Reklama
reklama

Pokus o vraždu v lomu Hády, muže shodil ze skály

Jihomoravští kriminalisté řeší velmi závažný případ, agresor chtěl shodit muže ze skály. Ten se ale zachytl a na pomoc do lomu Hády mu přijeli policisté.
Ilustrační foto

K incidentu došlo 4. listopadu, kdy policie vyjela po naléhavém oznámení svědka do lomu Hády v Brně. Podle oznámení se měl agresor snažit staršího muže shodit ze skály, což se mu sice podařilo, ale napadený muž se zachytil asi metr pod hranou srázu. Muži pomáhali v jištění dva svědci.

Svědkům, kterým už docházeli síly, přiběhli na pomoc policisté. Ti si na záchranu sedmdesátiletého muže zvolili lano běžně používané pro tonoucí. Jeden z policistů si uvázal smyčku kolem hrudníku, jeho kolegové ho jistili a pomalu spouštěli k visícímu Brňanovi.

Toho policista pevně uchopil za ruku a za pomoci všech přítomných ho dostal zpět do bezpečného prostoru a do péče přivolaných záchranářů. Kriminalisté zjistili, že pachatel muže do blízkosti lomu vylákal pod záminkou obchodu s nemovitostmi. Když se při obhlídce pozemků přiblížili ke srázu lomu, tak pachatel za využití násilí shodil muže ze srázu. Zachycením si muž pravděpodobně zachránil život.

„V dané věci krajští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu vraždy ve stadiu pokusu,“ řekl mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb. Soudce poslal podezřelého sedmadvacetiletého muže a o 10 let starší ženu do vazby. Motiv jednání je zatím předmětem vyšetřování. Pokud obviněné uzná v budoucnu pravomocně soud vinnými, tak jim za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody 15 až 20 let nebo trest výjimečný.

Policii se již přihlásili někteří svědci incidentu v lomu Hády, přesto vyzývá občany, kteří se v sobotu dne 4. 11. 2017 v rozmezí od 15:45 do 17:30 pohybovali v okolí lomu Hády a na přístupových cestách k lomu a viděli či slyšeli cokoli podezřelého, aby se přihlásili na linku 158.  

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
m roku 2016 vybrala porota vítězný návrh na novou podobu parku na Moravském náměstí – místa, které se postupem času stalo jen spojnicí několika ulic. Kdy se tedy Brňané dočkají moderního místa, které...
22.04.2018 - 07:37
Vydáte-li se v nejbližších dnech ze stověžaté matičky po nejstarší české dálnici směr jihomoravská metropole a budete-li kromě provozu a aut kolem sebe sledovat i okolí, jistě vašemu oku neujde...
21.04.2018 - 10:29
Dobrá zpráva pro všechny milovníky kol. Dva nové úseky cyklostezky o celkové délce tří kilometrů mezi Třebíčem a Dukovany jsou od čtvrtka 19. dubna 2018 otevřené. Navazují na stávající, více než...
20.04.2018 - 20:00
Hry a vzdělávací aktivity. Takovým způsobem pojme Zoo Brno Den Země, který každoročně připadá na 22. dubna. Organizátoři slibují bohatý, zábavný a informacemi o přírodě nabitý program.
20.04.2018 - 18:00
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muž ve svátečním obleku přišel kamarádovi oznámit, že se chce zabít. Následně odešel. Po hodinovém intenzivním pátrání policie muže našla opilého v ulici na Vinohradech.
20.04.2018 - 11:54
Ulice Údolní Foto: MMB/ Z. Kolařík
Horní část ulice Údolní čeká dlouho připravovaná rekonstrukce. Pracovat se bude v úseku od ulice Úvoz po odbočku k bazénu na Kraví Hoře. Tato etapa prací potrvá 12 měsíců,
20.04.2018 - 08:00
Komentáře