Reklama
reklama

Po výhře v prodloužení se Klagenfurt ujímá vedení v sérii

K prvnímu čtvrtfinálovému souboji zavítali Orli do Korutan, kde je čekal sebevědomý Klagenfurt. I když bylo od prvních minut jasné, že se bude jednat o atraktivní podívanou, v první třetině se diváci branky nedočkali. To oba týmy nahradily v následujících čtyřiceti minutách, kdy se začaly přetahovat o vedení a o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení. V něm byli úspěšnější domácí a po trefě Lundmarka se radují z první výhry v sérii.

Úvodní dvacetiminutovka prvního čtvrtfinálového duelu začala náporem domácího Klagenfurtu, který se snažil dostat se brzy do vedení. Orli ale tlak díky obětavosti a skvělému výkonu Marka Schwarze přečkali, načež si následně sami dokázali vytvořit několik slibných příležitostí. Ani oni ale nedokázali na dobře chytajícího brankáře na druhé straně vyzrát, a to ani při početní výhodě. Ve zbytku třetiny byl k vidění vyrovnaný a atraktivní hokej, ovšem bez branek.

Druhá část první čtvrtfinálové bitvy odstartovala taktéž ve velkém tempu. Lundmark se prosmýkl kolem znojemské obrany a skvělým pasem našel Ganahla, který ovšem obrovskou šanci nevyužil. Klagenfurt to však nemuselo příliš mrzet. Zhruba o minutu později se Manuel Geier nejlépe zorientoval v brankovišti a dopravil kotouč za Schwarzova záda. Vzápětí ale mohlo být vyrovnáno, když se Lattner dostal ke dvěma šancím po sobě. Nejprve dostal dobrou přihrávku do levého kruhu a z první pěkně protáhl Dubu, následně šikovně tečoval střelu od modré a jen dobrý zákrok domácího gólmana zabránil vyrovnání.

Znojmo ale v žádném případě nehodlalo po inkasované brance kapitulovat. Ve dvacáté šesté minutě vydoloval Da Costa puk z Dubovy výstroj a zpoza brány se jej pokoušel šikovně poslat na některého z volných spoluhráčů. Domácím ale pomohla pořádná dávka štěstí, kdy se kotouč odrazil od Duby do bezpečí. Ve třicáté osmé minutě už však při českém gólmanovi ve službách rakouského mužstva štěstí nestálo. Pucher přenechal ve středním pásmu Liboru Šulákovi, který nabral nevídanou rychlost, proklouzl kolem soupeřovy obrany a zavěsil po horní tyč.

V závěrečné pasáži utkání začaly růst emoce. I díky tomu byli diváci svědky hned několika přesilovek. První z nich se naskytla domácím, kteří ji dokázali bezchybně zužitkovat. Manuel Geier dostal přihrávku zpoza brány a z první překonal znojemského brankáře. Ani Orli ale nezůstali pozadu a o pár minut později i oni proměnili svoji početní výhodu. David Bartoš číhal připravený před bránou a posléze procedil svojí střelu za brankovou čáru.

Napětí sílilo a s ním rostl i počet nebezpečných akcí. Strong v jedné z nich měl před sebou pouze Schwarze, nedokázal na něj ale svým zápěstím najít recept, čehož využili Orli a pustili se do útoku. Blesková výměna puku ve středním pásmu vybídla Tomáše Plíhala k zakončení přes obránce, na které Duba nedokázal zareagovat. Znojmo sice zuby nehty bránilo úzké vedení, útok Rakušanů byl ale mocnější. Nejproduktivnější hráč korutanských Jamie Lundmark ukázal svůj projektil švihem a nekompromisně poslal zápas do prodloužení.

Do prodloužení oba celky vkročily s jediným cílem – rozhodnout ve svůj prospěch co nejdříve. Zásadně proti tomu se však postavili oba brankáři, kteří zhatili nejednu vyloženou šanci. Po Pucherově průniku a následném Csamangově zakončení už měli hráči ruce nad hlavou, jenomže domácí strážce klece si znovu poradil. V sedmdesáté osmé minutě si sjel Jamie Lundmark do prostoru mezi kruhy pro přihrávku a nechytatelně poslal kotouč do horního růžku.

Třetiny: 0:0, 1:1, 2:2 - 1:0
Branky a nahrávky: 22. M. Geier (S. Geier, Koch), 46. M. Geier (Ganahl, Neal), 60. Lundmark (Fischer), 78. Lundmark (Ganahl, Kapstad) – 38. Šulák (Pucher), 49. Bartoš (McMonagle, Lakos), 52. Plíhal (Yellow Horn). Rozhodčí: Gruber, K. Nikolić – Raković, Schauer. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 4167.Střely na branku: 44:46. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Komentáře