Reklama
reklama

Podnapilý mladík se chtěl předvést před přítelkyní. Tak se rozhodl stopnout vlak

Situace se stala v sobotu večer na Blanensku. Jednadvacetiletý mladík si stoupl před rozjetý nákladní vlak, aby ukázal přítelkyni, že si ho umí stopnout. Strojvůdce si přitom myslel, že mladíka přejel.

Vše se seběhlo v sobotu okolo sedmé večerní hodiny. Nedaleko Rájce-Jestřebí se mladý muž rozhodl předvést před přítelkyní velmi neobvyklým způsobem. Nejdříve si lehl na jednu z kolejí, kdy kolem něj po vedlejší koleji projel vlak. Poté si na stejné koleji stoupnul a roztáhnul ruce čelem k přijíždějícímu nákladnímu vlaku. 

Těsně před blížícím se vlakem uskočil. Vystrašený strojvůdce vlak okamžitě zastavil, myslel si, že mladíka přejel. Ten byl ale v pořádku. Proto strojvůdce zavolal policisty. 

Ti zjistili, že má chlapec značně upito. Nadýchal přes 1,5 promile. Jeho přítelkyně policistům řekla, že si chtěl pouze „stopnout“ vlak. 

"Vzhledem k mladíkově podnapilosti a jeho chování, kterým ohrožoval nejen sám sebe, ale i ostatní, byl převezen k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Kromě účtu za nocleh v tomto zdravotnickém zařízení může očekávat i pokutu do výše až 10 000 korun, neboť se dopustil přestupku ze zákona č.266/1994 Sb. o drahách, kdy vstoupil do kolejiště v místech veřejnosti nepřístupných," řekla mluvčí policie Lenka Koryťáková. 

Zdroj: pcr

 

Autor: 
Veronika Maurerová
Aktuálně
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Bezpečnější přecházení silnice a především zlepšení přístupu pro osoby s omezenou schopností. To je cílem rekonstrukce zastávky Grohova. Ta bude nově bezbariérová.
27.05.2020 - 16:08
Místo výmolů a prasklin vyrovnání povrchu ochrannou vrstvou mikrokoberce, který výrazně prodlouží životnost silnice. Nový živičný kabát dostanou v letošním a příštím roce čtyři úseky silnic II. třídy...
27.05.2020 - 09:00
Zásobárny pitné vody by Brňané mohli najít pod povrchem svého města. Tzv. artéská voda by mohla sloužit pro zásobování obyvatel města v případě dlouhotrvajícího sucha.
26.05.2020 - 08:15
Komentáře