Reklama
reklama

Policisté varují: letní sezóna je rájem zlodějů!

Letní měsíce má většina z nás spojené s cestováním a zaslouženou dovolenou. Ovšem právě na odjezd rodin na dovolené čekají také zloději, kteří pak neváhají a snaží se vloupat do prázdných domů.

Právě letní měsíce jsou rizikovější v případě vloupání do bytů či rodinných domů. Policisté z Obvodního oddělení Brno-Žabovřesky evidují případ vloupání do bytů v ulici Heinrichově, ke kterým mělo dojít minulý týden v době, kdy byli majitelé na dovolené. Dosud neznámý pachatel násilím překonal dveře u přízemního bytu a odnesl prozatím neupřesněný počet věcí. Dále vnikl obdobným způsobem do bytu v prvním patře a odcizil zlaté rodinné šperky v hodnotě přes tři sta tisíc korun.

Právě takový návrat z dovolené nikdo z nás nechce zažít, a proto policisté varují, aby lidé byli obezřetní a dbali několik jednoduchých pravidel, díky kterým mohou předejít pozdním nepříjemnostem. Základem je zkontrolovat před odjezdem všechna okna a dveře, zda jsou opravdu zavřené. Pokud odjíždíte na delší dobu, svěřte klíč od bytu spolehlivému sousedovi nebo příbuznému, který bude váš byt pravidelně kontrolovat a vybírat poštovní schránku. A pokud jste majitelé rodinných domů, drahé věci ze zahrádek raději uschovejte do garáže.

„Lidé by měli uschovat cenné věci a doklady na bezpečné místo, nejlépe do bezpečnostní schránky v bance, případně do domácího trezorku pevně zabudovaného ve zdi. Také by si měli sepsat výrobní čísla drahých přístrojů, jelikož tyto informace následně pomohou policii v pátrání a pojišťovnám při likvidaci pojistné události. Dále také platí, že o svém odjezdu na dovolenou by lidé neměli informovat zbytečně moc lidí. Ovšem v současné době tento fakt ztěžují sociální sítě, kde se jednotlivci rádi prezentují aktuálními fotkami z dovolené“, uvádí policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře