Reklama
reklama

Pod Hády vznikne zbrusu nová čtvrť

Viladomy, řadovky a bytové domy. Více než tisíc nových obyvatel. Sportovní plocha i školka. Tak bude podle plánů developera vypadat nová čtvrť pod brněnskými Hády v Maloměřicích, která vyroste v areálu nedostavěné továrny Ergon. Hotovo by mělo být v roce 2023.

Stavět se začne příští rok. K zemi nejprve půjdou dva velké vícepodlažní objekty, vrátnice a několik menších objektů bývalé továrny. Ta v Maloměřicích vznikla počátkem devadesátých let minulého století, v roce 1992 však byla výstavba přerušena a rozestavěný komplex se dále nevyužíval. Povolení k odstranění staveb již developer získal. Nahradí je 435 bytových jednotek. Umístěny budou ve dvanácti řadových rodinných domech, viladomech a bytových domech. V centru komplexu vznikne náměstí, kolem něj budou obchody či mateřská školka. Obyvatelé budou využívat 646 převážně podzemních parkovacích míst, v plánu je ale i sportovní hřiště a park.

Zástavba pokryje zhruba 71 tisíc m² a její výstavba proběhne v několika etapách. Původně měl být projekt menšího rozsahu, v průběhu příprav se ale téměř zdvojnásobil. Náklady jsou zatím odhadnuty na 1,3 miliardy korun.

Investor, společnost Trikaya, chce v lokalitě vystavět obytnou čtvrť, která nabídne mix hromadného i individuálního bydlení. Inspirace přišla z Rakouska, kde jsou obdobné čtvrtě vystavěny v přírodě. „Potenciálními klienty jsou lidé ze středních příjmových vrstev, například mladé rodiny, které ocení kvality lokality i netradiční a progresivní zpracování architektonického návrhu. Řešení bude také klást důraz na ekologický ráz projektu,“ uvádí se na webu společnosti. To je například i důvod, proč bude většina parkovacích míst umístěna v podzemních garážích. Novou čtvrť Pod Hády spojí s městem hromadná doprava, po jejím dostavění v roce 2023 se počítá s napojením a do areálu budou zajíždět autobusy. Ty využijí původní točnu bývalé továrny. Využívat se bude stávající komunikace Pod Hády s vyústěním na ulici Jedovnická. Směrem k maloměřické ulici Jarní povede pouze pěší trasa.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře