Reklama
reklama

Policie pátrá po dvou zlodějkách. Okradly seniorku o celý důchod

Dvě cizí ženy se pod záminkou nutnosti použít toaletu vetřely do přízně důvěřivé důchodkyně v obci Rešice na Znojemsku. Paní je pustila dovnitř a teprve po jejich odchodu zjistila, že jí chybí celý důchod, který ten den obdržela. Policie prosí veřejnost o pomoc při hledání pachatelů.

Dvaaosmdesátiletou seniorku kontaktovaly včera o půl třetí odpoledne dvě cizí ženy s tím, že potřebují nutně na toaletu. Důvěřivá paní jim ochotně vyšla vstříc a pozvala je dovnitř. Zlodějky poté využily příležitosti a zkušeně prohledaly místnosti i nábytek. Po jejich odchodu paní zjistila, že jí chybí důchod, který právě ten den obdržela. Zlodějky měly na pomoc komplice, který na ně čekal před domem v osobním automobilu. Ženy nasedly do vozu a všichni urychleně z místa odjeli.

Okradená seniorka uvedla, že se jednalo o mladé ženy, mohlo jim být asi dvacet let a měřily zhruba 168 cm. Jedna byla štíhlá a měla delší blond vlasy sepnuté do ohonu. Oblečena byla do kalhot a halenky ve světlých barvách s černými pruhy. Druhá prý měla plnější postavu a černé kratší vlasy. Ta měla fialovou halenku a tmavší sukni s rozparkem vzadu. Hovořily plynule česky. Řidič měl černé vlasy a kulatý obličej.

Je možné, že se tato trojice pokusila téhož dne kontaktovat další občany i v jiných obcích. Policie se proto obrací na veřejnost se žádostí o spolupráci. Komu je tato trojice povědomá, nebo o ní má nějaké informace, ať neprodleně volá linku 158.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře