Reklama
reklama

Policisté hledali v Králově Poli mamby zelené

V blízkosti Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně se to včera večer hemžilo uniformami. Strážníci a policisté tam hledali čtyři mamby zelené. Panika kvůli úniku těchto prudce jedovatých exotických hadů se ukázala jako neopodstatněná.

Strážníci začali po hadech pátrat po přijetí oznámení ženy, která tvrdila, že ji v blízkosti Veterinární a farmaceutické univerzity oslovil rozrušený muž a sháněl se po klinice plazů. Údajně mu ve Slovinské ulici utekly čtyři mamby zelené. Hned poté, co tato slova dořekl, odběhl neznámo kam.

Kromě státních policistů proto ihned zamířily na místo i tři hlídky městské policie a vozidlo odchytové služby. Městská policie kontaktovala i specialistu na hady, který společně se strážníkem tímto vozidlem jezdil. Strážníci i policisté hodinu a půl prohledávali celou širší oblast a pečlivě se zaměřovali i na koruny stromů, v nichž se mamby jako lovci ptáků obvykle pohybují. Na místo se strážníci vraceli i v noci a ráno, hada však nikde nespatřili, pročež považují za nepravděpodobné, že by se hadi v Králově Poli skutečně pohybovali.

Mamby zelené se lidem snaží vyhýbat. Útočí zpravidla jen v ohrožení nebo při neodborné manipulaci. Pohybují se především v korunách stromů, ale běžně se plazí i po zemi. Tento druh hadů pochází ze západní Afriky.

Zdroj: MP Brno

 

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Další z brněnských škol se dočká modernizace – tentokrát je řeč o základní škole Otevřená v Žebětíně. Vznikne zde nový pavilon a stavaři zároveň upraví současnou budovu školy. V případě, že...
16.10.2019 - 18:59
AC/DC, Led Zeppelin, Lynyrd Snynyrd, ZZ Top. Revivaly legend světového rocku zavítají do Brna. Osmnáctý Večer legend se uskuteční v pátek 15. litopadu 2019 tradičně v brněnském Semilasse.
16.10.2019 - 16:00
Fontána se dnes rozsvítí na růžovo Foto: MMB
Každá tisící žena v Česku ročně onemocní rakovinou prsu. To je neúprosná statistika tohoto zhoubného onemocnění. S osvětou a prevencí pomáhá již léta organizace Mamma HELP, která pořádá kampaň Říjen...
16.10.2019 - 12:53
Ukradené šperky Foto: PČR JMK
Zatím neznámý pachatel se za pravého poledne vloupal do rodinného domu v Tuřanech. Rozbil okno a ukradl rodinné šperky. Způsobil škodu za 54 tisíc korun.
16.10.2019 - 06:00
Areál dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno na Riviéře se ve dnech 16. a 17. října stane dějištěm Národních dnů prevence.
15.10.2019 - 20:00
Jihomoravský kraj bude mít své zástupce na dětské zimní olympiádě. Ta se uskuteční v Karlovarském kraji ve dnech 19. až 24. ledna 2020. O účasti včera rozhodla krajská rada.
15.10.2019 - 15:38
Komentáře