Reklama
reklama

Pokus o vraždu v lomu Hády, muže shodil ze skály

Jihomoravští kriminalisté řeší velmi závažný případ, agresor chtěl shodit muže ze skály. Ten se ale zachytl a na pomoc do lomu Hády mu přijeli policisté.
Ilustrační foto

K incidentu došlo 4. listopadu, kdy policie vyjela po naléhavém oznámení svědka do lomu Hády v Brně. Podle oznámení se měl agresor snažit staršího muže shodit ze skály, což se mu sice podařilo, ale napadený muž se zachytil asi metr pod hranou srázu. Muži pomáhali v jištění dva svědci.

Svědkům, kterým už docházeli síly, přiběhli na pomoc policisté. Ti si na záchranu sedmdesátiletého muže zvolili lano běžně používané pro tonoucí. Jeden z policistů si uvázal smyčku kolem hrudníku, jeho kolegové ho jistili a pomalu spouštěli k visícímu Brňanovi.

Toho policista pevně uchopil za ruku a za pomoci všech přítomných ho dostal zpět do bezpečného prostoru a do péče přivolaných záchranářů. Kriminalisté zjistili, že pachatel muže do blízkosti lomu vylákal pod záminkou obchodu s nemovitostmi. Když se při obhlídce pozemků přiblížili ke srázu lomu, tak pachatel za využití násilí shodil muže ze srázu. Zachycením si muž pravděpodobně zachránil život.

„V dané věci krajští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu vraždy ve stadiu pokusu,“ řekl mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb. Soudce poslal podezřelého sedmadvacetiletého muže a o 10 let starší ženu do vazby. Motiv jednání je zatím předmětem vyšetřování. Pokud obviněné uzná v budoucnu pravomocně soud vinnými, tak jim za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody 15 až 20 let nebo trest výjimečný.

Policii se již přihlásili někteří svědci incidentu v lomu Hády, přesto vyzývá občany, kteří se v sobotu dne 4. 11. 2017 v rozmezí od 15:45 do 17:30 pohybovali v okolí lomu Hády a na přístupových cestách k lomu a viděli či slyšeli cokoli podezřelého, aby se přihlásili na linku 158.  

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře