Reklama
reklama

Polárka hraje dětem 20 let

Dvacet let, přes 100 inscenací a stovky lidí na prknech i za oponou. Taková je bilance brněnského divadla Polárka, které letos vstupuje do údobí své -cetileté existence. Vedení divadla k této příležitosti připravilo výroční akci, která se koná v neděli 13. ledna 2019 od 14:30 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na divadelní workshopy, prohlídky, promítání dřívějších inscenací, přestavení Malé čarodějnice, koncert kapely Polaris a afterparty. Vše zdarma.

Polárka se postupně vyprofilovala jako divadlo autorské, stavící na výrazných tvůrcích, režisérech, hudebnících i aktivních členech hereckého souboru, kteří se v minulosti i dnes podílí na vzniku jednotlivých představení a jejich podobě. „Tvoříme v Polárce velmi různorodou škálu stylů, hledáme nejrůznější prostředky a přístupy k divadlu - dětský divák by tak měl z Polárky vyjít vzdělaný, měl by mít možnost vybrat si, jaké divadlo ho baví a jaké bude navštěvovat jako dospělý,” popsal současné snahy Polárky umělecký šéf Jan Cimr.

Za oněch 20 let divadlem prošla řada osobností, které formovali jeho podobu - ať už to byli režiséři jako Martin Čičvák, Jan Mikulášek, Martin Františák nebo Hana Mikolášková či hudební skladatelé David Smečka nebo Mario Buzzi.

V současnosti Polárka pracuje na rozšíření svých aktivit. Třetím rokem pořádá workshopy k jednotlivým představením, organizuje akce pro děti či tvoří velkou část festivalu Polárkový dort. „Stále také pracujeme na zázemí divadla, aby se zde diváci cítili příjemně, mohli zde zůstat po představení v kavárně či na akci. Zážitek z divadla vytváří i to, co samotnému představení předchází a co na něj navazuje,” uvedla vedoucí Polárky Natálie Pelcová.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Hořící odpadní nádobu v podchodu pod hlavním nádražím zpozoroval v neděli brzy ráno pracovník dohledového centra policie.
11.11.2019 - 18:50
Kapela Mandrage    Foto: Lukáš Wagneter
Ještě do letošních Vánoc vydá kapela Mandrage novou desku, na kterou v únoru 2020 naváže koncertní šňůrou po velkých sálech v Praze, Brně, Hradci Králové, Liberci, Českých Budějovicích, Plzni a...
11.11.2019 - 16:03
Varování. Fotka budovy v textu může způsobit návaly nevolnosti, salta v žaludku, malátnost, krvácení z očí, rudé čelo od úderů dlaně a touhu odstěhovat se z Brna.
11.11.2019 - 07:38
Olympijský park bude v Brně Foto: ČOV
Letní olympijské hry se uskuteční příští rok v Tokiu, ale Brňané si je užijí i doma. Díky Olympijskému festivalu, který se už podruhé uskuteční v Brně, si jeho návštěvníci vyzkouší na 50 sportů a pro...
11.11.2019 - 07:00
Jihomoravští cestující nebudou moct od prvního ledna v některých vlacích využívat klasické jízdenky Českých drah. Kraj bude jízdenky prodávat sám. Spolu s dalšími třemi kraji se zástupci...
10.11.2019 - 17:13
Kapela Mirai stoupá strmě vzhůru. Vznikla teprve v roce 2014, ale už teď je jednou z nejoblíbenějších v Česku. Jestli alespoň občas posloucháte rádio, refrén jejich nejznámější písničky vám...
10.11.2019 - 07:30
Komentáře