Reklama
reklama

Pokus o vraždu v lomu Hády, muže shodil ze skály

Jihomoravští kriminalisté řeší velmi závažný případ, agresor chtěl shodit muže ze skály. Ten se ale zachytl a na pomoc do lomu Hády mu přijeli policisté.
Ilustrační foto

K incidentu došlo 4. listopadu, kdy policie vyjela po naléhavém oznámení svědka do lomu Hády v Brně. Podle oznámení se měl agresor snažit staršího muže shodit ze skály, což se mu sice podařilo, ale napadený muž se zachytil asi metr pod hranou srázu. Muži pomáhali v jištění dva svědci.

Svědkům, kterým už docházeli síly, přiběhli na pomoc policisté. Ti si na záchranu sedmdesátiletého muže zvolili lano běžně používané pro tonoucí. Jeden z policistů si uvázal smyčku kolem hrudníku, jeho kolegové ho jistili a pomalu spouštěli k visícímu Brňanovi.

Toho policista pevně uchopil za ruku a za pomoci všech přítomných ho dostal zpět do bezpečného prostoru a do péče přivolaných záchranářů. Kriminalisté zjistili, že pachatel muže do blízkosti lomu vylákal pod záminkou obchodu s nemovitostmi. Když se při obhlídce pozemků přiblížili ke srázu lomu, tak pachatel za využití násilí shodil muže ze srázu. Zachycením si muž pravděpodobně zachránil život.

„V dané věci krajští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu vraždy ve stadiu pokusu,“ řekl mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb. Soudce poslal podezřelého sedmadvacetiletého muže a o 10 let starší ženu do vazby. Motiv jednání je zatím předmětem vyšetřování. Pokud obviněné uzná v budoucnu pravomocně soud vinnými, tak jim za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody 15 až 20 let nebo trest výjimečný.

Policii se již přihlásili někteří svědci incidentu v lomu Hády, přesto vyzývá občany, kteří se v sobotu dne 4. 11. 2017 v rozmezí od 15:45 do 17:30 pohybovali v okolí lomu Hády a na přístupových cestách k lomu a viděli či slyšeli cokoli podezřelého, aby se přihlásili na linku 158.  

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Odtahová služba na Zelném trhu v Brně Foto: Centrum news
Neoprávněné parkování v modrých zónách se řidičům v Brně nemusí vyplatit. Místo pokuty je čeká rovnou odtažené auto.
16.10.2018 - 10:35
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zmateného muže skákajícího před projíždějící auta zahlédl muž na Lesné. Kvůli obavě o jeho zdraví přivolal strážníky. Muž hlídce ale nedokázal říct ani své jméno.
16.10.2018 - 08:00
Zábrdovický most Foto: Google maps
Na celých 15 měsíců uzavřou opravy Zábrdovický most spolu se Zábrdovickou ulicí. Uzavírka začne v sobotu 20. října. Chodci mohou pro přechod řeky Svitavy využít lávku, řidiči ale budou muset most...
15.10.2018 - 13:50
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Komentáře