Reklama
reklama

Po velkolepém obratu veze Kometa z Plzně dva body a zůstává první v tabulce

Brněnská Kometa zajížděla v rámci jedenáctého kola na led plzeňských indiánů. Na západě Čech sice modrobílí prohrávali 0:3 a 3:4, ale ukázali příkladnou morálku. Nevzdali se, manko v obou případech dorovnali a nakonec díky trefě Martina Erata z prodloužení vezou domů dva body! Kometa zároveň zůstává vedoucím celkem Tipsport extraligy.

Začátek utkání patřil domácí Škodovce, která se brzy dostala do tříbrankového vedení. V 5. minutě se v přesilové hře prezentoval přesnou ranou nejlepší střelec Tipsport extraligy Dominik Kubalík, jeho ránu vyrazil Čiliak před sebe a kotouč pohotově uklidil do sítě Tomáš Mertl. Indiáni pokračovali v aktivní hře, která se jim podařila přetavit v další gól. Střelu Skleničky od modré čáry uklidil do branky Petr Straka. A ve 12. to bylo už 3:0 pro domácí. Po přihrávce Pulpána se puku zmocnil Dominik Kubalík a plzeňský střelec ukázal, proč je v západočeském klubu tak ceněný.

Kometě se v samotném závěru třetiny povedlo dostat puk do branky. Jakub Krejčík vypálil od modré čáry a kotouč zapadl k tyči plzeňské klece. Jenže Krejčíkovu branku rozhodčí neuznali pro domnělé postavení Malleta v brankovišti. Po již zmíněné situaci musel střídat domácí brankář Hylák, neboť byl otřesen po ataku od jednoho ze svých spoluhráčů. Po první třetině tak Kometa prohrávala na ledě Plzně 0:3.

Ve druhém dějství Brňané zvýšili obrátky, jejich zvýšenou aktivitu zastavil až za cenu faulu domácí Schleiss. Hosté dostali k dispozici přesilovou hru a tu se jim povedlo využít. Martin Erat si vzal režii početní výhody, najel si do středu útočného pásma a schovanou střelou, kterou dost možná ještě tečoval někdo z clonících hráčů, snížil na rozdíl dvou branek. Modrobílým vlila vstřelená branka krev do žil a velmi blízko dalšímu snížení byl Hynek Zohorna, jehož ránu do odkryté branky zblokoval domácí Sklenička. Dalším, kdo mohl přidat druhou branku hostí, byl Vojtěch Němec, jemuž se naskytla příležitost samostatného úniku ve vlastním oslabení. Hostující forvard však tentokrát trefil jen vyjetého Sochůrka.

Kometa působila výrazně aktivněji než domácí a přišla sladká odměna. Leoš Čermák ukázal svoji třídu a přesnou přihrávkou z rohu kluziště našel hůl Tomáše Svobody, jenž přesnou ranou golfákem snížil na rozdíl jediné branky.

Vyrovnávací gól na sebe nenechal dlouho čekat. Vojtěch Němec v polovině utkání vybojoval kotouč u hrazení, narazil si s Janem Štenclem a svou akci zakončil vymícháním brankáře domácích - 3:3! Dokonat obrat mohl kapitán Komety Leoš Čermák, který svou nenápadnou střelou orazítkoval horní tyč plzeňské branky. Neuspěla ani dvojice Mallet, Štencel která se dostala k dorážkám na hranici brankoviště. Domácí dostali na konci třetiny k dispozici přesilovou hru, ve které si vzali vedení zpět. Střelu Petra Kadlece tečoval před Čiliakem Tomáš Mertl a usměrnil kotouč k tyči brněnské branky. Brňanům se ještě naskytla možnost srovnat, ale Jan Štencel svůj bekhendový pokus nevypiloval k dokonalosti a do kabin se šlo za stavu 4:3 pro škodovku.

Podobně jako do druhé třetiny, tak i do poslední části vlétla Kometa nesmírně aktivně a vybojovala si přesilovou hru ve které se dokázala i prosadit. Před brankou Sochůrka se dobře zorientoval Martin Zaťovič, přistrčil puk k levé tyči Tomáši Svobodovi a ten se prosadil podruhé v utkání. Poslat Kometu do vedení mohl při brejku ve vlastním oslabení Mallet, ale Sochůrek stačil vyjet a změnit směr kotouče těsně před Malletem, který by jinak zakončoval do odkryté klece. Zatlouci hřebíček do plzeňské rakve mohla Kometa v poslední minutě, kdy dostala k dispozici přesilovou hru, ve které mohl udeřit Vincour, ale dobře chytajícího Sochůrka nepřekonal. Podobně si počínal i Dominik Kubalík na straně druhé a šlo se do prodloužení.

Prodloužení nemělo dlouhé trvání, hned v první minutě nastaveného času si vzal kotouč Martin Erat a přesnou ranou dokonal obrat Komety, která i nadále vede TELH.

Branky a nahrávky: 6. Mertl (D. Kubalík, Stach), 8. Straka (D. Sklenička, Kindl), 12. D. Kubalík (Pulpán), 40. Mertl (P. Kadlec, D. Kubalík) – 22. M. Erat (J. Krejčík), 27. T. Svoboda (L. Čermák, Vincour), 30. V. Němec (Štencel), 43. T. Svoboda (Zaťovič, M. Erat), 61. M. Erat. Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Gerát, Hynek.Vyloučení: 5:5. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 7111. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:5.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto
Policisté cizinecké policie zkontrolovali v Brně 1162 lidí. Při akci, která proběhla ve středu a ve čtvrtek, se zaměřili při kontrole na cizince a oprávněnost pobytu a pátrání po osobách a věcech....
20.10.2017 - 16:07
Ulice Kotlářská je od dnešních brzkých ranních hodin mezi křižovatkami s ulicemi Bayerova a Tučkova uzavřena pro veškerou individuální dopravu.
20.10.2017 - 14:37
Ilustrační foto
Speciálně uzpůsobený člun k záchraně tonoucích lidí má výrazně pomoci v práci záchranným brněnským složkám. Plavidlo zajišťuje vysokou stabilitu nejen během plavby, ale zejména při nakládání...
20.10.2017 - 07:15
Adventní trhy na Zelném trhu
Městská část Brno-střed nabízí na předvánočních venkovních akcí pět prodejních míst, na kterých neziskové organizace mohou prodávat své výrobky či prezentovat svou činnost.
19.10.2017 - 17:50
Nevidomí, ale hlavně jejich vodicí psi, budou mít v brněnských tramvajích více prostoru. Nově mohou ve vybraných vozech nastupovat i druhými dveřmi. Na změně spolupracoval Dopravní podnik města Brna...
19.10.2017 - 15:22
Ztráta sluchu, psychické onemocnění nebo třeba horší zrak. I přes tyto překážky mohou studenti brněnské techniky navštěvovat vysokou školu a užívat si studentská léta jako ostatní spolužáci. Už deset...
19.10.2017 - 07:55
Komentáře