Reklama
reklama

Pohled malé holčičky vyprovokoval opilou ženu k napadení

Na matku s dcerou zaútočila v Mariánském údolí opilá mladá žena, kterou podle jejich slov vyprovokoval pohled malé holčičky. Nevinný pohled si vyložila agresivní žena po svém a napadla matku s dcerkou.
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga

Brněnským strážníkům se v sobotu večer ozvala osmatřicetiletá žena s tím, že na ni a její dceru zaútočila v Mariánském údolí mladá žena. "Konflikt údajně vyvolal nevinný pohled malé dívky, který si mladá žena vyložila po svém," uvedla mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková..

Hlídce se napadená žena přihlásila u autobusové zastávky a strážníci si všimli také útočnice. Sedmadvacetiletá žena totiž hystericky křičela a všem včetně strážníků sprostě nadávala, i přesto, že u sebe měla dva syny.

K útoku se přiznala, stejně jako k tomu, že vypila několik piv. Dál ale se strážníky spolupracovat odmítala. Hlídka ji opakovaně vyzývala k prokázání totožnosti a také k tomu, aby se uklidnila.

Když se žena pokusila s výhružným gestem vstát a byla agresivní, strážníci ji spoutali. Následná dechová zkouška ukázala hodnotu 1,13 promile. Hlídka na místo zavolala republikovou policii a mezitím ošetřila osmatřicetiletou ženu, která při napadení utrpěla tržnou ránu na ruce.

Další lékařskou pomoc ale odmítla. Státní policie si na místě sedmadvacetiletou ženu převzala spolu s případem kvůli podezření ze spáchání trestného činu. Pro ženiny syny přijel její otec, který strážníkům slíbil, že se o ně postará.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Na začátku listopadu jihomoravští kriminalisté ve spolupráci s policisty z Útvaru rychlého nasazení a rakouskými kolegy zadrželi muže z Břeclavska, kterého podezřívali z obchodování s marihuanou,...
15.11.2018 - 11:21
Náměstí Svobody Foto: Centrum news
Studenti brněnským vysokých škol chystají druhý ročník akce s názvem Brněnský sedmnáctý. Na náměstí Svobody vzpomenou na události z let 1939 a 1989. Poté se vydají na lampionový průvod městem.
15.11.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Komentáře