Reklama
reklama

Pojízdná výstava je k vidění v charitativní tramvaji

I v letošním roce mají Brňané možnost svézt se charitativní tramvají, ve které mohou shlédnout několik uměleckých děl z řad Galerie Ratolest. Pojízdná výstava je k vidění v ulicích Brna již od 2. 11. 2018 ve voze 1033.

Na své trase se budou moci cestující pokochat reprodukcemi uměleckých děl od zavedených  i začínajících autorů z řad Galerie Ratolest, kterou provozuje nezisková organizace Ratolest Brno.  V letošním roce se mohou cestující těšit na několik obrazů od Barbory Kurdíkové, Petry Valouchové, Markéty Mandelíkové, Venduly Kramářové Pucharové, Jany Prekopové Hlavenkové, Jany Peškové, Bohuslava Doležala, Lukáše Orlity, Jany Babincové, Veroniky Daňkové Maňáskové a Vladimíra Kiseljova.Hlavní myšlenkou Galerie Ratolest je ´umění(m) pomáhat´ – tedy prostřednictvím prodeje uměleckých děl podporovat děti, mladé lidi a celé rodiny z programů Ratolesti Brno, kteří to potřebují. Každý rok pomůže nezisková organizace Ratolest Brno více než 500 klientů, kteří se nacházejí v obtížné životní situaci.

Letošní novinkou je propojení charitativní výstavy s projektem veřejné sbírky Bezpečná rodina – šance pro budoucnost. Ta je zaměřena na získání finančních prostředků pro zafinancování sociálního pracovníka, který přímo pomáhá v rodinách. Obrazy a princip veřejné sbírky se společně propojují a jsou prolnuty celou tramvají.

Zdroj: Galerie Ratolest

Autor: 
redakce
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře