Reklama
reklama

Po výhře nad Linzem se vrací Orli na třetí místo tabulky

Nový rok vyšel znojemským hráčům na výbornou. Na domácím ledě vysoko porazili Linz 7:2, zásluhou čehož se po středečním zápase dostali na třetí místo soutěže. Divokému duelu přitom dlouho nic nenasvědčovalo, během úvodních dvou třetin padl stejný počet branek. Gólové hody se rozjely až v závěrečné části, v rozmezí 43. a 58. minuty bylo k vidění sedm gólů.

Orli vyšli s Vídni střelecky naprázdno, s Linzem se prosadili už po třech minutách. McRae po přihrávce Svobody našel nepokrytého Anthony Lucianiho, který pomocí teče propasíroval puk za záda hostujícího brankáře. Na začátku druhé poloviny třetiny mohlo být vyrovnáno, Dominik Groh však vychytal Leblera. Jednasedmdesát vteřin před koncem první části znojemští hráči podruhé v zápase udeřili. Luciani připravil puk pro Tomáše Svobodu a ten střelou do rohu zvýšil na 2:0.

Linz byl ve druhé třetině aktivnější. Po neúspěšném přečíslení gól posléze nevstřelil ani McNeill, který netrefil volnou branku. V závěrečných minutách třetiny vzbudil velké emoce nepotrestaný zákrok na Beránka, který se těžce sbíral z ledu a následně také musel odejít do kabin. Chvíli na to měl Bowles šanci na 3:0, před Kickertem se však neprosadil.

Na začátku třetí třetiny znojemští přežili šanci hostů, sami naopak šli do výraznějšího vedení. Antonín Bořuta se napřáhl od modré a puk skončil až za Kickertem. Od devětačtyřicáté minuty brankáři nedělali téměř nic jiného, než vraceli puk ze sítě. Před polovinou části se uvolnil Philip McRae, na něhož blafákem navázal Aaron Berisha. Po padesáti minutách se tak v brankovišti Linze objevil Stroj. Čisté konto udržel necelé tři a čtvrt minuty, na 6:0 navýšil Philip Mcrae. V pětačtyřicáté minutě se ale poprvé v zápase prosadili také hosté, Dragan Umicevic se rychle zorientoval v brankovišti. Do vlastních ruk si vše následně vzal Philip Mcrae, který hattrickem vrátil Znojmu šestibrankový náskok. Poslední slovo měl přeci jen Linz, Brian Lebler po projetí do pásma Znojma stanovil na konečných 7:2 pro domácí.

Branky a nahrávky: 3. Luciani (McRae, Svoboda), 19. Svoboda (Luciani), 43. Bořuta (Svoboda, McRae), 49. McRae (Luciani), 50. Berisha (Flick, Bowles), 54. McRae (Luciani), 56. McRae (Luciani, Svoboda) – 54. Umicevic (Finn, McNeill), 58. Lebler.
Rozhodčí: Trilar, Zrnic – Muzsik, Soos.
Vyloučení: 4:5.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Rada městské části Brno-střed rozhodla o odpuštění poplatku za služby všem prodejcům na Zelném trhu, a to s platností od 1. července až do 7. listopadu, kdy končí sezona prodeje na tržišti.
14.07.2020 - 15:36
Západní část areálu Špitálka se promění v moderní chytrou nízkoenergetickou čtvrť. Na konci května letošního roku postoupil čtyři roky chystaný projekt do své další fáze.
14.07.2020 - 09:23
Dočasné zrušení přechodu před Vaňkovkou na ulici Úzké se podepsalo na zmatcích, které často předváděli nebezpečně přecházející chodci.
13.07.2020 - 16:52
Zájemci o komentované prohlídky si můžou vybrat z několika vypsaných termínů.
13.07.2020 - 08:39
Pod lavičkami, mezi garážemi, v křoví i u kolejí, všude tam se v průběhu čtvrtka pohybovali brněnští strážníci při cíleném sběru pohozených injekčních stříkaček.
12.07.2020 - 10:46
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje dnes 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020.
12.07.2020 - 07:29
Komentáře