Reklama
reklama

Pokus o vraždu v lomu Hády, muže shodil ze skály

Jihomoravští kriminalisté řeší velmi závažný případ, agresor chtěl shodit muže ze skály. Ten se ale zachytl a na pomoc do lomu Hády mu přijeli policisté.
Ilustrační foto

K incidentu došlo 4. listopadu, kdy policie vyjela po naléhavém oznámení svědka do lomu Hády v Brně. Podle oznámení se měl agresor snažit staršího muže shodit ze skály, což se mu sice podařilo, ale napadený muž se zachytil asi metr pod hranou srázu. Muži pomáhali v jištění dva svědci.

Svědkům, kterým už docházeli síly, přiběhli na pomoc policisté. Ti si na záchranu sedmdesátiletého muže zvolili lano běžně používané pro tonoucí. Jeden z policistů si uvázal smyčku kolem hrudníku, jeho kolegové ho jistili a pomalu spouštěli k visícímu Brňanovi.

Toho policista pevně uchopil za ruku a za pomoci všech přítomných ho dostal zpět do bezpečného prostoru a do péče přivolaných záchranářů. Kriminalisté zjistili, že pachatel muže do blízkosti lomu vylákal pod záminkou obchodu s nemovitostmi. Když se při obhlídce pozemků přiblížili ke srázu lomu, tak pachatel za využití násilí shodil muže ze srázu. Zachycením si muž pravděpodobně zachránil život.

„V dané věci krajští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu vraždy ve stadiu pokusu,“ řekl mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb. Soudce poslal podezřelého sedmadvacetiletého muže a o 10 let starší ženu do vazby. Motiv jednání je zatím předmětem vyšetřování. Pokud obviněné uzná v budoucnu pravomocně soud vinnými, tak jim za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody 15 až 20 let nebo trest výjimečný.

Policii se již přihlásili někteří svědci incidentu v lomu Hády, přesto vyzývá občany, kteří se v sobotu dne 4. 11. 2017 v rozmezí od 15:45 do 17:30 pohybovali v okolí lomu Hády a na přístupových cestách k lomu a viděli či slyšeli cokoli podezřelého, aby se přihlásili na linku 158.  

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven
Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
15.11.2017 - 07:58
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Komentáře