Reklama
reklama

Pod Hády vznikne zbrusu nová čtvrť

Viladomy, řadovky a bytové domy. Více než tisíc nových obyvatel. Sportovní plocha i školka. Tak bude podle plánů developera vypadat nová čtvrť pod brněnskými Hády v Maloměřicích, která vyroste v areálu nedostavěné továrny Ergon. Hotovo by mělo být v roce 2023.

Stavět se začne příští rok. K zemi nejprve půjdou dva velké vícepodlažní objekty, vrátnice a několik menších objektů bývalé továrny. Ta v Maloměřicích vznikla počátkem devadesátých let minulého století, v roce 1992 však byla výstavba přerušena a rozestavěný komplex se dále nevyužíval. Povolení k odstranění staveb již developer získal. Nahradí je 435 bytových jednotek. Umístěny budou ve dvanácti řadových rodinných domech, viladomech a bytových domech. V centru komplexu vznikne náměstí, kolem něj budou obchody či mateřská školka. Obyvatelé budou využívat 646 převážně podzemních parkovacích míst, v plánu je ale i sportovní hřiště a park.

Zástavba pokryje zhruba 71 tisíc m² a její výstavba proběhne v několika etapách. Původně měl být projekt menšího rozsahu, v průběhu příprav se ale téměř zdvojnásobil. Náklady jsou zatím odhadnuty na 1,3 miliardy korun.

Investor, společnost Trikaya, chce v lokalitě vystavět obytnou čtvrť, která nabídne mix hromadného i individuálního bydlení. Inspirace přišla z Rakouska, kde jsou obdobné čtvrtě vystavěny v přírodě. „Potenciálními klienty jsou lidé ze středních příjmových vrstev, například mladé rodiny, které ocení kvality lokality i netradiční a progresivní zpracování architektonického návrhu. Řešení bude také klást důraz na ekologický ráz projektu,“ uvádí se na webu společnosti. To je například i důvod, proč bude většina parkovacích míst umístěna v podzemních garážích. Novou čtvrť Pod Hády spojí s městem hromadná doprava, po jejím dostavění v roce 2023 se počítá s napojením a do areálu budou zajíždět autobusy. Ty využijí původní točnu bývalé továrny. Využívat se bude stávající komunikace Pod Hády s vyústěním na ulici Jedovnická. Směrem k maloměřické ulici Jarní povede pouze pěší trasa.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře