však budou s půlročním předstihem vědět, kdy konkrétně bude jejich ordinace uzavřená. Uzavírka by neměla trvat déle než dva týdny, během této doby dělníci opraví vždy příslušnou část budovy. 

Současný obvodový plášť je pokryt boletickými panely, které budou muset dělníci demontovat a odvézt k likvidaci. Namísto nich namontují za parapety oken sádrokartonové přepážky, aby nedošlo k šíření prachu a dalších nečistot do prostor polikliniky. Celá rekonstrukce se vyšplhá na 127 milionů a neměla by přesáhnout dvanáct měsíců. 

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře