Reklama
reklama

Policie seznamovala studenty Univerzity obrany v Brně s prací policisty, hledají posily

Policie se potýká s nedostatkem lidí. Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje se i proto rozhodlo spolupracovat s Univerzitou obrany v Brně.
Ilustrační foto

V úterý 17. října policisté jednotlivých útvarů popsali a přiblížili práci policisty vnější služby, dopravní policie, cizinecké policie a krizového řízení. Součástí programu byla také prohlídka integrovaného operačního střediska krajského ředitelství. Zde měli studenti příležitost vidět činnost operačních důstojníků přímo v praxi.

Cílem spolupráce je možnost studentům nahlédnout do práce policistů a setkat se s těmi, kteří vykonávají službu na jednotlivých specializovaných útvarech. Pracovníci personálního odboru studenty seznámili s organizační strukturou krajského ředitelství, s odlišnostmi služebního poměru Armády České republiky a Policie ČR.

Jihomoravská policie přijímá nové policisty a policistky, kteří mají zájem posílit základní útvary v celém kraji a doplnit počty příslušníků ve výkonu služby. V současné době pracuje u jihomoravské policie téměř tři a půl tisíce příslušníků, a do konce roku bychom jejich řady rádi rozšířili o desítky dalších nových policistek a policistů

Univerzita obrany je vojenskou vysokou školou v České republice, která profiluje mimo jiné i budoucí civilní odborníky zejména ve prospěch bezpečnostního systému státu, obranného a bezpečnostního průmyslu a veřejné správy.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře