Reklama
reklama

Policisté hledali v Králově Poli mamby zelené

V blízkosti Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně se to včera večer hemžilo uniformami. Strážníci a policisté tam hledali čtyři mamby zelené. Panika kvůli úniku těchto prudce jedovatých exotických hadů se ukázala jako neopodstatněná.

Strážníci začali po hadech pátrat po přijetí oznámení ženy, která tvrdila, že ji v blízkosti Veterinární a farmaceutické univerzity oslovil rozrušený muž a sháněl se po klinice plazů. Údajně mu ve Slovinské ulici utekly čtyři mamby zelené. Hned poté, co tato slova dořekl, odběhl neznámo kam.

Kromě státních policistů proto ihned zamířily na místo i tři hlídky městské policie a vozidlo odchytové služby. Městská policie kontaktovala i specialistu na hady, který společně se strážníkem tímto vozidlem jezdil. Strážníci i policisté hodinu a půl prohledávali celou širší oblast a pečlivě se zaměřovali i na koruny stromů, v nichž se mamby jako lovci ptáků obvykle pohybují. Na místo se strážníci vraceli i v noci a ráno, hada však nikde nespatřili, pročež považují za nepravděpodobné, že by se hadi v Králově Poli skutečně pohybovali.

Mamby zelené se lidem snaží vyhýbat. Útočí zpravidla jen v ohrožení nebo při neodborné manipulaci. Pohybují se především v korunách stromů, ale běžně se plazí i po zemi. Tento druh hadů pochází ze západní Afriky.

Zdroj: MP Brno

 

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
O Velikonocích poprvé vyjel na Ústřední hřbitov minibus, který zdarma vozil návštěvníky po celém areálu. Osvědčil se, proto jej o Dušičkách dopravní podnik vypraví znovu.
21.08.2019 - 20:07
Rada města Brna dnes doporučila brněnskému zastupitelstvu schválit podporu ve výši 275 tisíc korun pro soutěž CZECH PRESS PHOTO 2020. Ta každoročně přehledně mapuje a představuje veřejnosti události...
21.08.2019 - 16:38
Komentáře