Reklama
reklama

Polárka hraje dětem 20 let

Dvacet let, přes 100 inscenací a stovky lidí na prknech i za oponou. Taková je bilance brněnského divadla Polárka, které letos vstupuje do údobí své -cetileté existence. Vedení divadla k této příležitosti připravilo výroční akci, která se koná v neděli 13. ledna 2019 od 14:30 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na divadelní workshopy, prohlídky, promítání dřívějších inscenací, přestavení Malé čarodějnice, koncert kapely Polaris a afterparty. Vše zdarma.

Polárka se postupně vyprofilovala jako divadlo autorské, stavící na výrazných tvůrcích, režisérech, hudebnících i aktivních členech hereckého souboru, kteří se v minulosti i dnes podílí na vzniku jednotlivých představení a jejich podobě. „Tvoříme v Polárce velmi různorodou škálu stylů, hledáme nejrůznější prostředky a přístupy k divadlu - dětský divák by tak měl z Polárky vyjít vzdělaný, měl by mít možnost vybrat si, jaké divadlo ho baví a jaké bude navštěvovat jako dospělý,” popsal současné snahy Polárky umělecký šéf Jan Cimr.

Za oněch 20 let divadlem prošla řada osobností, které formovali jeho podobu - ať už to byli režiséři jako Martin Čičvák, Jan Mikulášek, Martin Františák nebo Hana Mikolášková či hudební skladatelé David Smečka nebo Mario Buzzi.

V současnosti Polárka pracuje na rozšíření svých aktivit. Třetím rokem pořádá workshopy k jednotlivým představením, organizuje akce pro děti či tvoří velkou část festivalu Polárkový dort. „Stále také pracujeme na zázemí divadla, aby se zde diváci cítili příjemně, mohli zde zůstat po představení v kavárně či na akci. Zážitek z divadla vytváří i to, co samotnému představení předchází a co na něj navazuje,” uvedla vedoucí Polárky Natálie Pelcová.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Foto z loňského ročníku Foto: MMB
Po stopách vládců, osobností s tragickými osudy nebo soch? Nebo raději na prohlídku vnitrobloků či bývalých dělnických kolonií? Turistické informační centrum vyzvalo Brňany, aby si vytvořili vlastní...
25.03.2019 - 19:55
Z důvodu opravy mostů bude od 30. března 2019 uzavřen sjezd z dálnice D1 na 226. kilometru Vyškov-západ. Řidiči jedoucí od Brna mohou sjet z D1 na sjezdu u Marchanic – EXIT 230, Vyškov-východ.
25.03.2019 - 16:00
Třetím rokem si mohou Brňané zažádat o dotaci na roční elektronickou šalinkartu ve výši 1 425 korun. Loni si o ni zažádalo 33 025 občanů. Letos zatím 20 970.
25.03.2019 - 12:02
Poničené toalety Foto: PČR JMK
Rozbitá toaleta v čekárně lékaře v Králově Poli zůstala v pátek odpoledne po návštěvě mladého muže. Strážníky požádala prostřednictvím linky 156 o pomoc zdravotní sestra, která si nevěděla s...
25.03.2019 - 08:00
Galerie s obchody, restaurace, rakouský konzulát nebo kanceláře. Prostory dlouhá léta zející prázdnotou opět zaplaví ruch a život.
24.03.2019 - 07:24
Běh Lužánkami Foto: Centrum news
Na své si tento víkend přijdou příznivci sportu. Dnes si běžci porovnají své síly v již tradičním závodu Běh Lužánkami. Do neděle se navíc v plaveckém stadionu Lužánky koná Evropský pohár ve vodním...
23.03.2019 - 08:00
Komentáře