Reklama
reklama

Polárka hraje dětem 20 let

Dvacet let, přes 100 inscenací a stovky lidí na prknech i za oponou. Taková je bilance brněnského divadla Polárka, které letos vstupuje do údobí své -cetileté existence. Vedení divadla k této příležitosti připravilo výroční akci, která se koná v neděli 13. ledna 2019 od 14:30 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na divadelní workshopy, prohlídky, promítání dřívějších inscenací, přestavení Malé čarodějnice, koncert kapely Polaris a afterparty. Vše zdarma.

Polárka se postupně vyprofilovala jako divadlo autorské, stavící na výrazných tvůrcích, režisérech, hudebnících i aktivních členech hereckého souboru, kteří se v minulosti i dnes podílí na vzniku jednotlivých představení a jejich podobě. „Tvoříme v Polárce velmi různorodou škálu stylů, hledáme nejrůznější prostředky a přístupy k divadlu - dětský divák by tak měl z Polárky vyjít vzdělaný, měl by mít možnost vybrat si, jaké divadlo ho baví a jaké bude navštěvovat jako dospělý,” popsal současné snahy Polárky umělecký šéf Jan Cimr.

Za oněch 20 let divadlem prošla řada osobností, které formovali jeho podobu - ať už to byli režiséři jako Martin Čičvák, Jan Mikulášek, Martin Františák nebo Hana Mikolášková či hudební skladatelé David Smečka nebo Mario Buzzi.

V současnosti Polárka pracuje na rozšíření svých aktivit. Třetím rokem pořádá workshopy k jednotlivým představením, organizuje akce pro děti či tvoří velkou část festivalu Polárkový dort. „Stále také pracujeme na zázemí divadla, aby se zde diváci cítili příjemně, mohli zde zůstat po představení v kavárně či na akci. Zážitek z divadla vytváří i to, co samotnému představení předchází a co na něj navazuje,” uvedla vedoucí Polárky Natálie Pelcová.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Oznámení o muži spícím v autě s rozbitým okénkem prověřovali v sobotu po poledni strážnici ve Veslařské ulici.
25.08.2019 - 16:27
Stále se zvyšující teploty v období léta s sebou přinášejí mimo jiné také zvýšené pocení. To je do určité míry nezbytné pro zachování správné termoregulace. U některých jedinců je však vylučování...
25.08.2019 - 13:55
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
Komentáře