Reklama
reklama

Policisté varují seniory před podvodníky a zloději. Bohužel jich stále přibývá

Brněnští policisté opět evidují další případy okradených seniorů. Od začátku letošního roku se na policii s oznámením obrátilo více než dvacet poškozených, přičemž poslední případy jsou z minulého týdne.

Pachatelé vždy vymyslí nějakou legendu a vetřou se starším lidem do bytu či domu, kde je následně ve vhodném okamžiku okradou mnohdy o celoživotní úspory. Nejčastěji vystupují, jako pracovníci elektráren a plynáren s tím, že jdou vrátit přeplatek nebo provést kontrolu zásuvek, plynoměrů apod. Minulý týden například neznámý pachatel zazvonil u bytu dvaadevadesátileté paní, sdělil jí, že jde zkontrolovat plynoměr, pak ženu požádal, aby držela ve stupačce ventil a mezitím šel do kuchyně, kde jí z peněženky vzal osm set korun.

Další variantou jsou podvodníci, kteří seniorům tvrdí, že je posílá jejich syn nebo vnuk pro peníze na opravu či výhodnou koupi auta. Poškození až po předání peněz kontaktují své rodinné příslušníky a zjistí, že byli podvedeni. O dvě stě tisíc korun přišla v dubnu devadesátiletá paní, která si vpustila do bytu neznámého muže. Představil se jako pracovník zdravotní pojišťovny. Ženu požádal o sklenici vody, čímž ji zaměstnal a mezi tím vzal ze skříňky v obývacím pokoji obálku s penězi.

Ukázkou naprosté bezohlednosti a neúcty pachatelů je také případ z března letošního roku. Šestasedmdesátiletou paní oslovili neznámí muži na hřbitově ve Střelicích a nabídli jí obnovu nápisů na náhrobku a opravu vitrínky za částku přes dva tisíce korun. Následující den se jeden z podvodníků dostavil do místa bydliště seniorky v Brně a přinesl fakturu s tím, že práce již byly provedeny za částku osm tisíc korun. Paní zaplatila, ovšem při kontrole hrobu zjistila, že nic opravené není a záhy vyšlo najevo, že firma uvedená na daňovém dokladu neexistuje.

V souvislosti s těmito případy apelují policisté zejména na seniory, aby byli obezřetnější při komunikaci s neznámými lidmi a nevpouštěli si je do bytu. Při otevírání dveří je lepší používat bezpečnostní řetízek, a v případě, že máte podezření, že se po domě pohybuje nějaký podvodník či zloděj, neváhejte a kontaktujte policii přes tísňovou linku 158.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře