Reklama
reklama

Pokus o vraždu v Brně: Muže napadli v Žabovřeskách a odvezli do lesa

Brněnští policisté řeší pokus o vraždu. Ze zločinu jsou obvinění tři mladí muži, mezi kterými je jeden středoškolský a jeden vysokoškolský student. Zraněného měli napadnout v parku v Žabovřeskách a odvést ho do lesa.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Na linku 158 se ve čtvrtek ozval člověk, který kvůli svým zraněním dokázal pouze říct, že byl přepaden a je někde v lese. Nedokázal uvést žádné relevantní informace, tak policisté zorganizovali pátrací akci. K vypátrání muže pomohla také aplikace na sociální síti. "Zatímco oběť převezli záchranáři do nemocnice, kde lékaři bojovali o jeho život, policisté i kriminalisté začali zjišťovat, kdo by mohl stát za vážnými zraněními," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Už během pátku policisté zadrželi tři podezřelé muže, a to jednoho vysokoškolského studenta ve věku 23 let, osmnáctiletého středoškoláka a řidiče, který měl 22 let. Jejich role v případu jsou předmětem dalšího šetření, nicméně je zřejmé, že poškozený byl vylákán do parku v Žabovřeskách pod záminkou obchodní schůzky. Tam jej měli dva podezřelí napadnout údery zbraní a posléze ho odvézt do lesa za Brno, kde dvacetiletého muže nechali navzdory vážným zraněním na pospas osudu. Motiv jejich jednání je předmětem šetření, pravděpodobný je ale loupežný, podezřelí se zmocnili hotovosti v řádu desítek tisíc korun.

Všichni tři podezřelí byli obviněni z pokusu o vraždu. Soudce Městského soudu v Brně vzal obviněné do vazby. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest.

V této souvislosti žádají kriminalisté svědky, kteří se ve čtvrtek (21. 2.)  mezi 20 - 21 hodinou pohybovali v okolí domu Luční 21 v Brně a všimli si pohybu osob či vozidel, aby se se svým svědectvím přihlásili na linku 158.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře