Reklama
reklama

Polárka hraje dětem 20 let

Dvacet let, přes 100 inscenací a stovky lidí na prknech i za oponou. Taková je bilance brněnského divadla Polárka, které letos vstupuje do údobí své -cetileté existence. Vedení divadla k této příležitosti připravilo výroční akci, která se koná v neděli 13. ledna 2019 od 14:30 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na divadelní workshopy, prohlídky, promítání dřívějších inscenací, přestavení Malé čarodějnice, koncert kapely Polaris a afterparty. Vše zdarma.

Polárka se postupně vyprofilovala jako divadlo autorské, stavící na výrazných tvůrcích, režisérech, hudebnících i aktivních členech hereckého souboru, kteří se v minulosti i dnes podílí na vzniku jednotlivých představení a jejich podobě. „Tvoříme v Polárce velmi různorodou škálu stylů, hledáme nejrůznější prostředky a přístupy k divadlu - dětský divák by tak měl z Polárky vyjít vzdělaný, měl by mít možnost vybrat si, jaké divadlo ho baví a jaké bude navštěvovat jako dospělý,” popsal současné snahy Polárky umělecký šéf Jan Cimr.

Za oněch 20 let divadlem prošla řada osobností, které formovali jeho podobu - ať už to byli režiséři jako Martin Čičvák, Jan Mikulášek, Martin Františák nebo Hana Mikolášková či hudební skladatelé David Smečka nebo Mario Buzzi.

V současnosti Polárka pracuje na rozšíření svých aktivit. Třetím rokem pořádá workshopy k jednotlivým představením, organizuje akce pro děti či tvoří velkou část festivalu Polárkový dort. „Stále také pracujeme na zázemí divadla, aby se zde diváci cítili příjemně, mohli zde zůstat po představení v kavárně či na akci. Zážitek z divadla vytváří i to, co samotnému představení předchází a co na něj navazuje,” uvedla vedoucí Polárky Natálie Pelcová.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Dívka odešla z koupaliště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nedělní návštěvu kohoutovického aquaparku ukončily předčasně neshody mezi rodiči a desetiletou dívkou. Dcera se podle šestatřicetileté ženy volající na linku 156 urazila a odešla z areálu.
25.06.2019 - 09:36
Brněnské letiště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Do výběrového řízení na leteckého dopravce pro spojení z Brna do Mnichova nepřišla žádná nabídka. Včera skončila lhůta pro podání nabídek. Brno tak zůstane bez linky do Mnichova.
25.06.2019 - 08:00
Několik silnic druhé a třetí třídy v Jihomoravském kraji čeká rekonstrukce. Dělníci opraví například cesty mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví, Šaraticemi a Milešovicemi nebo Újezdem u Brna a...
24.06.2019 - 20:00
Letní kino v historických kulisách radnice Brna-střed je opět zde. Na adrese Dominikánská 2 se od 28. června 2019 až do 30. srpna 2019 budou každý den a za každého počasí promítat kinematografické...
24.06.2019 - 17:19
Pavilon G Foto: FN Brno
Fakultní nemocnice Brno začala s velkou rekonstrukcí Psychiatrické kliniky. Opraví pavilon G v Bohunicích z roku 1962, který svým účelům již nevyhovuje.
24.06.2019 - 13:57
Foto z akce Foto: Fire Brno
Mladá žena spadla v neděli dopoledne z lomu Hády. V těžko přístupném terénu ji našel kolemjdoucí. Vrtulník zraněnou transportoval do nemocnice. Žena utrpěla vážná zranění.
24.06.2019 - 07:00
Komentáře