Reklama
reklama

Policisté hledali v Králově Poli mamby zelené

V blízkosti Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně se to včera večer hemžilo uniformami. Strážníci a policisté tam hledali čtyři mamby zelené. Panika kvůli úniku těchto prudce jedovatých exotických hadů se ukázala jako neopodstatněná.

Strážníci začali po hadech pátrat po přijetí oznámení ženy, která tvrdila, že ji v blízkosti Veterinární a farmaceutické univerzity oslovil rozrušený muž a sháněl se po klinice plazů. Údajně mu ve Slovinské ulici utekly čtyři mamby zelené. Hned poté, co tato slova dořekl, odběhl neznámo kam.

Kromě státních policistů proto ihned zamířily na místo i tři hlídky městské policie a vozidlo odchytové služby. Městská policie kontaktovala i specialistu na hady, který společně se strážníkem tímto vozidlem jezdil. Strážníci i policisté hodinu a půl prohledávali celou širší oblast a pečlivě se zaměřovali i na koruny stromů, v nichž se mamby jako lovci ptáků obvykle pohybují. Na místo se strážníci vraceli i v noci a ráno, hada však nikde nespatřili, pročež považují za nepravděpodobné, že by se hadi v Králově Poli skutečně pohybovali.

Mamby zelené se lidem snaží vyhýbat. Útočí zpravidla jen v ohrožení nebo při neodborné manipulaci. Pohybují se především v korunách stromů, ale běžně se plazí i po zemi. Tento druh hadů pochází ze západní Afriky.

Zdroj: MP Brno

 

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Několik hodin strávili hasiči čtvrteční den u řeky Svratky v brněnské Bystrci. Do řeky totiž unikla neznámá látka, jejíž zdroj nebyl známý.
28.02.2020 - 17:00
Oblíbený herec a majitel brněnského divadla Bolek Polívka se 22. 2. 2020 oženil. Vzal si svoji dlouholetou partnerku Marcelku.
28.02.2020 - 14:00
Nově zrekonstruovaná loď dopravního podniku si žádá nové jméno. Brňané budou v průběhu března hlasovat o jejím názvu.
28.02.2020 - 10:30
Loňského listopadu objevil náhodný muž na procházce Pod Vápenicí na Blanensku mrtvé tělo člověka. Policisté nyní ostatky identifikovali.
28.02.2020 - 08:23
Projekt participativního rozpočtu chce dosáhnout zlepšení kvality kohoutkové i odpadní vody. Radní schválili výzvu na nabídky veřejné zakázky „Studie – Za zdravější a lepší vodu v Brně".
27.02.2020 - 19:00
Včera odpoledne usmrtil vlak na Hodonínsku postaršího muže. Přecházel přes koleje a upadl. Jedoucí vlak už nezastavila ani rychlobrzda.
27.02.2020 - 15:30
Komentáře