Reklama
reklama

Policisté varují: letní sezóna je rájem zlodějů!

Letní měsíce má většina z nás spojené s cestováním a zaslouženou dovolenou. Ovšem právě na odjezd rodin na dovolené čekají také zloději, kteří pak neváhají a snaží se vloupat do prázdných domů.

Právě letní měsíce jsou rizikovější v případě vloupání do bytů či rodinných domů. Policisté z Obvodního oddělení Brno-Žabovřesky evidují případ vloupání do bytů v ulici Heinrichově, ke kterým mělo dojít minulý týden v době, kdy byli majitelé na dovolené. Dosud neznámý pachatel násilím překonal dveře u přízemního bytu a odnesl prozatím neupřesněný počet věcí. Dále vnikl obdobným způsobem do bytu v prvním patře a odcizil zlaté rodinné šperky v hodnotě přes tři sta tisíc korun.

Právě takový návrat z dovolené nikdo z nás nechce zažít, a proto policisté varují, aby lidé byli obezřetní a dbali několik jednoduchých pravidel, díky kterým mohou předejít pozdním nepříjemnostem. Základem je zkontrolovat před odjezdem všechna okna a dveře, zda jsou opravdu zavřené. Pokud odjíždíte na delší dobu, svěřte klíč od bytu spolehlivému sousedovi nebo příbuznému, který bude váš byt pravidelně kontrolovat a vybírat poštovní schránku. A pokud jste majitelé rodinných domů, drahé věci ze zahrádek raději uschovejte do garáže.

„Lidé by měli uschovat cenné věci a doklady na bezpečné místo, nejlépe do bezpečnostní schránky v bance, případně do domácího trezorku pevně zabudovaného ve zdi. Také by si měli sepsat výrobní čísla drahých přístrojů, jelikož tyto informace následně pomohou policii v pátrání a pojišťovnám při likvidaci pojistné události. Dále také platí, že o svém odjezdu na dovolenou by lidé neměli informovat zbytečně moc lidí. Ovšem v současné době tento fakt ztěžují sociální sítě, kde se jednotlivci rádi prezentují aktuálními fotkami z dovolené“, uvádí policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře