Reklama
reklama

Policie pátrá po dvou zlodějkách. Okradly seniorku o celý důchod

Dvě cizí ženy se pod záminkou nutnosti použít toaletu vetřely do přízně důvěřivé důchodkyně v obci Rešice na Znojemsku. Paní je pustila dovnitř a teprve po jejich odchodu zjistila, že jí chybí celý důchod, který ten den obdržela. Policie prosí veřejnost o pomoc při hledání pachatelů.

Dvaaosmdesátiletou seniorku kontaktovaly včera o půl třetí odpoledne dvě cizí ženy s tím, že potřebují nutně na toaletu. Důvěřivá paní jim ochotně vyšla vstříc a pozvala je dovnitř. Zlodějky poté využily příležitosti a zkušeně prohledaly místnosti i nábytek. Po jejich odchodu paní zjistila, že jí chybí důchod, který právě ten den obdržela. Zlodějky měly na pomoc komplice, který na ně čekal před domem v osobním automobilu. Ženy nasedly do vozu a všichni urychleně z místa odjeli.

Okradená seniorka uvedla, že se jednalo o mladé ženy, mohlo jim být asi dvacet let a měřily zhruba 168 cm. Jedna byla štíhlá a měla delší blond vlasy sepnuté do ohonu. Oblečena byla do kalhot a halenky ve světlých barvách s černými pruhy. Druhá prý měla plnější postavu a černé kratší vlasy. Ta měla fialovou halenku a tmavší sukni s rozparkem vzadu. Hovořily plynule česky. Řidič měl černé vlasy a kulatý obličej.

Je možné, že se tato trojice pokusila téhož dne kontaktovat další občany i v jiných obcích. Policie se proto obrací na veřejnost se žádostí o spolupráci. Komu je tato trojice povědomá, nebo o ní má nějaké informace, ať neprodleně volá linku 158.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře