Reklama
reklama

Policie pátrá po mladíkovi. Vzal z bankomatu neprávem třináct tisíc

Brněnští kriminalisté řeší zapeklitý případ krádeže peněz a nyní se obrací na veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání. Muž si v bankomatu vybral třináct tisíc, ovšem peníze na místě zapomněl. O chvíli později je z přístroje ukradl mladík, po kterém policie usilovně pátrá.

Případ není zdaleka tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Brněnští kriminalisté jej vyšetřují již od konce dubna, nyní se obrací s prosbou o pomoc na veřejnost. Vše se odehrálo 25. dubna u bankomatu v Horově ulici, kde kolem půl sedmé večer vybral pětadvacetiletý muž hotovost ve výši třinácti tisíc korun. Následně si vzal platební kartu a odešel, ovšem zapomněl vybranou hotovost. Přibližně po dvou minutách k bankomatu přišel neznámý mladík a spatřil zapomenuté peníze. Bankovky vytáhl, pokusil se ještě o výběr a odešel, přičemž sám zapomněl na místě platební kartu.

„Policistům se podařilo zjistit majitele uvedené karty, nicméně v žádném případě se nejedná o mladíka zachyceného na videozáznamu z bezpečnostní kamery. Pravý majitel tvrdí, že platební kartu má u sebe a nikdy ji neztratil. Mladíka, který se s ní pokoušel o výběr, údajně nikdy neviděl“, uvedla policejní mluvčí Andrea Cejnková. Nyní se tedy policisté obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po mladém muži. „Ten mladík s penězi zjevně manipuloval a mohl by tak pomoci osvětlit celý případ. Pokud má kdokoli informace k mladíkovi na fotografiích, může je sdělit policistům přes tísňovou linku 158“, doplnila Cejnková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře