Reklama
reklama

Po výhře v prodloužení se Klagenfurt ujímá vedení v sérii

K prvnímu čtvrtfinálovému souboji zavítali Orli do Korutan, kde je čekal sebevědomý Klagenfurt. I když bylo od prvních minut jasné, že se bude jednat o atraktivní podívanou, v první třetině se diváci branky nedočkali. To oba týmy nahradily v následujících čtyřiceti minutách, kdy se začaly přetahovat o vedení a o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení. V něm byli úspěšnější domácí a po trefě Lundmarka se radují z první výhry v sérii.

Úvodní dvacetiminutovka prvního čtvrtfinálového duelu začala náporem domácího Klagenfurtu, který se snažil dostat se brzy do vedení. Orli ale tlak díky obětavosti a skvělému výkonu Marka Schwarze přečkali, načež si následně sami dokázali vytvořit několik slibných příležitostí. Ani oni ale nedokázali na dobře chytajícího brankáře na druhé straně vyzrát, a to ani při početní výhodě. Ve zbytku třetiny byl k vidění vyrovnaný a atraktivní hokej, ovšem bez branek.

Druhá část první čtvrtfinálové bitvy odstartovala taktéž ve velkém tempu. Lundmark se prosmýkl kolem znojemské obrany a skvělým pasem našel Ganahla, který ovšem obrovskou šanci nevyužil. Klagenfurt to však nemuselo příliš mrzet. Zhruba o minutu později se Manuel Geier nejlépe zorientoval v brankovišti a dopravil kotouč za Schwarzova záda. Vzápětí ale mohlo být vyrovnáno, když se Lattner dostal ke dvěma šancím po sobě. Nejprve dostal dobrou přihrávku do levého kruhu a z první pěkně protáhl Dubu, následně šikovně tečoval střelu od modré a jen dobrý zákrok domácího gólmana zabránil vyrovnání.

Znojmo ale v žádném případě nehodlalo po inkasované brance kapitulovat. Ve dvacáté šesté minutě vydoloval Da Costa puk z Dubovy výstroj a zpoza brány se jej pokoušel šikovně poslat na některého z volných spoluhráčů. Domácím ale pomohla pořádná dávka štěstí, kdy se kotouč odrazil od Duby do bezpečí. Ve třicáté osmé minutě už však při českém gólmanovi ve službách rakouského mužstva štěstí nestálo. Pucher přenechal ve středním pásmu Liboru Šulákovi, který nabral nevídanou rychlost, proklouzl kolem soupeřovy obrany a zavěsil po horní tyč.

V závěrečné pasáži utkání začaly růst emoce. I díky tomu byli diváci svědky hned několika přesilovek. První z nich se naskytla domácím, kteří ji dokázali bezchybně zužitkovat. Manuel Geier dostal přihrávku zpoza brány a z první překonal znojemského brankáře. Ani Orli ale nezůstali pozadu a o pár minut později i oni proměnili svoji početní výhodu. David Bartoš číhal připravený před bránou a posléze procedil svojí střelu za brankovou čáru.

Napětí sílilo a s ním rostl i počet nebezpečných akcí. Strong v jedné z nich měl před sebou pouze Schwarze, nedokázal na něj ale svým zápěstím najít recept, čehož využili Orli a pustili se do útoku. Blesková výměna puku ve středním pásmu vybídla Tomáše Plíhala k zakončení přes obránce, na které Duba nedokázal zareagovat. Znojmo sice zuby nehty bránilo úzké vedení, útok Rakušanů byl ale mocnější. Nejproduktivnější hráč korutanských Jamie Lundmark ukázal svůj projektil švihem a nekompromisně poslal zápas do prodloužení.

Do prodloužení oba celky vkročily s jediným cílem – rozhodnout ve svůj prospěch co nejdříve. Zásadně proti tomu se však postavili oba brankáři, kteří zhatili nejednu vyloženou šanci. Po Pucherově průniku a následném Csamangově zakončení už měli hráči ruce nad hlavou, jenomže domácí strážce klece si znovu poradil. V sedmdesáté osmé minutě si sjel Jamie Lundmark do prostoru mezi kruhy pro přihrávku a nechytatelně poslal kotouč do horního růžku.

Třetiny: 0:0, 1:1, 2:2 - 1:0
Branky a nahrávky: 22. M. Geier (S. Geier, Koch), 46. M. Geier (Ganahl, Neal), 60. Lundmark (Fischer), 78. Lundmark (Ganahl, Kapstad) – 38. Šulák (Pucher), 49. Bartoš (McMonagle, Lakos), 52. Plíhal (Yellow Horn). Rozhodčí: Gruber, K. Nikolić – Raković, Schauer. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 4167.Střely na branku: 44:46. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře