Reklama
reklama

Pokus o vraždu v Brně: Muže napadli v Žabovřeskách a odvezli do lesa

Brněnští policisté řeší pokus o vraždu. Ze zločinu jsou obvinění tři mladí muži, mezi kterými je jeden středoškolský a jeden vysokoškolský student. Zraněného měli napadnout v parku v Žabovřeskách a odvést ho do lesa.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Na linku 158 se ve čtvrtek ozval člověk, který kvůli svým zraněním dokázal pouze říct, že byl přepaden a je někde v lese. Nedokázal uvést žádné relevantní informace, tak policisté zorganizovali pátrací akci. K vypátrání muže pomohla také aplikace na sociální síti. "Zatímco oběť převezli záchranáři do nemocnice, kde lékaři bojovali o jeho život, policisté i kriminalisté začali zjišťovat, kdo by mohl stát za vážnými zraněními," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Už během pátku policisté zadrželi tři podezřelé muže, a to jednoho vysokoškolského studenta ve věku 23 let, osmnáctiletého středoškoláka a řidiče, který měl 22 let. Jejich role v případu jsou předmětem dalšího šetření, nicméně je zřejmé, že poškozený byl vylákán do parku v Žabovřeskách pod záminkou obchodní schůzky. Tam jej měli dva podezřelí napadnout údery zbraní a posléze ho odvézt do lesa za Brno, kde dvacetiletého muže nechali navzdory vážným zraněním na pospas osudu. Motiv jejich jednání je předmětem šetření, pravděpodobný je ale loupežný, podezřelí se zmocnili hotovosti v řádu desítek tisíc korun.

Všichni tři podezřelí byli obviněni z pokusu o vraždu. Soudce Městského soudu v Brně vzal obviněné do vazby. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest.

V této souvislosti žádají kriminalisté svědky, kteří se ve čtvrtek (21. 2.)  mezi 20 - 21 hodinou pohybovali v okolí domu Luční 21 v Brně a všimli si pohybu osob či vozidel, aby se se svým svědectvím přihlásili na linku 158.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Komentáře