Reklama
reklama

Po srážce autobusu a nákladního vozu zemřela jedna cestující

Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Nehoda na výjezdu z Brna Foto: HZS JMK

Nehoda se stala krátce před 12. hodinou. Po střetu došlo k deformaci zadní části autobusu. Hasiči s nasazením hydraulického vyprošťovacího zařízení z tohoto prostoru vyprostili jednu cestující, u které záchranáři zahájili resuscitaci. Žena však svým zraněním na místě podlehla.

Záchranná služba ošetřila a z místa odvezla ještě další dvě cestující. Zbylí účastníci nehody byli na místě zkontrolováni a případně jim byly ošetřeny drobné oděrky. Řidiči nákladního vozu jsme poskytli posttraumatickou intervenční péči.

Celkem v autobuse cestovalo 23 cestujících. Velitel zásahu pro ně zajistil náhradní autobus. Doprava ve směru z Brna na Mikulov byla během zásahu zastavena a průjezdná byla pouze souběžná komunikace, na které se tvořily dlouhé kolony. Ve 13.38 hodin byl jeden ze tří jízdních pruhů otevřen.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Včerejší střet řidiče s vlakem na železničním přejezdu měl opět fatální následky.
24.05.2020 - 19:54
Kavárna přímo v parku na Moravském náměstí, nová kašna na Dominikánském náměstí nebo socha Gregora Johanna Mendela na náměstí nesoucí jeho jméno? Ani jeden z těchto prvků zatím Brňané na zmíněných...
24.05.2020 - 13:47
Rezidentní parkování se v Brně opět rozroste od 1. června. Původní plány počítaly s rozšířením o čtyři oblasti, kvůli situaci kolem koronaviru se však do systému nyní přidají pouze dvě.
24.05.2020 - 07:20
Komentáře